گزارش ویژه: برترین‌های یک چهارم نهایی جام جهانی 2018

سایت مدال/ حالا که پرونده یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 بسته شدهاست پیش از رویا پردازی برای فینالیست، بهتر است سری به برترین بازیکنان این مرحله بزنیم ......

سایت مدال/ حالا که پرونده یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 بسته شده‌است پیش از رویا پردازی برای فینالیست‌، بهتر است سری به برترین بازیکنان این مرحله بزنیم. پس با مدال همراه باشید.
جوردن پیکفورد: دروازه‌بانی که نفس سوئدی‌ها را برید و با سیو‌ها و دبل سیو‌های خود آدرنالین انگلیسی‌ها را به سقفش رساند. سوئد برای شکست او نابغه و فوق ستاره‌ای لازم داشت که اتفاقاً از این نظر دست‌خالی و فقیر نشان داد. عکس‌العمل‌های سریع، خروج های به موقع و بازی‌خوانی عالی او دست در دست هم دادند که او بدون مقدمه وارد جمع بهترین‌های یک‌چهارم نهایی جام بشود. و اما لوکا مودریچ؛ عصای دست کرواسی و ستون فوتبالی آن‌ها. او آن‌قدر دوید و پاس‌های نقلی و شاهکار روانه رفقایش کرد تا بودن در جمع‌ بهترین‌ها برای او پیش‌خرید شود. فقط اندکی نگاه به استارت‌های او در 120 دقیقه بندازید تا بفهمید با چه پدیده‌ای روبرو هستیم؛ بازیکنی از جنس فوتبال!
گریژمن: گرچه به او کم لطفی‌هایی شد و بودند عده‌ای که دم از شانسی بودن گل او زدند؛ اما آن‌قدر باهوش و چالاک بازی می‌کرد که همه‌مان را به وجد آورد؛ فوق ستاره فرانسوی‌ها که بارسلونا در‌به‌در دنبال او بود و دست آخر سرافکنده‌شد. روحیه تیمی خاص او، دریبل‌های تحسین برانگیز و پاس‌های کلیدی‌ که می فرستاد هر کسی را مجاب می‌کند که او را جز بهترین‌ها بداند.
کوین دی بروینه:ا ما آخرین نفر، آقای پاس گل لیگ جزیره. ستاره بلژیکی که همراه با دو ضلع دیگر یعنی هازارد و لوکاکو، مثلث آتشینی را خلق کرده‌اند. گل او به برزیل، به جرئت می‌توان گفت یکی از زیباترین گل‌های این جام بود. البته که دی‌بروینه از این بهترها هم به ثمررسانده‌است اما فریب دادن مدافعی مثل مارسلو و شوت سرکش به ناحیه‌ای که فقط معجزه الهی می‌توانست آن‌ را مهار کند، بی نظیر به نظر می آمد.
حال باید منتظر بمانیم تا بدانیم در مرحله نیمه‌نهایی چه ستاره‌هایی به عنوان بهترین‌، در یک قاب قرار می‌گیرند. 
حسین رضایی- خبرنگار سایت مدال در سرپل ذهاب

تگ ها


اخبار روز جام جهانی 2018 فوتبال