گزارش ویژه از دیدار استقلال-فولاد خوزستان/ 10-21 به سود آبی ها

آمار و ارقام دیدارهای گذشته دو تیم استقلال و فولاد خوزستان حکایت از برتری آبی ها دارد ......

آمار و ارقام دیدارهای گذشته دو تیم استقلال و فولاد خوزستان حکایت از برتری آبی ها دارد.

به گزارش خبرنگار سایت مدال، دو تیم استقلال و فولاد خوزستان روز چهارشنبه از ساعت 20:15 در آبادان به مصاف هم می روند و به همین بهانه نگاهی داشته ایم به آمار و ارقام و نکاتی از این دیدار؛

تقابل ها دو تیم

استقلال و فولاد تاکنون ۴۲ بار در رقابت های رسمی (۴۰ بازی لیگ و دو بازی جام حذفی) به مصاف هم رفته‌اند که استقلال ۲۱ برد و فولاد ۱۰ برد بدست آورده‌اند و ۱۱ بازی نیز به تساوی انجامیده است. 

برتری آبی ها در گل

استقلال ۶۱ گل و فولاد ۳۴ گل زده‌اند و در مجموع ۹۵ گل در ۴۲ بازی دو تیم به ثبت رسیده که میانگین ۲.۲۶ گل در هر بازی است که نشان دهنده بازی‌های جذاب بین این 2 تیم بوده است.

بهترین پیروزی ها

بهترین پیروزی استقلال در اولین بازی تاریخ دو تیم در دور رفت فصل 77- 76رقم خورد که استقلال 5 بر صفر فولاد را با شکست بدرقه کرد. بهترین پیروزی فولاد نیز پیروزی 4 بر یک در دور برگشت فصل 90 -89 در اهواز بود.


رکورد جالب نوروزی

 رضا نوروزی در 4 بازی پی در پی با پیراهن فولاد، موفق به گلزنی مقابل استقلال شده که رکورد جالبی است.

میزبانی و میهمانی ها

۲۱ دیدار دو تیم در تهران برگزار شده است؛ ۱۹ بازی در آزادی، یک بازی در تختی و یک بازی در شیرودی. در این ۲۱ دیدار استقلال ۱۲ بار پیروز شده و ۵ بار نیز فولاد به پیروزی دست یافته است. ۴ بازی دو تیم نیز مساوی شده است.

تقابل های پورموسوی با آبی ها

سید سیروس پورموسوی روز چهارشنبه برای پنجمین بار مقابل استقلال قرار می گیرد. حاصل 4 دیدار قبلی 2 برد، یک تساوی و یک باخت برای این سرمربی بوده و باید دید در تقابل آتی چه نتیجه ای رقم می خورد.

 تقابل های پورموسوی و شفر

فصل گذشته که شفر به فوتبال ایران آمد، پورموسوی سرمربی فولاد بود و دو سرمربی 2 بار با یکدیگر رو به رو شدند که حاصل آن، یک برد برای سرمربی آلمانی آبی ها و یک تساوی بود.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال