گزارش ویژه/ تیم ملی سرمربی ندارد، سوپرجام همچنان روی هوا/ عجب فوتبالی داریم ما

در شرایطی که ۶ ماه تا جام ملت ها مانده و تکلیف سرمربی تیم ملی مشخص نیست و همچنین در حالی که زمان دیدار سوپرجام از مدت ها پیش اعلام شده، برگزاری این بازی در هاله ای از ابهام است ......

در شرایطی که ۶ ماه تا جام ملت ها مانده و تکلیف سرمربی تیم ملی مشخص نیست و همچنین در حالی که زمان دیدار سوپرجام از مدت ها پیش اعلام شده، برگزاری این بازی در هاله ای از ابهام است. این اتفاقات حقایق تلخ فوتبال ایران را نشان می دهد.

به گزارش سایت مدال، روزهاست که شاهد کشمکشی تکراری در فوتبال ایران هستیم. ظاهرا دیدار سوپرجام این روزها مهمترین مشکل فوتبال ایران است.
استقلالی ها که از روزها پیش می دانستند که در تاریخ 29 تیر باید در دیدار سوپرجام صف آرایی کنند روزهاست که ار حربه های گوناگون استفاده می کنند تا این دیدار کنسل شود، از عدم حضور در زمین تا نامه به سازمان لیگ و .... آنها همین دو روز پیش به اردوی ترکیه رفتند و به نظر می رسد بازگشت زودهنگام شان از این اردو برای حضور در سوپرجام در هاله ای از ابهام قرار دارد.
در آن سوی میدان پرسپولیسی قرار دارد که به تازگی از اردوی 12 روزه کرواسی بازگشته و بعد از برگزاری 4 دیدار تدارکاتی به نظر خیلی آماده است. 
حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل تیم پرسپولیس گفت: «پرسپولیس با قدرت به سوپر جام می رود» او همچنین افزود :«اگر محروم نبودیم به بیرانوند کمک می کردیم لژیونر شود» 
صحبت های گرشاسبی نشان از اصرار سرخ ها بر برگزاری سوپرجام دارد و البته ممکن است پرسپولیس به دلیل محرومیت، فعلا اجازه جدایی به بیرانوند ندهد.
اما تنها گرشاسبی نیست که اصرار به برگزاری این دیدار دارد. برانکو ایوانکویچ در این باره گفت: « سوپر جام یک روز هم نباید عقب بیفتد»
این جنگ اما دو سویه نیست! سمت سوم این بحث، سازمان لیگ است که از مدت ها پیش برنامه ریزی کرده و باشگاه ها در جریان این برنامه قرار داده و حالا سعید فتاحی به هیچ عنوان حاضر نیست دیدار سوپرجام را به تعویق بیندازد و گفته در صورت عدم حضور استقلالی ها، نتیجه بازی سه بر صفر به سود قرمزها اعلام شده و جام قهرمانی به این تیم اهدا می شود.
این همه بحث و جنجال بر سر دیداری که از مدت ها پیش تاریخ اش اعلام شده به نظر نه تنها غیرحرفه ای بلکه غیرمسئولانه است ما جام ملت های آسیا را پیش رو داریم و تیم ملی هنوز سرمربی ندارد! دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا داریم و باید به فکر حضور قدرتمندانه باشیم اما ظاهرا تمام انرژی مان را گذاشته ایم برای دعوا بر سر سوپرجام!

دانیال اکبری-خبرنگار مدال

تگ ها


اخبار روز فوتبال