گزارش ویژه/ این دو نفر از برگزار نشدن لیگ خوشحالند!

با وجود آنکه قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ برتر انجام شده و تیم‌ها رقبای خود راشناخته‌اند اما هنوز درباره زمان برگزاری این رقابت‌ها اطلاعات دقیقی در دست نیست....

با وجود آنکه قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ برتر انجام شده و تیم‌ها رقبای خود راشناخته‌اند اما هنوز درباره زمان برگزاری این رقابت‌ها اطلاعات دقیقی در دست نیست.

به گزارش خبرنگار مدال، در حالیکه درباره دلایل عدم برگزاری رقابتهای لیگ برتر صحبتهای بسیاری شده و اخبار متعددی مخابره شده است اما هنوز کسی دقیقا نمی داند لیگ نوزدهم چه زمانی کلید خواهد خورد.

روزهای اول که بحث بلاتکلیفی لیگ داغ شد، اغلب مربیان در مقام اعتراض برآمدند اما رفته رفته باشگاهها همنوا با فدراسیون اعلام کردند که ایجاد زیرساخت ها و امنیت ورزشگاهها از هر مهمی مهمتر است لذا آرام آرام اعتراضات فروکش کرد.

با این حال باید درباره زمان برگزاری لیگ همچنان از همان واژه بلاتکلیفی استفاده کرد زیرا فدراسیون فوتبال خبر دقیقی درباره این موضوع نداده است.

برگزار نشدن لیگ سبب شده تا مربیان در مسیر آماده سازی تیم های خود دست به عصا حرکت کنند و مهمترین ابزار آنان برای جلوگیری از افت تیم هایشان برگزاری بازی تدارکاتی است و به همین علت روزهایی را پشت سر می گذاریم که تیم ها بیشترین دیدارهای دوستانه تمام ادوار خود را برگزار می کنند.

اما در این میان شاید این تعویق، مربیان راضی ای را نیز به دنبال خود داشته باشد؛ همان هایی که هنوز در ایجاد هارمونی تیم هایشان به نقطه ایده آل نرسیده اند.

گابریل کالدرون و آندره آ استراماچونی را می توان در زمره راضی های این داستان قرار داد زیرا آنها برای هماهنگی تیم خود و یافتن مناسب ترین سیستم ها در حال آزمون و خطا هستند لذا این تعویق بیشتر از هر تیم دیگری خوشایند قرمزها و آبی ها است.

این دو مربی که با اسلاف خود تفاوت های بسیاری دارند، به دنبال تزریق تفکرات تازه ای به پرسپولیس و استقلال هستند و از سوی دیگر برگزاری  دربی پایتخت در اولین هفته های لیگ برتر سبب شده تا آنها از تعویق مسابقات بهره برده و با برگزاری دیدارهای تدارکاتی به ترکیب مورد نظرشان برسند.

از طرف دیگر فقدان مهاجم مکمل در پرسپولیس و البته مدافع و هافبک پر کننده خلا دراستقلال و در پازل تاکتیکی این مربیان، تعویق لیگ را برایشان مفیدتر جلوه می دهد.

دربی برای کالدرون و استراماچونی اهمیت بالایی دارد و برد در آن بازی می تواند سنگ بنای تیم های آنها را محکم و جای پای خودشان را نیز سفت کند.

اخبار مرتبط:

دلیل کاپیتانی عالیشاه در حضور سیدجلال چه بود؟

رسمی/ گزینه خرید استقلال پرید

تگ ها


استقلال پرسپولیس استقلال پرسپولیس دربی 90 گابریل کالدرون آندره آ استراماچونی زمان برگزاری لیگ برتر برنامه کامل لیگ برتر فوتبال