گزارش ویژه؛ فیفا پنج شنبه رتبه رده اول آسیا را از ایران می گیرد؟ /عبور گانگورها از یوزها

تیم ملی ایران در آستانه از دست دادن مقام اول آسیا قرار گرفته است. به گزارش خبرنگار سایتمدال، پنجشنبه هفته آینده ......

تیم ملی ایران در آستانه از دست دادن مقام اول آسیا قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار سایت مدال، پنجشنبه هفته آینده رنکینگ جدید فیفا اعلام می‌شود. درست یک هفته پیش از شروع جام جهانی 2018، استرالیایی‌ها خواهند توانست مقام اول آسیا را از ایران پس از 3 سال و 6 ماه بگیرند و تیم اول آسیا لقب بگیرند.

این تغییر در رنکینگ را می‌توان حاصل انتخاب رقبای نه چندان قدرتمند و البته بی برنامگی فدراسیون در انجام بازی‌های دوستانه دانست. جایی که حریفان تدارکاتی ایران می‌شوند سیرالئون و تیم ازبکستان و البته شکست مقابل تیم‌هایی چون تونس و ترکیه هم بی تاثیر نبوده. در کنار بعد فنی از جمله انتخاب حریف تدارکاتی و نتایج، فدراسیونی هم که عاجز از هماهنگی بازی دوستانه با یونان بود در از دست رفتن این رنگینک شریک است.

در مجموع بازی مقابل تیم‌های ضعیفی مانند سیرالئون و ازبکستان حتی در صورت پیروزی، شکست مقابل تیم‌هایی چون تونس و ترکیه، لغو بازی مقابل یونان و... در ۲ ماه اخیر امتیاز ایران را در رنکینگ فیفا منفی کرد. پیروزی یا تساوی مقابل تیم‌های خوب اروپایی، آفریقایی و آمریکایی نیز با تعدد بازی به دست می‌آید، نه انجام تک بازی. درست مثل پیروزی 2 بر یک مقابل الجزایر که پس از بازی مقابل تونس و تجربه از شکست مقابل این تیم کسب شد.
از طرف دیگر استرالیا قدرتمندانه بازی‌های دوستانه خود را برنامه‌ریزی کرد. آنها امروز پیروزی 4 بر صفر مقابل جمهوری چک را رقم زدند. حالا کانگوروها از یوزهای ایرانی به سرعت عبور می‌کنند تا پیش از جام جهانی رنکینگ نخست آسیا را به دست بیاورند. در چهار سال اخیر فقط ژاپن توانسته بود رتبه اول آسیا شود و از دسامبر 2014 به بعد ایران رتبه اول آسیا را به هیچ تیم تعارف نکرد.
گزارش از پرهام زنجانی

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال