گزارش ویژه مدال از ترکیب احتمالی پرسپولیس و استقلال در سوپرجام

پرسپولیس و استقلال در شرایطی کاملا متفاوت در سوپرجام به میدان خواهند رفت ......

پرسپولیس و استقلال در شرایطی کاملا متفاوت در سوپرجام به میدان خواهند رفت.
به گزارش خبرنگار مدال، به رغم تمام مخالفت‌های صورت گرفته از جانب باشگاه استقلال، مسئولین سازمان لیگ در راستای تغییر برنامه سوپرجام کاری انجام نداده‌اند و بعید است طی روزهای آتی این تاریخ تغییر کند. طبق اعلام سازمان لیگ، در صورت غیبت استقلال در این بازی جام قهرمانی به پرسپولیس داده خواهد شد و استقلال نیز 3 بر 0 بازنده اعلام خواهد شد. این در حالی است که استقلالی‌ها اخیرا عازم ترکیه شده‌اند و باید دید در نهایت سرنوشت این بازی چه خواهد شد. به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به آخرین وضعیت دو تیم و ترکیب احتمالی‌شان در این بازی؛

پرسپولیس
اردوی 12 روزه پرسپولیس در کرواسی تقریبا به پایان رسیده و سرخ‌ها فردا به تهران بازخواهند گشت تا پس از 2 روز استراحت، تمرینات خود را در تهران پیگیری کنند. در این مدت پرسپولیس 5 بازی دوستانه برگزار کرده و برانکو به شناخت کافی از ترکیب اصلی دست یافته است. به رغم محرومیت نقل و انتقالاتی، پرسپولیس با نفرات زیادی تمرینات خود را آغاز کرد و با توجه به اینکه تمامی نفرات فعلی این تیم بازیکنان فصل گذشته پرسپولیس هستند برانکو شناخت خوبی از نفرات خود داشته و به همین دلیل قابل انتظار است که پرسپولیس با ترکیبی شناخته شده مقابل استقلال در سوپرجام به میدان برود.
شاید تنها نقطه ابهام ترکیب پرسپولیس، درون دروازه این تیم باشد چرا که علیرضا بیرانوند هنوز با پرسپولیسی‌ها تمرین نکرده و به همین دلیل ممکن است از رادوشوویچ درون دروازه استفاده شود. با این حال برانکو پیش از این نیز نشان داده که اعتماد بالایی به بیرانوند دارد و حتی در برخی بازی‌ها در فاصله زمانی کمتر از 48 ساعت پس از بازی تیم ملی نیز از این دروازه‌بان استفاده کرده. اگر بیرانوند در دور جدید تمرینات پرسپولیس در تهران حضور یابد گزینه نخست حراست از دروازه پرسپولیس در دربی 87 خواهد بود.
در خط دفاع، سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده در 2 بازی تدارکاتی پرسپولیس به میدان رفته‌اند و به نظر مشکلی برای سوپرجام نخواهند داشت. در سمت راست دفاع حسین ماهینی و در سمت چپ محمد انصاری بازی خواهند کرد و در صورت عدم آمادگی یکی از 2 مدافع میانی، شایان مصلح در دفاع چپ بازی خواهد کرد تا انصاری به دفاع میانی برود.
در خط هافبک پرسپولیس 2 بازی دوستانه آخر خود را با چینش 4-4-2 لوزی آغاز کرده و به نظر می‌رسد برای فصل جدید برانکو قصد استفاده از این آرایش را داشته باشد. در لوزی جدید سرخ‌ها، کامیابی‌نیا راس عقب است و نوراللی و نعمتی در طرفین بازی خواهند کرد و رسن در راس هجومی حضور خواهد یافت. در خط حمله نیز به احتمال فراوان شاهد حضور زوج عالیشاه و علیپور خواهیم بود و گادوین منشا فعلا فاصله زیادی با ترکیب اصلی دارد.

استقلال
آبی‌ها اخیرا برای برپایی اردو به ترکیه رفته‌اند و فعلا خواهان لغو بازی سوپرجام هستند. استقلال البته مشکلات فراوانی در شروع تمرینات خود در تهران داشته و سرمربی این تیم از شرایط آبی‌ها ناراضی است. پروسه تمدید قرارداد بازیکنان اصلی این تیم به مشکل خورده و هنوز تیام و جپاروف برای ادامه کار به توافق نرسیده‌اند و این در حالی است که چند بازیکن جدید این تیم نیز مصدوم هستند و برخی بازیکنان تحت قرارداد نیز به دلایل مختلف در تمرینات استقلال حضور نیافته‌اند.
استقلال درون دروازه خود 2 گزینه قدر دارد و شفر کار سختی برای انتخاب یک دروازه‌بان میان رحمتی و حسینی خواهد داشت هر چند اگر ملاک و معیار روزهای پایانی فصل گذشته باشد، اولویت با رحمتی خواهد بود. در خط دفاعی وضعیت به شدت برای آبی‌ها بحرانی است چرا که مجید حسینی خواهان جدایی شده، روزبه چشمی به دلیل مصدومیت غایب است و پژمان منتظری هنوز در تمرین آبی‌ها حضور نیافته است. در چنین شرایطی تنها محمد دانشگر و آرمین سهرابیان 2 گزینه استقلال در دفاع میانی خواهند بود و در سمت راست احتمالا شاهد حضور فرشاد محمدی‌مهر خرید جدید آبی‌ها باشیم. در سمت چپ نیز با جدایی نورافکن و مصدومیت میثم تیموری که جانشین وی در استقلال خواهد بود احتمالا شاهد حضور میلاد زکی‌‌پور در سمت چپ خط دفاع باشیم.
در خط هافبک با جدایی ابراهیمی و بویان و مصدومیت شجاعیان، فرشید باقری و سینا خادم‌پور تنها گزینه‌های موجود خواهند بود. در سمت چپ خط هافبک احتمالا مهدی قائدی که اخیرا از اردوی تیم ملی امید جدا شده در ترکیب اصلی خواهد بود و وریا غفوری به رغم تمرین یک هفته‌ای با آبی‌ها در سمت راست خط هافبک بازی خواهد کرد. در پست مهاجم کاذب نیز فرشید اسماعیلی در غیاب سرور جپاروف گزینه اصلی برای حضور در ترکیب است و دیگر گزینه خط حمله آبی‌ها مبهم خواهد بود چرا که مرتضی آقاخان خرید جدید این تیم در خط حمله این روزها مصدوم بوده، صیادمنش هنوز درگیر کسب رضایت‌نامه از سایپا است، تیام هنوز با آبی‌ها به توافق نرسیده، انصاری از لیست تیم کنار گذاشته شده و خبری از علی قربانی نیز نیست تا تنها گزینه موجود، روح‌الله باقری مهاجم فصل گذشته خونه‌به‌خونه باشد.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال