گزارش مدال از کارنامه فروزان مقابل پرسپولیس/ 8 بازی؛ 6 باخت

دروازه بان تیم تراکتورسازی تا کنون 8 بار با پیراهن تیم های مختلف مقابل پرسپولیس قرار گرفته است ......

دروازه بان تیم تراکتورسازی تا کنون 8 بار با پیراهن تیم های مختلف مقابل پرسپولیس قرار گرفته است.

در دیدار تراکتورسازی مقابل پرسپولیس مثل سایر دیدارهای این تیم به احتمال فراوان محسن فروزان درون دروازه سرخ پوشان تبریزی قرار می گیرد تا برای نهمین بار در تاریخ لیگ برتر مقابل سرخ پوشان تهرانی قرار بگیرد. به همین بهانه نگاهی داشته ایم به آمار تقابل های فروزان با تیم پرسپولیس؛

فصل سیزدهم؛ اولین و آخرین برد

محسن فروزان در لیگ سیزدهم دو بار با تیم گسترش فولاد مقابل پرسپولیس قرار گرفت. در بازی رفت پرسپولیس با گل پنالتی خلعتبری یک بر صفر پیروز شد اما در بازی برگشت با گسترش با تک گل مهرداد بایرامی باخت دور رفت را جبران کرد و این درواقع تنها تجربه توام با پیروزی فروزان مقابل پرسپولیس بود.

لیگ چهاردهم؛ شکست در دربی

دومین شکست محسن فروزان برابر پرسپولیس مربوط به دربی ۷۹ در سال ۹۳ است. جایی که فروزان با لباس استقلال مقابل پرسپولیس قرار گرفت و در پایان با نتیجه ۲-۱ شکست را برابر سرخپوشان تهرانی تجربه کرد. در دربی برگشت همین فصل اما فروزان روی نیمکت بازی وحید طالب‌لو را تماشا کرد.

فصل پانزدهم؛ سقوط با راه آهن

سومین باخت محسن فروزان در دیدار رفت سیاه جامگان و پرسپولیس در دور رفت لیگ فصل پانزدهم رخ داد. سیاه جامگان در آن بازی با نتیجه ۲-۱ برابر پرسپولیس شکست خورد تا فروزان باز هم با خوردن دو گل مقابل پرسپولیس مغلوب شود.
فروزان در نقل و انتقالات نیم فصل از سیاه جامگان جدا و به راه آهن پیوست تا بدین ترتیب این دروزاه بان، این بار با لباس راه‌آهن مقابل پرسپولیس قرار بگیرد. در بازی هفته آخر لیگ پانزدهم بین تیم های پرسپولیس و راه‎آهن سرخ ها 2-1 پیروز شدند تا فروزان در هر دو تیم با نتیجه مشابه مغلوب سرخ ها شود و در شکست مقابل این سرخ ها هتریک کرده باشد. این شکست دو اتفاق مهم در پی داشت؛ نخست آنکه پرسپولیس با وجود برد اما قهرمانی را به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان از دست داد و راه آهن هم با قبول این شکست به لیگ دسته اول سقوط کرد.

فصل شانزدهم؛ آغاز در دسته اول

محسن فروزان لیگ شانزدهم را در تیم لیگ یکی خونه‎به‎خونه آغاز کرد ولی برای نیم‌فصل دوم به صبا پیوست و در بازی مقابل پرسپولیس در قم دو بار دروازه خود را باز شده دید و در نهایت به همراه تیمش شکست خورد. در انتهای این فصل هم صبا به لیگ دسته اول سقوط کرد.

فصل هفدهم؛ حضور در جم

فروزان فصل گذشته را با تیم پارس جنوبی جم آغاز کرد و به پایان رساند؛ بازی رفت زردپوشان جمی در این شهر مقابل پرسپولیس با برتری یک بر صفر تیم سرخ پوش خاتمه یافت. از نکات جالب این دیدار این بود که در دقیقه 67 پنالتی برای تیم پارس جنوبی به دست آمد که فروزاان پشت توپ ایستاد اما ضربه او به گل تبدیل نشد. گل پیروزی بخش پرسپولیس در دقیقه 96 از دیگر نکات قابل توجه این بازی بود.
در دیدار برگشت دو تیم در آزادی در حالی که شاگردان مهدی تارتار تا دقایق انتهایی با یک گل از حریف شان پیش بودند اما با دریافت گل در نهایت با یک امتیاز، تهران را ترک کردند.

جمع بندی؛ 8 بازی، 6 باخت

محسن فروزان در مجموع تا امروز ۸ بار در لیگ برتر با تیم‌های مختلف مقابل پرسپولیس قرار گرفته که حاصل آن یک برد و ۶ باخت و ۱ تساوی است. حالا باید نشست و دید که این دروازه بان که یک استقلالی دو آتیشه است این بار با پیراهن تیم تراکتورسازی چه نتیجه ای مقابل پرسپولیس کسب می کند. این دروازه بان با گذشت 12 هفته از لیگ هجدهم و پیش از تقابل با پرسپولیس در هفته سیزدهم، 12 گل دریافت کرده است.

تگ ها


پرسپولیس فوتبال