گزارش ویژه با چاشنی پیش بینی/ ایران قهرمان، بیرانوند بهترین بازیکن جام

تیم ملی فوتبال ایران موفق شد با پیروزی مقابل چین به مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کند....

تیم ملی فوتبال ایران موفق شد با پیروزی مقابل چین به مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کند.

سایت مدال؛ 
1_ژاپن 1 - ویتنام 0/ سامورایی‌ها با کمک VAR به نیمه نهایی رسیدند و شدند حریف ما در نیمه نهایی. حالا نوبت ایران است و دل توی دلها نیست. بسم الله. 

2_از شما چه پنهان، چیزی هم به مدیران مدال نگویید که  خواب ماندم و یکدفعه که بیدار شدم دیدم ایران یک گل زده و تا تلویزیون را روشن کردم طارمی یک گل خالی را نزد.

3_کنجکاو بودم بدانم ترکیب چیست. خب، کی روش نه قدوس را فیکس کرد نه شجاعی را. او احسان حاج صفی را به جای امیری در ترکیب اصلی گذاشت. حاج صفی هم به ابراهیمی کمک می کند و هم در فاز تهاجمی مشارکت دارد.

4_ با مشاهده ترکیب این سوال به ذهنم خطور می کرد که حاج صفی هافبک نفوذی خواهد بود یا هافبک دفاعی در کنار ابراهیمی. 
میانگین محل حضور بازیکنان در  نیمه اول را می بینید. مهره های آبی بازیکنان ایران هستند. این تصویر نشان می دهد که رسما و عملا  چهار، سه سه و تهاجمی بازی کردیم ولی خب بر پایه همان  روش چهار، یک، چهار، یک. پس حاج صفی هافبک دفاعی نبود.

5_ مهمترین نکته در جدال کی روش و لیپی. در نیمه اول هر دو گلی که بثمر رساندیم نشان می داد که کی روش روی ارسال توپ مستقیم و بلند توسط مدافعان ایران با هدف  پشت خط دفاعی حریف حساب ویژه باز کرده. او برای  چینی ها و لیپی تله گذاری کرد. آنها را به جلو کشید و بعد موقعیت سازی مدافعان ایران با ارسال توپ بلند و مستقیم پشت سر مدافعان حریف در عمق و کناره ها. با این روش دو گل زدیم. 

 

گزارش ویژه با چاشنی پیش بینی/ ایران قهرمان، بیرانوند بهترین بازیکن جام

6_زوج آزمون و طارمی علاوه بر ارتباط صمیمانه با یکدیگر هماهنگی خوبی هم با هم دارند. انگاری رفیق و صمیمی شدن آنها با هم از چند سال قبل  به نوعی هم نقشه و هدف و دستور و توصیه کی روش بوده باشد .
طارمی و آزمون مدام هم به پاس گل می دهند. آنها حامی هم  هستند و اغلب هم اتاقی و حتی با هم بعد از بازی ها به سوالات خبرنگاران جواب می دهند و انصافا قلبا از گلزنی هم خوشحال می شوند.
 امشب هم آزمون پاس داد و طارمی گل زد و دیگر گل بازی در نیمه اول  را هم آزمون بثمر رساند تا  این دو نفر که در یکسال اخیر  یکی مهاجم نوک است و دیگری وینگر چپ زننده دو گل باشند.بماند که طارمی یک پاس گل هم به کریم داد تا هم آزمون و هم طارمی یک گل و یک پاس گل را به کی روش، ایران و یاران  لیپی تقدیم کرده باشند. 

7_ روزبه چشمی در دقیقه 76 به جای اشکان دژاگه وارد زمین شد. این یعنی روی آوردن به چهار دو سه یک و استفاده از دو هافبک دفاعی. یعنی تقویت سیستم دفاعی و تلاش برای از دست ندادن وسط زمین. یعنی تلاش برای گل نخوردن و حفظ برتری دو بر صفر و اگر شد گل زدن در ضد حملات. دیدید که گل سوم را هم زدیم. 

8_ باز هم کلین شیت باز هم بیرانوند. این بازی هم  گل نخوردیم  باز هم رکوردها جابجا می شوند. حالا آمار  نویس ها و گرافیست ها باید دوباره دست بکار شوند و از بیرو بنویسند. ایران بدون گل خورده در جام ملتها می تازد. تا قهرمانی

 9-تنها پستی که کی روش در این جام از آن در بیم و هراس بوده همانطور که قبلا هم گفتیم قلب دفاع است . جایی که در غیاب سید جلال جانشین و مهره شش دانگی   برای اینکه زوج پورعلی گنجی باشد نداریم. یک بازی منتظری و یا یک در میان بازی کردن حسینی و کنعانی زادگان. البته کی روش می خواهد مجید حسینی فیکس باشد اما او هر بازی اشتباه فردی دارد و فرصت را می دهد به کنعانی زادگان. 

10_امروز چیزی نمانده بود کنعانی زادگان  روی ضربه  ایستگاهی پاس گل دهد اما دیدید طارمی چه توپی را در یکقدمی گل نزد؟ خودش هم باورش نمی شد. استاد موقعیت سازی و گاها استاد خراب کردن فرصت های مسلم گلزنی و یا از موقعیت مرده و صفر درصدی  فرصت صد در صد گلزنی ساختن. طارمی دیگر. استاد است استاد.چه خوب که ای اف سی گفته اخطارها پاک می شود و او محروم نیست. 

11_ کریم انصاری‌فرد در دقیقه 86 به جای سردار آزمون وارد زمین شد و دیزین 93گل سوم ایران زد.حق ما این بود به گل سوم هم برسیم چون فرصت های مسلمی را از دست دادیم. انصاری فرد به این گل نیاز داشت.

12_ گل کریم  انصاری  فرد در دقیقه 93بازی را دیدید؟ چه پاس تودر مانندی  داد طارمی.  برای همین چیز هاست که طارمی بازیکنی متفاوت و ارزشمند است. هم گل می زند، هم پاس گل می دهد تماشایی. فرار و ضربه کریم هم مصداق " ضربه آخر را محکم تر بزن" بود.

13_ ایران 3 چین صفر. قاطعانه بردیم. و بی صبرانه منتطر یم برای ایران - ژاپن؛ تا دوشنبه 8 بهمن، ساعت 17:30 دل توی دلمان نیست

14_ ایران قهرمان َ، بیرانوند بهترین بازیکن جام. این پیش‌بینی و شعار جدید  مدال است. بعد از اتمام دور نخست مرحله گروهی رقابت ها شعار مدال این بود ‌‌؛ مدعیان متزلزل، ایران بخت نخست جام و 
بعد از اتمام. مرحله گروهی پیش بینی ما این؛ ایران قهرمان، بیرانوند بخت نخست جام. 

15_خب،5بازی بدون گل خورده. او یک به یک، بازی به بازی رکوردها و طلسم ها را در هم می شکند و می رود جلو. بیرو نماد بغض خفته  ایران است. نماد و سمبل تیمی که می خواهد تاریخ ساز شود. گل کاشتی پسر. دست مریزاد 

16_دوشنبه؛ ورزشگاه بن زاید العین. وقت آن رسیده طلسم فینال و قهرمانی را هم بشکنیم. قدرت ایران کجا و این ژاپن کجا. ما چشم انتظاریم.

نویسنده: حسین قدوسی