گزارش: هیچ خبری از تعطیلی لیگ نیست

سازمان لیگی‌ها مدعی هستند فعلا قرار نیست مسابقات لیگ برتر به تعویق بیفتد و بازی‌ها باید طبق برنامه برگزار شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه ، با بسته شدن پرونده بازی‌های ملی حالا فوتبالی‌ها خودشان را آماده بازی‌های باشگاهی می‌کنند اما هنوز مشخص نیست لیگ ایران در هفته‌های پیش‌رو مجوز برگزاری می‌گیرد یا خیر. هفته دوم این بازی‌ها طبق برنامه از پنج‌شنبه با برگزاری ۳‌بازی آغاز می‌شود، جمعه با برگزاری ۳‌بازی ادامه پیدا می‌کند و عصر شنبه با برگزاری ۲‌بازی دیگر تمام می‌شود. با توجه به اینکه محدودیت‌های جدید کرونایی قرار است از شنبه (اول آذرماه) اعمال شود، به نظر نمی‌رسد مشکل خاصی برای برگزاری بازی‌های پنج‌شنبه و جمعه وجود داشته باشد اما هنوز مشخص نیست سرنوشت بازی‌های شنبه چه می‌شود. به هر حال در اولین روز هفته آینده پیکان و پرسپولیس در تهران به ترتیب میزبان شهرخودرو و نفت‌آبادان هستند، تهرانی که جزوشهرهای قرمز به حساب می‌آید و قرار است شدید‌ترین محدودیت‌ها در آن اعمال شود. همین باعث شده تا شایعه به تعویق افتادن بازی‌های روز شنبه و هفته سوم رسانه‌ای شود و سروصدای فراوانی به راه بیندازد.

  فعلا خبری از تعویق نیست!


این‌طور که مسئولان برگزاری بازی‌ها می‌گویند تا این لحظه قرار است مسابقات لیگ طبق روال گذشته برگزار شود و فعلا خبری از تعطیلی یا تعویق مسابقات نیست. سهیل مهدی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در این خصوص می‌گوید:


«هیچ صحبتی مبنی بر تغییر در زمان برگزاری مسابقات تا الان مطرح نشده است. ما هم مانند تمام اصناف، تابع تصمیمات نظام بهداشت کشور هستیم. زمانی که وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا دستوری را ابلاغ کنند، همه ملزم به اجرای آن هستند و ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم. در مجموع تمام تصمیمات هم با نظر ستاد مقابله با کرونا و فدراسیون پزشکی ورزشی گرفته می‌شود. بازهم می‌گویم تا الان مسابقات طبق برنامه برگزار خواهد شد و هیچ صحبتی در مورد تعویق مسابقات مطرح نیست.»محمد اسدمسجدی سرپرست فدراسیون پزشکی هم دیگر مسئولی است که تعطیلی را فعلا منتفی می‌داند. او در این خصوص می‌گوید: «همه مسابقات برنامه‌ریزی‌شده، بر اساس پروتکل‌ها برگزار می‌شود. تاکنون هیچ صحبتی درباره لغو یا تعویق لیگ برتر فوتبال مطرح نشده است. با توجه به شرایط پیچیده کنونی کشور از فدراسیون‌ها خواسته‌ایم که هیچ رویدادی را بدون استعلام از فدراسیون پزشکی - ورزشی برگزار نکنند. برخی رویدادها از قبل برنامه‌ریزی شده بود که وزارت بهداشت از ما خواست دستورالعمل سخت‌گیرانه‌ای برای برگزاری آنها اعمال شود.»

 تعطیلی بی‌فایده


باوجود صحبت‌های مهدی و اسدمسجدی، هیچ بعید نیست درست مثل روزهای اولی که آمار مبتلایان به کرونا در کشور افزایش پیدا کرده، لیگ برتر هم از ابتدای هفته آینده تعطیل شود اما این موضوعی است که سازمان لیگی‌ها به شدت با آن مخالف هستند. مسئولان برگزاری بازی‌ها اعتقاد دارند حتی باوجود تعطیلی مسابقات، تیم‌ها تمرینات‌شان را تعطیل نمی‌کنند و طبق روال روزهای اخیر در بازی‌های دوستانه به مصاف هم می‌روند. در این شرایط نظارت و کنترل روی تمرینات و بازی‌های تدارکاتی وجود نخواهد داشت و این نکته‌ای است که سازمان لیگی‌ها روی آن تاکید دارند. با این وجود برای روشن شدن ماجرا باید صبر کرد و دید ستاد کرونا چه تصمیمی برای لیگ می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

ستاد مبارزه با کرونا تکلیف فوتبال را مشخص می کند

آزمایش کرونا، نادری را به تمرین آبی ها می‌برد؟

 

 

تگ ها


سازمان لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال