گزارش ویژه؛ جهانبخش - برایتون در پایان راه

ملی پوش فوتبال ایران با توجه به شرایط بدی که در تیم برایتون انگلیس تجربه می‌کند در نقل و انتقالات زمستانی راهی تیم دیگری خواهد شد و احتمالا به کشور هلند بر می گردد....

به گزارش مدال، علیرضا جهانبخش ستاره فوتبال ایران زمانی که با قرارداد ۵ ساله و ۱۷ میلیون پوندی راهی تیم فوتبال برایتون انگلیس شد، شاید هیچ زمانی تصور نمی کرد کارش در لیگ جزیره به جایی برسد که حتی یک دقیقه هم برای برایتون بازی نکند. جهانبخش در تاریخ سوم مرداد ۱۳۹۷ و بعد از پایان جام جهانی روسیه، از تیم آلکمار هلند راهی برایتون شد. این بازیکن در حالی لیگ انگلیس را برای ادامه بازی انتخاب کرد که از دیگر کشورهای اروپایی و حتی کشور هلند هم پیشنهادات قابل توجهی داشت اما عزمش را جزم کرده بود که در لیگ جزیره با ستارگان جهان فوتبال تنه به تنه شود و تفکرات مربیان بزرگ را از نزدیک لمس کند.


این بازیکن ایرانی در سال اول حضورش در برایتون به دلیل مصدومیت های گاه و بی گاه و همچنین برنامه های تدافعی سرمربی برایتون نتوانست خودی نشان بدهد. تمام فوتبالدوستان ایرانی و رسانه های کشورمان انتظار داشتند این شرایط برای سال دوم حضور جهانبخش در برایتون به پایان برسد و این بازیکن، روزهای خوبش در لیگ هلند را در اینبار لیگ جزیره به نمایش بگذارد.


همه چیز برای جهانبخش در سال دوم (همین فصل) فراهم بود؛ از تغییر سرمربی و حضور گراهام پاتر به جای کریس هیوتون - که به کار تدافعی معروف بود- گرفته تا تجربه یک ساله بازیکن ایرانی از لیگ جزیره.  جهانبخش در بازی دوستانه برایتون با لیفرینگ که با پیروزی پرگل برایتون به پایان رسید، سازنده ۲ گل از ۵ گل تیمش در نیمه دوم بود و این مسئله امید به درخشش او را بیشتر می کرد.


رضایت پاتر از این بازیکن هم کاملا در مصاحبه هایش محسوس بود: «جهانبخش به خاطر بازی های ملی دیرتر به تمرینات تیم ملحق شد اما نگرش او واقعا خوب است. شما می توانید هر چیزی که یک بازیکن نیاز دارد در جهانبخش ببینید به نظرم کلید موفقیت بیشتر علیرضا این است که او برای زدن گل نزدیک تر شود. همان پستی که در هلند از او بازی گرفته می شد و به پاس گل ها و به ثمر رساندن گل ختم می شد. ما بازیکنان زیادی در خط حمله داریم ولی ما می خواهیم بهترین پست برای آنها را انتخاب کنیم.»

اما طولی نکشید که همه چیز بر خلاف تصور پیش رفت. جهانبخش با شروع این فصل از مسابقات لیگ برتر انگلیس به یک نیمکت نشین و سکونشین محض تبدیل شد و حتی یک دقیقه هم فرصت عرض اندام در زمین پیدا نکرد تا گمانه زنی ها از جدایی این بازیکن بیشتر و بیشتر شود. جهانبخش در مصاحبه های خود تاکید داشت که برای رسیدن به جایگاه خود در تیم برایتون عقب نشینی نمی کند و از شرایطش در این تیم راضی است. سرمربی برایتون هم بارها از ارائه پاسخ شفاف درباره وضعیت جهانبخش و احتمال فروش وی طفره رفت. کار تا جایی پیش رفت که جهانبخش حتی دو هفته پیش برای تیم زیر ۲۳ ساله های برایتون پا به توپ شد! تمام این مسائل دست به دست هم داد تا جهانبخش حتی جایگاهش در تیم ملی را هم از دست بدهد و جایی در لیست «مارک ویلموتس» سرمربی ایران برای بازی با عراق و بحرین نداشته باشد.


«اندی نیلور» خبرنگار نزدیک به باشگاه برایتون انگلیس و سایت «دِ اتلتیک» امروز در خبری اعلام کرد جهانبخش در نقل و انتقالات زمستانی به صورت قرضی راهی تیم دیگری می شود. جهانبخش و امیر هاشمی مقدم مدیر برنامه هایش پیش از این هرگونه خبر جدایی از برایتون را تکذیب می کردند. هاشمی مقدم هم اخیرا اعلام کرده که قصد ندارد درباره وضعیت این بازیکن صحبت کند تا او با تمرکز و آرامش کارش را در برایتون پیش ببرد.


با این حال یک منبع نزدیک به جهانبخش هم در گفتگو با خبرنگار مدال تایید کرد که این بازیکن در حال بررسی پیشنهادات رسیده به برایتون است تا در ماه ژانویه این تیم را ترک کند. مقصد احتمالی جهانبخش هم همان کشور هلند است؛ جایی که تیم هایش حتی در پایان فصل گذشته برای جذب جهانبخش رقابت نزدیکی داشتند. باید منتظر ماند و دید مقاومت جهانبخش در مقابل پیشنهادات وسوسه انگیز در روزهای سکونشینی اش چقدر دوام می آورد و اینکه آیا به صورت قرضی برایتون را ترک می کند یا دائمی.

بیشتر بخوانید:

خبر اختصاصی خبرنگار انگلیسی؛ جهانبخش در آستانه انتقال قرضی به هلند

 

تگ ها


فوتبال جهان علیرضا جهانبخش برایتون ایران فوتبال