گزارش ویژه مدال از آخرین وضعیت نقل و انتقالاتی صنعت نفت آبادان

صنعت نفت آبادان در نقل و انتقالات تابستانی 10 بازیکن جدید جذب کرده و 14 خروجی داشته است ......

صنعت نفت آبادان در نقل و انتقالات تابستانی 10 بازیکن جدید جذب کرده و 14 خروجی داشته است.
به گزارش خبرنگار سایت مدال، صنعت نفت آبادان که فصل گذشته رده هشتم جدول لیگ برتر را به دست آورد برای فصل جدید شاهد تغییرات گسترده‌ای بوده است. جذب 10 بازیکن جدید و کنار گذاشتن 14 بازیکن فصل قبل سبب شده تا تغییرات گسترده‌ای در کادر بازیکنان صنعت نفت شاهد باشیم و این در حالی است که کادر مربی‌گری این تیم تغییر کرده و یک سرمربی اهل پرتغال به جای کمالوند جذب شده است. در ادامه اقدامات صنعت نفت در نقل و انتقالات تابستانی را با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار خواهیم داد.

10 بازیکن جدید
پس از قطعی شدن تغییرات در کادر فنی، صنعت نفت ابتدا وفا هخامنش را از خونه‌به‌خونه جذب کرد و سپس عقیل کعبی از استقلال خوزستان، مصطفی احمدی از مشکی‌پوشان، احمد عبدالله‌زاده از فولاد، شهاب گردان از پدیده، اکبر ایمانی از ذوب‌آهن و بهنام برزای از استقلال با سهمیه لیگ برتری جذب شدند. سیروان قربانی از تیم لیگ دویی سردار بوکان، حامد ناشوری بازیکنا سابق آکادمی نفت آبادان که فصل گذشته عضو امید سایپا بود نیز دیگر خریدهای قطعی نفت در روزهای اخیر بوده‌اند. همچنین فاخر تهامی با پایان دوران سربازی خود در تراکتورسازی، بار دیگر به این تیم بازگشته است.

4 بازیکن در لیست انتظار
محدودیت در جذب بازیکنان لیگ برتری سبب شد تا پس از پر شدن این سهمیه، نفت برای جذب بازیکنانی غیرلیگ برتری اقدام کند. در همین راستا 2 بازیکن برزیلی در محل اردوی این تیم حضور یافتند تا در صورت جلب نظر سرمربی پرتغالی این تیم رسما به عضویت نفت آبادان درآیند. همچنین علیرضا ابراهیمی مدافع میانی فصل گذشته گل‌گهر سیرجان نیز این روزها با نفت تمرین می‌کند و بابک حاتمی که فصل گذشته را به دلیل مصدومیت از دست داده بود در اردوی این تیم حضور یافته تا در صورت داشتن آمادگی بدنی کافی به عضویت این تیم درآید.

14 خروجی
سوشا مکانی با پایان قرارداد قرضی خود بار دیگر به میوندالن برگشته و مسعود ابراهیم‌زاده و زبیر نیک‌نفس به عضویت ذوب‌آهن درآمده‌اند. داوود نوشی صوفیانی و مرتضی اسدی نیز همراه با فراز کمالوند راهی اکسن البرز شده‌اند و علی عبدالله‌زاده به تراکتورسازی تبریز پیوسته. مگنو باتیستا راهی پیکان شده و لوسیانو پریرا به فولاد بازگشته و رضا یزدان‌دوست که فصل گذشته شاسن بازی در این تیم را پیدا نکرده بود به اروند خرمشهر پیوسته است. همچنین محمد شادکام نیز پس از چند فصل حضور در آبادان به سپیدرود تن‌زاده منتقل شده و سعید لطفی، محمدامین درویشی، آگوستو سزار و مجتبی رشیدی هنوز برای فصل جدید با تیمی به توافق نرسیده‌اند.

4+1 جای خالی
لیست بزرگسال صنعت نفت آبادان در حال حاضر 5 جای خالی دارد و این در حالی است که 4 بازیکن بزرگسال این روزها با نفت در حال تمرین هستند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به عضویت نفت درخواهند آمد. در چنین شرایطی تنها یک جای خالی در لیست بزرگسالان نفت باقی خواهد ماند. طلایی‌پوشان نفت همچنین یک بازیکن در لیست زیر 25 سال دارند و 6 بازیکن نیز در لیست زیر 23 سال نفتی‌ها ثبت شده‌اند تا 3 جای خالی نیز در این بخش باقی بماند. نفتی‌ها برای پرکردن جای خالی موجود خود می‌توانند از بازیکنان ایرانی غیر لیگ برتری و شاغل خارج از کشور و یا بازیکنان خارجی استفاده کنند.

تلاش برای حضور شایسته در لیگ
نفت که زمانی آسانسور لیگ برتر بود حال موفق شده جایگاه خود را در لیگ برتر تثبیت کند. جذب بازیکن خارجی و بستن کمربند میانی با 2 هافبکی که شانس دعوت به تیم ملی را دارند در کنار حضور سرمربی پرتغالی به معنای نگاه نفتی‌ها به نیمه بالایی جدول است و طلایی‌پوشان آبادان در تلاش خواهند بود تا عملکرد بهتری نسبت به فصل گذشته از خود به نمایش بگذارند. هر چند یک سوم عقب زمین نفت به نظر چندان پرقدرت نیست و باید دید خریدهای این تیم از لیگ‌های پایین‌تر که بیشتر در یک سوم دفاعی این تیم بوده‌اند می‌توانند انتظارات هواداران خونگرم آبادانی را برآورده کنند یا خیر.

تگ ها


اخبار روز صنعت نفت آبادان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال