گزارش ویژه/ خط و نشان حریفان آسیایی سرخابی ها

حریفان آسیایی سرخابی ها تا به اینجا در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بسیار خوبی داشته اند ......

حریفان آسیایی سرخابی ها تا به اینجا در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بسیار خوبی داشته اند.

به گزارش خبرنگار سایت مدال،درست مثل لیگ ایران که مدتی است آغاز شده، لیگ ستارگان قطر هم دو هفته ای است که آغاز شده و دو تیم السد و الدحیل، حریف های استقلال و پرسپولیس عملکرد حیرت انگیزی داشته اند.

الدحیل خطرناک تر از همیشه

تیم الدحیل قطر در گروه B لیگ قهرمانان آسیا 2018 با ذوب آهن ایران، لوکوموتیو تاشکند و الوحده امارات همگروه بود. تیم قطری با کسب تمام امتیازات (18 امتیاز) به عنوان صدرنشین گروه به مرحله یک هشتم صعود کرد و در این مرحله به مصاف العین امارات رفت. الدوحیلی ها در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه شگفت انگیز 3-8 موفق به شکست تیم اماراتی شدند و بدین ترتیب پا به مرحله یک چهارم گذاشتند و حریف پرسپولیس شد.
این تیم قطری درست مثل پرسپولیس دو فصل اخیر را با قهرمانی به پایان رسانده است. آنها فصل گذشته را با کسب 60 امتیاز از 22 بازی پست سر گذاشتند و قهرمان لیگ ستارگان قطر شدند. الدحیل فصل گذشته را با 86 گل زده و 27 گل خورده به پایان رساند و با وجود مهاجمانی چون العربی (فصل گذشته با 26 گل، آقای گل لیگ ستارگان قطر شد) و مساکینی (25 گل زده) بهترین خط حمله لیگ قطر را در اختیار داشت. آنها همچنین با 27 خورده، بعد از السد دومین خط دفاع را در اختیار داشته و 7 کلین شیت نیز ثبت کردند.
الدحیل فصل جاری لیگ ستارگان را هم موفق آغاز کرده، انها در دو دیدار ابتدایی به مصاف تیم های الشحانیه و الخور رفتند و با نتایج 3 بر صفر و 6 بر صفر موفق به شکست این تیم ها شدند تا حالا با دو برد، 9 گل زده و بدون گل خورده بعد از السد و به دلیل تفاضل گل کمتر در رده دوم لیگ ستارگان قطر قرار بگیرند. الدحیلی ها پیش از مصاف باید به مصاف الریان بروند.

السد و بغداد بونجاح همیشگی!

تیم السد یکی از همگروه های پرسپولیس در فصل جاری لیگ قهرمانان پرسپولیس بود. این تیم قطری با کسب 12 امتیاز (4برد و 2 باخت) از 6 دیدار، بعد از پرسپولیس صدرنشین و به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. السدی ها در این مرحله به مصاف تیم الاهلی عربستان رفتند و در مجموع دو دیدار رفت و برگشت و با نتیجه 3-4 ( یک تساوی 2-2 و یک برد 1-2) تیم عربستانی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم شدند تا حریف استقلال باشند.
السدی ها دو فصل پیاپی است که نایب قهرمانی قهرمانی در لیگ ستارگان را پشت دیوار مستحکم الدحیل تجربه می کنند. این تیم فصل گذشته با کسب 49 امتیاز از 22 بازی، فصل گذشته بعد از تیم الدحیل، نایب قهرمان شد. السدی ها فصل گذشته را با 68 گل زده و 25 گل خوره به پایان رساندند و این در حالی است که بغداد بونجاج الجزایری با 16 گل زده بعد از دو مهاجم تیم الدحیل، در رده سوم برترین گلزنان لیگ قطر قرار گرفت. آنها همچنین با 25 گل خورده، بهترین عملکرد دفاعی را داشتند و بعد از الدحیل، دومین خط حمله برتر را دراختیار داشتند. یاران ژاوی همچنین موفق به ثبت 7 کلین شیت شده بودند.
السد در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا تا کنون عملکرد حیرت انگیزی داشته، آنها در دو دیدار ابتدایی شان مقابل تیم های الخریطیات و و العربی قرار گرفته اند و با نتایج 6 بر صفر و 10 بر یک، موفق به شکست هردو تیم شده اند تا نشان دهند در فصل جاری، بیش از پیش خطرناک شده اند. جالب است بدانید 10 گل از 16 گل تیم السد را تا کنون بغداد بونجاح به ثمر رسانه است. این تیم قطری پیش از مصاف با استقلال در خانه به مصاف تیم الغرافه می رود.

تگ ها


AFC Champions League المپیک