گزارش ویژه/لیگ یک؛ 2 سهمیه صعود و 5 مدعی

لیگ یک فوتبال ایران به هفته‌های پایانی خود نزدیک می‌شود....

لیگ یک فوتبال ایران به هفته‌های پایانی خود نزدیک می‌شود.

لیگ دسته اول فوتبال ایران در شرایطی به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود که 5 تیم نخست جدول رده‌بندی این لیگ شانس صعود به لیگ برتر را دارند.
به گزارش خبرنگار مدال، رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران این روزها در حال نزدیک شدن به روزهای پایانی است. در شرایطی 3 هفته از فصل جاری لیگ یک باقی‌مانده، با توجه به انصراف دو تیم نفت تهران و سیاه‌جامگان در هفته‌های نخست لیگ، برخی تیم‌های مدعی در این 3 هفته 3 بار بازی خواهند کرد و برخی تیم‌های دیگر 2 بار و همین موضوع سبب شده تا معادلات صدر جدول لیگ یک پیچیده شود. در شرایط فعلی 5 تیم صدرنشین گل‌گهر سیرجان، شاهین بوشهر، گل‌ریحان البرز، آلومینیوم اراک و سرخ‌پوشان پاکدشت شانس صعود به لیگ برتر را دارند و دو تیم از جمع این 5 تیم فصل آتی لیگ برتری خواهند بود. به همین بهانه در ادامه نگاهی خواهیم داشت به آخرین وضعیت مدعیان صعود به لیگ برتر؛

5 – سرخ‌پوشان پاکدشت
سرخ‌پوشان پاکدشت تیم 43 امتیازی و رده پنجمی جدول لیگ یک است که 3 بازی دیگر پیش رو دارد. تیمی که با هدایت فرهاد کاظمی نیم‌فصل نخست را با صدرنشینی با پایان رسانده بود در آغاز دور برگشت دچار بحران شد و پس از کنار گذاشتن کاظمی، سکان هدایت خود را به محمود فکری سپرد و در ادامه نیز مهدی پاشازاده در این تیم مشغول به فعالیت شد. تنها یک پیروزی در 8 بازی اخیر که آن هم مقابل تیم قعرنشین شهرداری ماهشهر حاصل شده شانس سرخ‌پوشان را برای صعود به لیگ برتر کم کرده با این حال شاگردان مهدی پاشازاده در صورت کسب پیروزی در سه بازی آتی خود شانس زیادی برای صعود به لیگ برتر خواهند داشت. سرخ‌پوشان در هفته سی و دوم در کرج میهمان گل ریحان البرز خواهند، در هفته سی و سوم در خانه به مصاف شاهین بوشهر خواهند رفت و در هفته پایانی در اراک با آلومینیوم بازی خواهند کرد تا هر سه دیدار این تیم با مدعیان صعود به لیگ برتر باشد.

4 – آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک با 45 امتیاز از 28 بازی در حال حاضر تیم چهار جدول لیگ یک است. شکست هفته گذشته این تیم مقابل ملوان نخستین شکست این تیم تحت هدایت فراز کمالوند بود. این شکست بد موقع کار آلومینیوم را برای صعود به لیگ برتر دشوار کرده هر چند کمالوند امیدوار است با توجه به پتانسیل دفاعی اراکی‌ها (تنها 4 گل خورده در 13 بازی اخیر و ثبت 10 کلین‌شیت) و تجربه بالای خود موفق شود این نماینده استان مرکزی را به لیگ برتر برساند. مشکلات مالی به مانند اکثر تیم‌های لیگ یکی گریبان این تیم را هم گرفته با این حال به نظر می‌رسد اعضای این تیم بدون توجه به مشکلات مذکور در هفته‌های آتی به میدان خواهند رفت. آلومینیوم در هفته سی و دوم استراحت خواهد داشت و در هفته سی‌سوم و سی‌وچهارم به ترتیب میهمان بادران و میزبان سرخ‌پوشان پاکدشت خواهد بود.

3 – گل‌ریحان البرز
گل‌ریحان تحت هدایت مجتبی حسینی در حال حاضر با 45 امتیاز از 27 بازی در رده سوم جدول لیگ یک قرار گرفته است و شانس خوبی برای صعود به لیگ برتر دارد. پس از هفته‌ها ناکامی با فراز کمالوند که در نهایت منجر به برکناری وی در اواسط فصل شد مجتبی حسینی سرمربی اسبق ذوب‌آهن و دستیار یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس، نفت تهران، ذوب‌آهن و تراکتورسازی هدایت این تیم را برعهده گرفت و با تزریق چند بازیکن جوان به ترکیب گل‌ریحان موفق شد این نماینده البرز را به کورس صعود به لیگ برتر بازگرداند. گل‌ریحان از 5 بازی اخیر خود 9 امتیاز کسب کرده و در 11 هفته اخیر تنها یک بار مغلوب شده و همین آمار کرجی‌ها را به صعود به لیگ برتر امیدوار کرده است. شاگردان مجتبی حسینی در هفته سی و دوم میزبان سرخ‌پوشان پاکدشت خواهند بود، در هفته سی و سوم در تبریز به مصاف شهرداری در معرض سقوط خواهند رفت و در هفته پایانی بازی‌ها نیز به مصاف در سیرجان به مصاف گل‌گهر خواهند رفت.

2 – شاهین بوشهر
تیم دوم جدول لیگ یک در حال حاضر شانس بالایی برای صعود به لیگ برتر دارد. با وجود اینکه شاهین در 28 بازی 48 امتیاز کسب کرده اما قرعه استراحت در هفته پایانی وضعیت این تیم را پیچیده کرده و عبدالله ویسی سرمربی این تیم اعتراض خود نسبت به قرعه‌کشی و برنامه بازی‌های لیگ یک را علنی کرده است. شاهین فصل را محمود فکری آغاز کرد و در ادامه ویسی به این تیم اضافه شد و از زمان حضور ویسی در این تیم، شاهین متحمل شکست نشده است. بوشهری‌ها در هفته سی و دوم لیگ یک میزبان ملوان غول‌کش این روزهای لیگ یک خواهند بود و در هفته سی و سوم به مصاف سرخ‌پوشان پاکدشت خواهند رفت. با توجه به قرعه استراحت در هفته پایانی در صورت پیروزی در هر دو بازی خود تنها ممکن است از جانب گل‌ریحان البرز و تنها با گل‌شماری دچار مشکل شود و به همین دلیل است که کادر فنی شاهین این روزها اعتراض شدیدی به برنامه‌ریزی لیگ یک داشته است.

1 – گل‌گهر سیرجان
نزدیک‌ترین تیم به لیگ برتر در میان تیم‌های لیگ یکی، گل‌گهر سیرجان است. تیم تحت هدایت وینگو بگوویچ پس از روزهای خوب نیم‌فصل اول در اواسط نیم‌فصل دوم به بحران خورد هر چند با وجود کسب 6 امتیاز از 7 بازی متوالی و دو هفته استراحت در صدر جدول باقی ماند و در هفته سی‌ام موفق شد با غلبه بر شهرداری تبریز به صدرنشینی خود تداوم بخشد. گل‌گهر 12 هفته متوالی است که در صدر جدول لیگ یک قرار دارد و در 3 بازی باقی‌مانده خود با فجرسپاسی (خارج از خانه)، شهرداری ماهشهر (خانگی) و گل‌ریحان البرز (خارج از خانه) بازی خواهد کرد. شانس صعود گل‌گهر با توجه به اینکه این تیم با یک بازی کمتر، یک امتیاز بیشتر از شاهین رده دومی دارد و با تعداد بازی برابر 4 امتیاز از گل‌ریحان پیش است بسیار زیاد است و حتی ممکن است شاگردان وینگو پیش از پایان فصل صعود خود به لیگ برتر را قطعی کنند.

گزارش ویژه/لیگ یک؛ 2 سهمیه صعود و 5 مدعی
گزارش ویژه/لیگ یک؛ 2 سهمیه صعود و 5 مدعی
گزارش ویژه/لیگ یک؛ 2 سهمیه صعود و 5 مدعی
گزارش ویژه/لیگ یک؛ 2 سهمیه صعود و 5 مدعی
گزارش ویژه/لیگ یک؛ 2 سهمیه صعود و 5 مدعی
گزارش ویژه/لیگ یک؛ 2 سهمیه صعود و 5 مدعی