گزارش ویژه؛ بعد از بوفون نوبت مارکیزیو بود/ 25سال وفاداری، 389 بازی و 14 جام در کارنامه شاهزاده

کلودیو مارکیزیو بطور رسمی قرارداد خود را با یوونتوس فسخ کرد و به ۲۵ سال بازی در لباس بیانکونری خاتمه داد ......

کلودیو مارکیزیو بطور رسمی قرارداد خود را با یوونتوس فسخ کرد و به ۲۵ سال بازی در لباس بیانکونری خاتمه داد.
به گزارش خبرنگار  مدال، نقش مارکیزیو در یووه رو به کمرنگ شدن بود و بانوی پیر به این هافبک اجازه داد - هافبکی که در ماه ژانویه ۳۲ ساله می‌شود - تا پیش از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ایتالیا در روز جمعه باشگاهی جدید پیدا کند. گزارش ویژه ای که دوستداران ایرانی یووه در یووه پرشیا منتشر کرده اند خواندنی است. 

25سال قبل 

“بیست و پنج سال از بر تن کردن لباس بیانکونری توسط کلودیو برای نخستین بار می‌گذرد. او تنها هفت سال داشت، با اشتیاقی فراوان برای بازی کردن برای باشگاه همشهری خود با سری مملو از رویا،”

یک رویا 

“رویای او در آن زمان، همانطور که اغلب گفته بود، پوشیدن همان لباس؛ مقابل هزاران هوادار بود، جنگیدن برای جام‌هایی که بازی‌های زیبایی می‌طلبید.”

امید و آرزوها 

“پس از پیروزی با تیم جوانان، هافبک امیدوار اولین بازی خود را در دشوارترین سال، سالی که به سری بی سقوط کرده بودند انجام داد. یک فصل با امپولی پیش از بازگشت او به تورین. شاهزاده تورین برای بدست آوردن فرصت درخشیدن صبر کرده بود و در شرف تصاحب آن با هر دو دست بود.”

عقب نشینی هرگز 

“از لحظه به ثمر رساندن گل برای باشگاه مقابل فیورنتینا، کلودیو هرگز عقب‌نشینی نکرد. همیشه می‌گفت باید بیشتر گلزنی کند و گل زیبای او در فصل ۲۰۱۱/۱۲ ثابت کرد که او به اندازه قولی که داده بود خوب است.”

چهارده جام

“حتی بیشتر، کلودیو خواهان فتح عناوین بود، و دقیقا همین کار را انجام داد.کسب سه سوپرکاپ ایتالیا، چهار کوپا ایتالیا و هفت اسکودتوی پیاپی، او به بازنویسی تاریخ باشگاه برای همیشه کمک کرد.”

389بازی 

“با ۳۸۹ حضور او با لباس سیاه و سفید وی تبدیل به هجدهمین بازیکن تاریخ باشگاه از حیث تعداد دفعات حضور در زمین شد.”

وداع با هواداران با متنی احساسی 

‍ در استوری اینستاگرام  مارکیزیو هم متنی احساسی و جالب منتشر شده که جنین است:
در طول شب با هزاران فکر و تصویر احاطه شده بودم. نمیتوانم از دیدن عکس و لباس راه‌راه سیاه و سفید چشم بردارم. لباسی که زندگی من را به عنوان یک مرد و فوتبالیست ساخت.
من این پیراهن را دوست دارم و علیرغم همه چیز، تیم همیشه در اولویت است.
امروز روز سختی برایم است اما این باور حالم را بهتر می‌کند. شما بهترین قسمت از این داستان شگفت‌انگیز هستید و به همین دلیل خداحافظی به شکل ویژه انجام می‌شود. در نهایت عدد 8 چیزی جز نگاه نامحدود نیست. 

مقصد بعدی 

کلودیو مارکیزیو درباره آینده خود به زودی تصمیم گیری خواهد کرد، پیشنهادات بسیاری دارد، یکی از آنها مونترئال ایمپکت است.

پست متوئیدی برای مارکیزیو 

به امید دیدار دوباره رفیق. تو برای همیشه یک نماد و سمبل از روحِ پیروزیِ یوونتوس خواهی ماند.

واکنش جالب دیبالا 

از اولین روز تو برای من راهنما بودی و چیزهای زیادی به من آموختی. در ادامه حرفه و زندگیت بهترین‌ها را برایت آرزو می‌کنم. متشکرم و موفق باشید.

پیانیچ چه گفت 

من تنها می‌توانم از تو تشکر کنم به خاطر کمکی که از بدو ورود به یوونتوس به من کردی. تو همیشه نماد یوونتوس هستی. دلمان برایت تنگ خواهد شد. با آرزوی موفقیت در آینده

کوادرادو: دلمان تنگ می شود

همیشه یک الگوی فوق العاده برای تمام ما بودی. با آرزوی موفقیت در ماجراجویی جدیدت. دلمان برای تو تنگ خواهد شد 

کارنامه شاهزاده تورین 

۳۸۹ بازی
۷ اسکودتو
۴ کوپا ایتالیا
۳ سوپر کاپ ایتالیا
۲ فینال لیگ قهرمانان

تگ ها


اخبار روز یوونتوس فوتبال