گزارش ویژه از الوصل حریف فردای ذوب‌آهن

ذوب‌آهن فردا به مصاف الوصل امارات خواهد رفت....

ذوب‌آهن فردا به مصاف الوصل امارات خواهد رفت.

از هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، ذوب‌آهن فردا به مصاف ذوب‌آهن خواهد رفت.
به گزارش خبرنگار مدال، در سومین هفته از بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، ذوب‌آهن فردا مقابل الوصل امارات به میدان خواهد رفت. الوصل به عنوان تیم سوم فصل گذشته لیگ برتر امارات مجوز حضور در این بازی‌ها را به دست آورده و در تلاش است تا این بار بتواند مجوز حضور در مرحله حذفی این بازی‌ها را به دست آورد. الوصل در بازی نخست خود در این رقابت‌‌ها النصر عربستان صدرنشین فعلی لیگ برتر این کشور را در دوبی شکست داد، هر چند در بازی دوم خود مقابل الزورای عراق در کربلا شکست سنگین 5 بر 0 را متحمل شد. در ادامه وضعیت این تیم اماراتی را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

12 سال در حسرت قهرمانی
از آخرین قهرمانی الوصل در لیگ امارات 12 سال گذشته است. الوصلی‌ها آخرین بار در فصل 07-2006 قهرمان امارات شده‌اند و پس از آن تنها یک بار در فصل 17-2016 در کورس کسب عنوان قهرمانی لیگ امارات بوده‌اند. با وجود این الوصل با 7 قهرمانی و 8 نایب قهرمانی، سومین تیم پرافتخار امارات محسوب می‌شود. این تیم زردپوش همچنین دو بار قهرمان جام ریاست دولت امارات شده‌اند و یک بار نیز جام حذفی را فتح کرده‌اند. این سومین حضور الوصل در لیگ قهرمانان آسیا در قالب فعلی این بازی‌ها است و این نماینده امارات در تلاش است تا برای نخستین بار به مرحله حذفی این بازی‌ها صعود کند.

فرار از بحران با رگکامف
پس از جدایی رودولفو آروابارنا در پایان فصل گذشته، گوستاوو کینتروش بولیویایی هدایت الوصل را برعهده گرفت هر چند وی پس از کسب نتایج ضعیف از این تیم کنار گذاشته شد تا لائورنتینو رگکامف هدایت الوصل را برعهده بگیرد. این سرمربی 43 ساله اهل رومانی سابقه هدایت استیوا بخارست، الهلال عربستان و الوحده امارات را هم داشته از زمان حضور روی نیمکت الوصل در 8 بازی 5 پیروزی کسب کرده و 3 بار نیز با این تیم مغلوب شده است. این در حالی است که الوصل در پایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر امارات با 8 شکست در 13 بازی در رده سیزدهم جدول 14 تیمی لیگ امارات قرار داست و حال با حضور این مربی رومانیایی موق به فرار از منطقه سقوط شده و در رده نهم جدول قرار گرفته است.

خارجی‌های آشنا
کایو، فابیو لیما و رونالدو مندز سه بازیکن خارجی الوصل هستند که در فصل گذشته نیز در عضویت این تیم بودند و با الوصل مقابل پرسپولیس بازی کرده‌اند. کایو با 28 سال سن پنجمین سال حضور در ترکیب الوصل را تجربه می‌کند و در این مدت 140 بار برای الوصل به میدان رفته و 79 بار نیز موفق به گلزنی شده است. فابیو لیما با 25 سال سم دیگر بازیکن خارجی الوصل است که وی نیز پنجمین فصل حضور در این تیم را تجربه می‌کند. لیما نیز در این مدت 150 بار برای الوصل بازی کرده و 108 گل به ثمر رسانده است. رونالدو مندز 26 ساله نیز در سومین فصل حضور خود در ترکیب الوصل، سابقه حضور در 53 بازی برای این تیم را داشته و 11 بار نیز در این مدت گلزنی کرده است. الوصل همچنین یک بازیکن برزیلی دیگر به نام وینیسیوس لیما نیز در اختیار دارد که به دلیل قوانین لیگ قهرمانان اجازه استفاده از وی را در این بازی‌ها نخواهد داشت. الوصل همچنین یک بازیکن عمانی 27 ساله به نام عبدالله خمیس در اختیار دارد که کمتر شانس بازی برای این تیم را داشته است.

امید به صعود با لشکر جوان
الوصل تیم نسبتا جوانی است و میانگین سنی 29 بازیکن این تیم در لیگ قهرمانان آسیا 25 سال است. الوصل با میانگین سنی 25 سال و شش ماه مقابل الزورا در بازی دوم مرحله گروهی به میدان رفت و قابل پیش‌بینی است که این روند در بازی با ذوب‌آهن نیز ادامه داشته باشد. علی صالح 19 ساله یکی از وینگرهای اصلی الوصل است و به جز وی بازیکنان جوان دیگری همچون فارس خلیل، عبدالله جاسم، عبدالله کاظم و علی سلمان (که ملی‌پوش است) نیز به تناوب در ترکیب اصلی الوصل به میدان می‌روند.

گزارش ویژه از الوصل حریف فردای ذوب‌آهن