گزارش ویژه/ خط به خط با استقلال در نیم‌فصل دوم

مدال در این گزارش خطوط مختلف تیم فوتبال استقلال در نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر را زیر ذره‌بین برده است....

مدال در این گزارش خطوط مختلف تیم فوتبال استقلال در نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر را زیر ذره‌بین برده است.

استقلال با جذب 3 بازیکن جدید و رهایی 2 بازیکن فصل گذشته خود از بند مصدومیت با شرایطی بهتر از نیم‌فصل نخست، نیم‌فصل دوم را آغاز خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار مدال، آیاندا پاتوسی به احتمال فراوان آخرین خرید استقلال در تعطیلات زمستانی خواهد بود تا آبی‌ها نیمه دوم فصل را با حضور 3 بازیکن جدید و بازگشت دو بازیکن مصدوم فصل گذشته به ترکیب این تیم آغاز کنند. به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به تمام دارایی‌های شفر در نیم‌فصل دوم؛

دروازه‌بان‌ها؛ تداوم رقابت جذاب دو «سید»
درون دروازه، استقلال قطعا غنی‌ترین تیم لیگ برتر است. آبی‌ها سیدمهدی رحمتی و سیدحسین حسینی را در این بخش در اختیار دارند، دو دروازه‌بان کاملا آماده که یکی با تجربه بالا و دیگری با انگیزه بازگشت به تیم ملی برای حضور در ترکیب اصلی در رقابت هستند. مهدی نوراللهی نیز به عنوان دروازه‌بان سوم در لیست آبی‌ها حضور دارد.

مدافعین میانی؛ 2 از 4
روزبه چشمی، پژمان منتظری، محمد دانشگر و آرمین سهرابیان 4 مدافع میانی استقلال هستند که در هر بازی حداقل دو نفر از آنها در ترکیب اصلی حضور خواهند داشت. چشمی و منتظری در جام ملت‌‌ها همراه تیم ملی بوده‌اند و دانشگر و سهرابیان نیز در روزهای پایانی نیم‌فصل نمایش‌های خوبی از خود ارائه داده‌اند. دو پسته بودن، یکی از ویژگی های مدافعین میانی استقلال است و چشمی و دانشگر در پست هافبک دفاعی، منتظری در دفاع راست، سهرابیان در دفاع چپ نیز توانایی بازی دارند. استقلال همچنین شاهین طاهرخانی جوان را هم در پست دفاع میانی در اختیار دارد.

مدافعین کناری؛ ترافیک سنگین در کانال‌های کناری
آبی‌ها در دفاع راست، وریا غفوری ملی‌پوش را به همراه فرشاد محمدی‌مهر، خسرو حیدری و امیرحسین کارگر در اختیار دارند. به دلیل ترافیک بالا در سمت راست خط دفاعی، وریا غفوری بیشتر در پست وینگر راست برای آبی‌ها بازی کرده و به نظر می‌رسد این روند در نیمه دوم فصل نیز تا حدودی تکرار خواهد شد. در سمت چپ، استقلال میلاد زکی‌پور و میثم تیموری را در نیم‌فصل نخست در اختیار داشته و آرمین سهرابیان نیز در مواقع لزوم در این پست به میدان رفته‌است. برای نیم‌فصل دوم، استقلال امیرحسین پورمحمد را از آکادمی خود به تیم اصلی اضافه کرده و امید نورافکن خرید جدید این تیم نیز مدت‌ها در دفاع چپ سابقه بازی داشته است.

هافبک‌های دفاعی؛ دست باز شفر با بازگشت نورافکن
علی کریمی و فرشید باقری دو هافبک تدافعی استقلال در نیم‌فصل اول بوده‌اند و امید نورافکن نیز به جمع این نفرات اضافه شده است. در این پست استقلال در مواقع نیاز روزبه چشمی و محمد دانشگر را هم در اختیار خواهد داشت. این در حالی است داریوش شجاعیان که شرایط بازی برای استقلال را پیدا کرده نیز سابقه بازی در این منطقه را برای استقلال داشته است.

هافبک‌های تهاجمی؛ امیدوار به درخشش داریوش
استقلال در زمستان به دنبال خرید هافبک تهاجمی و خلاق بود و در این بین مذاکراتی را هم با سرور جپاروف داشت. آبی‌ها که مارکوس نویمایر را در این بخش از دست داده‌اند در نیم‌فصل دوم داریوش شجاعیان را در پست هافبک بازیساز در اختیار دارند و این در حالی است که آیاندا پاتوسی بازیکن جدید این تیم نیز در این پست سابقه بازی داشته است. به جز نفرات مذکور، استقلال فرشید اسماعیلی، طارق همام و رضا آذری را نیز در این پست در اختیار خواهد داشت.

وینگرها؛ هوای تازه با کریمی و پاتوسی
با اضافه شدن چند وینگر جدید، شفر در کانال‌های کناری تهاجمی نیز دست بازی خواهد داشت. آبی‌ها در این بخش همام طارق، مهدی قائدی و سجاد آقایی را در کنار بازیکنانی چون وریا غفوری، مرتضی تبریزی و روح‌الله باقری در نیم‌فصل اول در اختیار داشته‌اند. محسن کریمی با پشت سرگذاشتن دوران مصدومیت خود در اختیار شفر خواهد بود و آیاندا پاتوسی خرید جدید استقلال در این بخش خواهد بود. زکریا مرادی و رضا کریمی نیز بازیکنان جوان و جدید استقلال در این بخش هستند.

مهاجمین؛ ایسما تیام ثانی می‌شود؟
مرتضی تبریزی، روح‌الله باقری و الهیار صیادمنش در کنار الحاجی گرو مهاجمین استقلال در نیم‌فصل اول بودند که گرو با نظر کادر فنی این تیم از جمع آبی‌ها جدا شد و اسماعیل گونکالوس به عنوان یکی از خریدهای زمستانی به جمع استقلال اضافه شد و هواداران این تیم امیدوارند تا این بازیکن گینه‌ای-پرتغالی خاطرات مامه تیام را برای‌شان زنده کند. همچنین معراج پورتقی یکی از گلزنان برتر لیگ برتر امیدهای تهران برای نیم‌فصل دوم در اختیار کادر فنی تیم بزرگسالان استقلال خواهد بود.