گزارش مدال از خارجی های حریف نامدار استقلال /کدام بازیکن خط می خورد؟

الهلال در حالی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را به میدان خواهد رفت که تنها اجازه استفاده از 4 بازیکن خارجی خود را دارد و چند بازیکن خارجی این تیم به اجبار از لیست آسیایی این تیم عربستانی خط خواهند خورد ......


الهلال در حالی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را به میدان خواهد رفت که تنها اجازه استفاده از 4 بازیکن خارجی خود را دارد و چند بازیکن خارجی این تیم به اجبار از لیست آسیایی این تیم عربستانی خط خواهند خورد.
به گزارش خبرنگار مدال، الهلال پس از ناکامی فصل گذشته در لیگ قهرمانان آسیا و به رغم قهرمانی در لیگ، در ترکیب خود انقلاب کرد و چند بازیکن باتجربه را از لیست خود کنار گذاشت و بازیکنان جدیدی را بهترکیب خود اضافه کرد.

به جز بازیکنانی چون اسامه هوساوی و عبدالله الزوری، بازیکنان خارجی فصل گذشته این تیم به مانند ازکیل سروتی آرژانتینی، نیکولاس میلسی اروگوئه‌ای و اشرف بن‌چرخی مراکشی نیز در لیست خروجی الهلال قرار گرفتند و به جای نفرات مذکور، بافتیمبی گومیس فرانسوی، آندره کاریلو پرویی، عمر عبدالرحمان اماراتی و آلبرتو بوتیای اسپانیایی به عضویت قهرمان فصل گذشته عربستان درآمدند تا دست خورخه خسوس پرتغالی در انتخاب بازیکن باز باشد.

حال الهلال در لیست خود 8 بازیکن خارجی دارد و این در حالی است که برای لیگ قهرمانان آسیا مجاز به استفاده از تنها 4 بازیکن خارجی خواهد بود. آبی‌های ریاض در حال حاضر علی الحبسی (عمان)، عمر عبدالرحمن (امارات) و عمر خریبین (سوریه) را به عنوان بازیکن آسیایی در لیست خود دارند و آلبرتو بوتیا (اسپانیا)، کارلوس ادواردو (برزیل)، آندره کاریلو (پرو)، بافتیمبی گومیس (فرانسه) و گلمین ریواس (ونزوئلا) سایر بازیکنان خارجی این تیم محسوب می‌شوند. قوانین داخلی لیگ عربستان به هر تیم اجازه جذب 8 بازیکن خارجی می‌دهد و الهلال نیز به مانند 15 تیم دیگر لیگ برتر عربستان از تمام این ظرفیت بهره برده است.

قابل پیش‌بینی است که برای لیگ قهرمانان آسیا، نام عمر عبدالرحمان که به دلیل مصدومیت فصل را از دست داده در لیست الهلال قرار نگیرد. همچنین، عمر خریبین نیز از چند هفته دیگر به تیم پیرامیدز مصر منتقل خواهد شد تا وی نیز غایب دیگر الهلال در لیگ قهرمانان آسیا باشد. گلمین ریواس نیز به احتمال فراوان نیز به مانند تابستان سال گذشته که از لیست آسیایی الهلال جا مانده بود این بار نیز در لیگ قهرمانان آسیا حضور نخواهد داشت. الحبسی، بوتیا، کاریلو، گومیس و ادواردو 5 بازیکن خارجی این تیم هستند که در بازی‌های فصل جاری در ترکیب اصلی الهلال بازی کرده‌اند و انتخاب یک نفر برای خط زدن از این لیست کار دشواری برای خورخه خسوس خواهد بود.

الحبسی در تمام بازی‌های فصل جاری درون دروازه الهلال بوده، بوتیا عنصر اصلی خط دفاع این تیم است، ادواردو تنها هافبک بازیساز الهلال در حال حاضر است، کاریلو گران‌قیمت‌ترین خرید تابستانی این تیم بوده و گومسی نیز در تمام بازی‌های فصل جاری در پست مهاجم نوک برای این تیم بازی کرده است. خط زدن یک بازیکن از این لیست کار دشواری است و باید دید سرمربی پرتغالی این تیم در نهایت کدام یک از این بازیکنان را از لیست خود خط خواهد زد.

تگ ها


فوتبال