گزارش ویژه از دیدار صنعت نفت آبادان-پرسپولیس/ 8-22 به سود سرخ ها

آمار و ارقام دیدارهای گذشته دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان حکایت از برتری سرخ ها دارد ......

آمار و ارقام دیدارهای گذشته دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان حکایت از برتری سرخ ها دارد.

به گزارش خبرنگار سایت مدال، دو تیم صنعت نفت آبادان و پرسپولیس روز پنج شنبه از ساعت 20:15 در آبادان به مصاف هم می روند و به همین بهانه نگاهی داشته ایم به آمار و ارقام و نکاتی از این دیدار؛
 
34 تقابل و برتری عددی سرخ ها

پرسپولیس و صنعت نفت تاکنون ۳۴ بار به مصاف هم رفته اند که آمار حکایت از برتری سرخپوشان دارد. حاصل این ۳۴ تقابل، ۲۲ پیروزی برای پرسپولیس ، 4 برد برای صنعت نفت و  ۸ تساوی بوده است.

بیشترین گل زده 

صفر ایرانپاک، آقای گل تاریخ دربی ها، جواد کاظمیان و علی علیپور، با ۴ گل زده مشترکا بیشترین گل زده با پیراهن پرسپولیس به صنعت نفت را در کارنامه دارند. ضمن اینکه جواد کاظمیان تنها بازیکنی است که در طول رقابت دو تیم موفق به هت تریک شده است.

پرگل ترین بازی ها

بهترین نتیجه دو تیم بردهای ۴ گله ای است که مقابل یکدیگر کسب کرده اند و جالب که بدانید در فاصله های سالهای ۷۵ تا ۷۷ پرسپولیسی ها ۳ بار زرد پوشان آبادانی را با  ۴  گل شکست دادند.سرخپوشان ابتدا در بازی برگشت ششمین دوره لیگ آزادگان با نتیجه ۴ بر صفر حریف را در آزادی شکست دادند و در هر دو بازی رفت و برگشت لیگ هشتم نیز با مربیگری پروین موفق شدند نفت را با نتیجه مشابه ۴ بر یک مغلوب کنند. آبادانی ها هم در سال ۹۰موفق شدند یکی از این سه نتیجه را با پیروزی ۴ بر ۲ در آبادان جبران کنند.

 
همه تقابل های دو تیم

لیگ تخت جمشید؛
۱۳۵۲- رفت: نفت آبادان ۱ –پرسپولیس۱(حاج رحیمی)/ ۱۳۵۲-برگشت:پرسپولیس۳ – نفت آبادان ۰(ایرانپاک(۲)، کلانی)/ ۱۳۵۳-رفت:نفت آبادان صفر – پرسپولیس۲ (خوردبین، پروین)/ ۱۳۵۳-برگشت-پرسپولیس۲ – نفت آبادان صفر (وطنخواه، حاج رحیمی)/ ۱۳۵۴-رفت:پرسپولیس۱ – نفت آبادان صفر (ایرانپاک)/ ۱۳۵۴-برگشت: نفت آبادان صفر – پرسپولیس صفر/ ۱۳۵۵-رفت:نفت آبادان ۱- پرسپولیس۱(فتاحی)/ ۱۳۵۵-برگشت:پرسپولیس۱ – نفت آبادان صفر (خلعتبری)/ ۱۳۵۶-رفت:نفت آبادان ۲ –پرسپولیس۱ (ایرانپاک)/ ۱۳۵۶-برگشت:پرسپولیس ۳ –نفت آبادان ۲(خوردبین، پروین، مایلی کهن)

 لیگ آزادگان؛
۱۳۷۲-رفت:پرسپولیس ۱- نفت ۱(محرمی)/ ۱۳۷۲-برگشت:نفت ۱ –پرسپولیس ۲(محرمی، شاه محمدی)/ ۱۳۷۵-رفت:نفت ۱- پرسپولیس۱(محرمی)/ ۱۳۷۵-برگشت-پرسپولیس۴ –نفت صفر (میناوند(۲)، شاهرودی، بزیک)/ ۱۳۷۷-رفت:نفت ۱-پرسپولیس۴ (محمدخانی، سراج، امامی فر، هادی مهدوی کیا)/ ۱۳۷۷-برگشت:پرسپولیس۴ – نفت ۱(پیروانی(۲)، رهبری فر، امامی فر)/ ۱۳۷۸-رفت:پرسپولیس ۲- نفت صفر (سراج ۲)/ ۱۳۷۸-برگشت:نفت ۳ – پرسپولیس صفر


لیگ برتر؛
۱۳۸۱-رفت:پرسپولیس ۱- نفت آبادان  صفر/ ۱۳۸۱-برگشت-نفت آبادان صفر - پرسپولیس صفر/ ۱۳۸۶-رفت: نفت آبادان ۲ –پرسپولیس۳ (آشوبی، خلیلی، نیکبخت)/ ۱۳۸۶-برگشت:پرسپولیس۱ – نفت آبادان صفر (آقایی)/ ۱۳۸۹- رفت:نفت ابادان ۰ – پرسپولیس ۱(غلامرضا رضایی)/ ۱۳۸۹- برگشت: پرسپولیس ۲- نفت آبادان صفر (زارع،هادی نوروزی)/ ۱۳۹۰-رفت:پرسپولیس۳ – نفت آبادان ۱(کاظمیان 3)/ ۱۳۹۰-برگشت:نفت آبادان ۴-پرسپولیس۲(کریمی، نوری)/ ۱۳۹۱-رفت:نفت آبادان ضفر - پرسپولیس۱(کاظمیان)/ ۱۳۹۱-برگشت:پرسپولیس ۲-نفت آبادان ۲ (کریمی، نوری)/ ۱۳۹۲-رفت:نفت آبادان صفر -پرسپولیس ۱(غلامرضا رضایی)/  ۱۳۹۲-برگشت:پرسپولیس۲ –نفت آبادان ۲(کریمی، نوری)/ ۱۳۹۵-رفت:پرسپولیس۱ – نفت آبادان صفر (طارمی)/ ۱۳۹۶-برگشت- نفت آبادان ۱ – پرسپولیس صفر/ ۱۳۹۶-رفت- پرسپولیس ۲- نفت آبادان صفر (علیپور ۲ گل)/ ۱۳۹۶_برگشت-نفت ابادان صفر - پرسپولیس ۳ (علیپور ۲ گل- فرشاد احمد زاده ۱ گل)

کارنامه سرمربی پرتغالی صنعتی ها

پایولو سرجیو، مربی پرتغالی که ۳۰ بار در لیگ قهرمانان اروپا مربیگری کرده است بعد از توافق نهایی با آبادانی ها در لیگ هجدهم به روی نیمکت صنعت نفت می نشیند.
 این مربی در تیم هایی همچون اولهانز، بیرامار، پاسوس فریرا، ویتوریا گیمارش، اسپورتینگ لیسبون و آکادمیکا از کشور پرتغال، هارتز از اسکاتلند، آپوئل از قبرس، سی اف آر کلوژ از رومانی و الفجیره امارات مربی گری کرده است.
در کارنامه این مربی نکات جالبی از جمله نزدیک به ۳۰ بار مربی گری در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا با سه تیم مختلف و شکست تیم هایی همچون منچستریونایتد و منچسترسیتی با سرمربی گری الکس فرگوسن و مانچینی به همراه تیم های پرتغالی دیده می شود.
وی خارج از فوتبال پرتغال نیز به موفقیت هایی در رومانی، قبرس و اسکاتلند دست یافته است.
پائولو سرجیو در اسکاتلند به قهرمانی جام اتحادیه با تیم هارتز و در قبرس به قهرمانی سوپرکاپ با تیم آپوئل نیکوزیا دست پیدا کرده و با کلوژ رومانی موفق به کسب سهمیه اروپایی شده است.

وضعیت کنونی دو تیم

تیم صنعت نفت آبادان از 4 دیدار گذشته هیچ بردی در کارنامه ندارد و آبادانی ها با کسب 3 تساوی و یک باخت با 3 امتیاز دررده سیزدهم جدول قرار دارد. نفتی ها در دو دیدار گذشته که در خانه به مصاف رقبا رفته اند دو تساوی مقابل تیم های گسترش فولاد و استقلال خوزستان کسب کرده است و این سومین دیدار خانگی زردپوشان آبادانی است.
در آن سوی میدان تیم پرسپولیس از 4 دیدار گذشته، 2 برد و 2 تساوی بدست آورده و با توجه به اینکه سرخپوشان در دو دیدار گذشته شان با تساوی بدون گل متوقف شده اند در حال حاضر برای کسب نتیجه تحت فشار هستند و به علاوه بعد از این دیدار باید در یک دیدار حساس در یک چهارم نهایی به مصاف تیم قدرتمند الدحیل قطر بروند و نتیجه این بازی به لحاظ روانی برای شاگردان برانکو بسیار اهمیت دارد. سرخ ها در دو دیداری که در این فصل در خارج از خانه به مصاف حریفان رفته اند یک برد و یک تساوی بدست آورده اند.

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال