گزارش ویژه/از این 4 نفر کدام به پرسپولیس باز می‌گردند؟

احتمال بازگشت 4 بازیکن سابق پرسپولیس به این تیم یکی از بحث‌های داغ این روزهای فوتبال ایران است....

برخی از بازیکنان سابق پرسپولیس ممکن است در نقل و انتقالات تابستانی به این تیم بازگردند.
به گزارش خبرنگار مدال، «آن‌ها به این دلیل نرفته‌اند که در باشگاه باکسی درگیر شده‌اند. بلکه به دنبال جستجوی شرایط بهتری بودند. الان هم طبیعی است که بخواهند برگردند، در باشگاه برای تمام بازیکنانی که از این تیم جدا شده‌اند باز خواهد بود». این بخشی از صحبت‌های برانکو ایوانکوویچ است، اظهاراتی که نشان می‌دهد در لیست گزینه‌های خرید پرسپولیس احتمال حضور گروهی از بازیکنان سابق این تیم وجود دارد. وحید امیری، مهدی طارمی، فرشاد احمدزاده و صادق محرمی بازیکنانی هستند که این روزها صحبت‌هایی پیرامون بازگشت‌شان به پرسپولیس شنیده شده و در این گزارش تلاش خواهیم کرد احتمال بازگشت این نفرات به جمع شاگردان برانکو را بررسی کنیم.

وحید امیری؛ مانعی به نام قرارداد یک ساله
یکی از بازیکنانی که تابستان سال گذشته پرسپولیس را ترک کرد وحید امیری ملی‌‎پوش چپ پایی است که این روزها وضعیت خوبی در ترابزون اسپور ترکیه ندارد. امیری در 22 بازی از 34 بازی فصل جاری ترابزون بازی کرده با این حال وی تنها در 8 بازی در ترکیب اصلی حضور داشته و در طول فصل در پست‌هایی چون مهاجم، وینگر و حتی مدافع چپ برای این تیم به میدان رفته و جایگاه ثابتی در برنامه‌های این تیم ترکیه‌ای نداشته است. امیری یک فصل دیگر با ترابزون اسپور قرارداد دارد، قراردادی 700 هزار یورویی که پروسه جدایی وی را از این تیم دشوار کرده، چرا که با چنین وضعیت قراردادی از یک سو امیری احتمالا میلی به جدایی از نخواهد داشت و از سوی دیگر باشگاه ترکیه‌ای نیز به سادگی رضایت‌نامه این بازیکن را صادر نخواهد کرد تا بازگشت وی به پرسپولیس در هاله‌ای از ابهام باشد.

فرشاد احمدزاده؛ دوری پسر برانکو به سر می‌رسد؟
دیگر بازیکن جداشده پرسپولیس در تابستان سال گذشته، پس از یک فصل حضور در فوتبال لهستان از اشلانسک وراسلاو جدا شده و در حال حاضر بازیکن آزاد است. با حضور در 25 بازی از 37 بازی اشلانسک در لیگ لهستان و تنها 12 بار حضور در ترکیب اصلی، وی نتوانست حضور خود در فوتبال اروپا را تمدید کند و این روزها در آستانه بازگشت به لیگ برتر ایران قرار گرفته است. احمدزاده که در زمان حضور در پرسپولیس از بازیکنان مورد علاقه برانکو بود این روزها مورد توجه چند تیم لیگ برتری قرار گرفته و باید دید آیا پسر برانکو پس از یک سال بار دیگر به این تیم بازخواهد گشت یا این بار با پیراهن یک تیم دیگر در لیگ برتر به میدان خواهد رفت.

صادق محرمی؛ بازگشت قرضی صادق؟
پس از درخشش در پرسپولیس، صادق محرمی تابستان سال گذشته به دینامو زاگرب پیوست تا شانس خود را در کرواسی امتحان کند. محرمی در 19 بازی لیگ برای دینامو به میدان رفت که 18 بار آن در ترکیب اصلی این تیم بود، هر چند مدافع راست سابق پرسپولیس نتوانست رضایت مربیان این تیم را جلب کند و با اضافه شدن یک بازیکن جدید در پست دفاع راست به دینامو، به احتمال بسیار زیاد جایی در ترکیب فصل بعد این تیم نخواهد داشت. با این حال جذب قطعی این بازیکن جوان کار چندان آسانی نخواهد بود و دینامو در صورتی که نتواند محرمی را به فروش برساند احتمالا گزینه قرض دادن وی را امتحان خواهد کرد و در چنین شرایطی تیم‌های ایرانی و در صدر آنها پرسپولیس (که پس از جدایی محرمی در سمت راست خط دفاع مشکل داشته) می‌توانند به جذب این بازیکن امیدوار باشند. محرمی در صورت بازگشت به پرسپولیس جز سهمیه زیر 25 سال این تیم خواهد بود و سهمیه بزرگسال این تیم را اشغال نخواهد کرد.

مهدی طارمی؛ در انتظار یک حرکت طارمی‌وار
مهاجم جنجالی و سابق پرسپولیس با پایان قرارداد 18 ماه خود با الغرافه از این تیم قطری جدا شده و این روزها بازیکن آزاد است. در شرایط عادی انتقال وی به پرسپولیس و یا هر تیم دیگر ایرانی پروسه‌ای دشوار است چرا که جذب طارمی با مبالغ متعارف فوتبال ایران ممکن نخواهد بود. این در حالی است که مدیربرنامه‌های وی در تلاش است این بازیکن را در فصل جدید به عضویت یک تیم اروپایی درآورد. در این میان بازگشت طارمی به پرسپولیس تنها در صورتی ممکن است که شخص طارمی مایل به بازی در لیگ برتر ایران باشد و پیشنهادات خارجی خود را رد کند. پرسپولیس به شدت به دنبال جذب یک مهاجم جدید است و با توجه به احتمال جدایی علیپور از این تیم، بازگشت طارمی به جمع پرسپولیسی‌ها خبر خوشحال‌کننده‌ای برای کادر فنی این تیم خواهد بود.

تگ ها


نقل و انتقالات نقل و انتقالات پرسپولیس نقل انتقالات نقل و انتقالات تابستانی پرسپولیس لیگ برتر فوتبال ایران مهدی طارمی فرشاد احمدزاده وحید امیری صادق محرمی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال