گزارش ویژه/ خواب زمستانی 8 تیم لیگ برتری

در حالی که تنها 3 روز تا بسته شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر باقی مانده به نظر می‌رسد اکثر تیم‌های لیگ برتری در خواب زمستانی به سر می‌برند....

در حالی که تنها 3 روز تا بسته شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر باقی مانده به نظر می‌رسد اکثر تیم‌های لیگ برتری در خواب زمستانی به سر می‌برند.

به گزارش خبرنگار مدال، تنها 3 روز تا بسته شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر باقی مانده و این در حالی است که بسیاری از تیم‌های لیگ برتری فعالیت چندانی در بازار زمستانی نداشته‌اند. پرسپولیس، استقلال، سپاهان، ماشین‌سازی، تراکتورسازی و سپیدرود تیم‌های نسبتا فعال لیگ برتر در بازار زمستانی بوده‌اند که هر کدام از این تیم‌ها به تناسب نیازهای خود اقدام به جذب چند بازیکن جدید طی روزها و هفته‌های گذشته کرده‌اند.

سپیدرود فعال‌ترین تیم زمستان
 سپیدرود با جذب 10 بازیکن جدید و کنار گذاشتن 6 بازیکن نیم‌فصل اول خود پرفعالیت‌ترین تیم لیگ برتر در نقل و انتقالات زمستانی بوده و پرسپولیس با 7 ورودی و 5 خروجی، ماشین‌سازی با 6 ورودی و 9 خروجی، استقلال با 5 ورودی و 4 خروجی، سپاهان با 5 ورودی و یک خروجی، تراکتورسازی با 4 ورودی و 6 خروجی، نفت مسجدسلیمان با 4 ورودی و 5 خروجی و پارس جنوبی با 4 ورودی و 3 خروجی دیگر فعالان بازار زمستانی بوده‌اند.

خواب زمستانی 8 تیم
پدیده با یک ورودی و 7 خروجی، پیکان با 3 ورودی و 2 خروجی، ذوب‌آهن با 2 ورودی و 3 خروجی، سایپا با یک ورودی و یک خروجی، نساجی با دو ورودی و یک خروجی، فولاد با یک ورودی و 5 خروجی تیم‌های کم فعالیت لیگ برتر در نقل و انتقالات زمستانی بوده‌اند و صنعت نفت نیز با یک خروجی و بدون ورودی عملا هیچ اقدام مفیدی در این بازه زمانی انجام نداده است. استقلال خوزستان نیز با توجه به بسته بودن پنجره زمستانی بازیکن جدیدی جذب نکرده و 4 بازیکن این تیم به طور قطعی از جمع آبی‌پوشان اهوازی جدا شده‌اند.

فعالیت کم بحران‌زده‌ها
پیش از باز شدن پنجره زمستانی قابل انتظار بود که تیم‌هایی چون صنعت نفت، نفت مسجدسلیمان، سپیدرود، پیکان و نساجی زمستان شلوغی را تجربه کنند. تیم‌هایی که در نیم فصل اول نتایج خوبی را کسب نکردند و برای بهبود عملکرد خود در لیگ برتر نیاز به تقویت در بازار زمستانی داشتند. با این حال به جز سپیدرود سایر تیم‌ها فعالیت چندانی در بازار زمستانی نداشته‌اند و در فاصله 3 روز مانده تا بسته شدن پنجره زمستانی به احتمال فراوان شاهد خرید چند بازیکن جدید از سوی این تیم‌ها خواهیم بود.

کم‌تحرکی عجیب پدیده، ذوب‌آهن، سایپا و فولاد
پدیده در زمستان بازیکنان زیادی را از دست داده به جز یک دروازه‌بان جدید خرید دیگری نداشته است. فولاد نیز شرایط مشابهی دارد و تنها یک بازیکن از لیگ یک جذب کرده و ذوب‌آهن نیز دو خرید زمستانی داشته و سایپا نیز تنها یک بازیکن در فاز هجومی خریده است. این در شرایطی است که سایپا و ذوب‌آهن با توجه به نتایج نیم‌فصل اول و برای حضور شایسته در لیگ قهرمانان آسیا نیاز به جذب بازیکنان جدید دارند و انتظار می‌رفت فولاد و پدیده با توجه به حضور سرمربی و مالک جدید در این تیم با دست پری وارد نقل و انتقالات زمستانی شوند.

3 روز پرتلاطم در انتظار لیگ برتری‌ها
تیم‌های لیگ برتری برای استفاده از سهمیه 6 گانه تنها 3 روز دیگر فرصت دارند و این در حالی است که بسیاری از تیم‌ها هنوز فعالیت خاصی در نقل و انتقالات زمستانی انجام نداده‌اند. همچنین تنها 5 تیم لیگ برتری مجوز ثبت قرارداد بازیکنان جدید خود را دریافت کرده‌اند و به نظر می‌رسد طی 3 روز آتی شاهد شدت گرفتن فعالیت نقل و انتقالاتی تیم‌های لیگ برتری خواهیم بود. گفتنی است تیم‌های لیگ برتری پس از بسته شدن پنجره زمستانی تنها مجاز به استفاده از سهمیه آزاد فیفایی خود خواهند بود و ثبت بازیکنان امید و جوانان نیز تا قبل از بسته شدن پنجره زمستانی ممکن خواهد بود.