گزارش ویژه از الهلال حریف فردای استقلال

استقلال فردا به مصاف الهلال عربستان خواهد رفت....

استقلال فردا به مصاف الهلال عربستان خواهد رفت.

از هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، استقلال فردا به مصاف الهلال خواهد رفت.
به گزارش خبرنگار مدال، در سومین هفته از بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، استقلال فردا مقابل الهلال قرار خواهد گرفت. مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر عربستان و مدعی سنتی فتح لیگ قهرمانان پس از ناکامی در دوره قبلی این بازی‌ها این بار با هزینه‌های کلان در تلاش برای کسب قهرمانی است و در دو بازی قبلی خود در گروه مرگ این رقابت‌ها موفق به غلبه بر العین امارات و الدحیل عربستان شده است. به رغم قهرمانی‌های متوالی در لیگ عربستان، ناکامی در فصل گذشته لیگ قهرمانان منجر به اعمال تغییرات گسترده در ترکیب الهلال شده و این تیم با بازیکنانی جدید به فصل جدید این بازی‌ها قدم گذاشته است. در ادامه آخرین وضعیت این تیم را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پرافتخارترین تیم عربستان
الهلال با اختلاف بسیار نسبت به سایر تیم‌های عربستانی پرافتخارترین تیم فوتبال این کشور است. 15 قهرمانی و 13 نایب قهرمانی در لیگ، 8 قهرمانی و 7 نایب قهرمانی در جام پادشاهی، 13 قهرمانی و 4 نایب قهرمانی در جام ولی‌عهد، 2 قهرمانی سوپرجام عربستان، 2 قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا و 6 بار حضور در فینال این بازی‌ها (2 بار در قالب قبلی و 2 بار قالب جدید) به همراه 2 قهرمانی در جام برندگان آسیا در کلکسیون افتخارات الهلال مشاهده می‌شود. 

تلاش برای جبران ناکامی آسیایی با مامیچ
قهرمانی در بالاترین سطح بازی‌های باشگاهی قاره کهن پس از 19 سال هدف اصلی الهلال در فصل جاری است و بعید است نتیجه‌ای جز این مدیران کم‌طاقت این باشگاه را در فصل جاری راضی کند. در همین راستا مدیران الهلال در پایان فصل گذشته خورخه خسوس 64 ساله و پرتغالی را به عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کردند. خسوس که همراه با بنفیکا سال‌های موفقی را در فوتبال پرتغال پشت سرگذاشته بود آغاز خوبی با الهلال داشت و در 15 بازی از 20 بازی این تیم را با پیروزی از زمین خارج کرد با این حال عدم توافق این مربی با مسئولین الهلال برای همکاری بلندمدت سبب شد تا مدیران الهلال در روزهای پایانی ژانویه 2019 قید ادامه همکاری با این مربی را بزنند و زوران مامیچ 47 ساله که با العین موفقیت‌های زیادی را کسب کرده بود را جانشین وی بکنند. مامیچ از زمان حضور در راس کادر فنی الهلال نتایج نسبتا خوبی با این تیم کسب کرده و در تلاش است تا با موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا، به حضور خود در کادر فنی این تیم تداوم بخشد.

خارجی‌های نامدار
بازیکنان خارجی نقشی کلیدی در ترکیب الهلال دارند، هر چند این موضوع در لیگ عربستان بیشتر قابل لمس است. هر تیم عربستانی مجاز به استفاده از 8 بازیکن خارجی است و الهلال بافیتیمبی گومیس (مهاجم سابق تیم ملی فرانسه و سوانسی)، سباستین جوونیکو (وینگر سابق تیم ملی ایتالیا و یوونتوس)، میلوش دگنک (هافبک تیم ملی استرالیا)، کارلوس ادواردو (هافبک سابق پورتو)، آلبرتو بوتیا (مدافع سابق بارسلونا)، علی الحبسی (دروازه‌بان نامدار عمانی)، جاناتان سوریانو (مهاجم سابق بارسلونا) و آندره کاریلو (وینگر سابق پورتو و تیم ملی پرو) را در لیست بازیکنان خارجی خود در لیگ برتر این کشور ثبت کرده هر چند برای لیگ قهرمانان آسیا تنها مجاز به استفاده از گومیس، جووینکو، دگنک و ادواردو خواهد بود.

12 ملی‌پوش
9 بازیکن فعلی الهلال در جام جهانی 2018 همراه با تیم ملی عربستان حضور داشتند و 6 بازیکن فعلی این تیم نیز در جام ملت‌ها در عضویت سبزپوشان عربستانی بودند. در میان بازیکنان فعلی الهلال، عبدالله معیوف، یاسر الشهرانی، محمد البریک، علی آل بلیحی، محمد جحفلی، سالم الدوسری، عبدالله عطیف، حتان باهبری، سلمان الفرج، محمد کانو، عبدالمالک الخیبری و نواف العابد در یک سال گذشته سابقه حضور در اردوهای تیم ملی را داشته‌اند که در این میان به جز عطیف، الفرج و العابد که به دلیل مصدومیت در هفته‌‌های اخیر شانس بازی برای الهلال را نداشته‌اند، 9 بازیکن دیگر این تیم برای بازی با استقلال در اختیار کادر فنی این تیم خواهند بود.

گزارش ویژه از الهلال حریف فردای استقلال