گزارش ویژه مدال از غایبین پرسپولیس و کاشیما در فینال/ دست پر، دست بسته

پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن روز گذشته در حالی در فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل هم قرار گرفتند که هر دو تیم غایبانی برای این بازی در لیست خود داشتند ......

پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن روز گذشته در حالی در فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل هم قرار گرفتند که هر دو تیم غایبانی برای این بازی در لیست خود داشتند.
به گزارش خبرنگار مدال، روز گدشته فینال لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و کاشیما آنتلرز در نهایت موفق به کسب قهرمانی آسیا شد. پرسپولیس و کاشیما در بازی روز گذشته غایبانی در ترکیب خود داشتند با این حال کاشیما با توجه اینکه محدودیتی در جذب بازیکن در دو پنجره نقل و انتقالاتی قبلی نداشت برای بازی فینال به کشلی در این باره برخورد نکرد و این در حالی است که پرسپولیس به دلیل پنجره بسته نقل و انتقالاتی، جدایی چند بازیکن در تابستان و مصدومیت و محرومیت برخی از بازیکنان فعلی خود عملا دست بسته‌ای در بازی فینال داشت. در ادامه غایبین هر دو تیم در فینال را با جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

غایبان کاشیما؛
کاشیما آنتلرز در بازی روز گذشته 4 بازیکن خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت. آتسوتو اوچیدا مدافع راست نامدار این تیم که زمستان سال گذشته از بوندس لیگا به ژاپن بازگشته بخش عمده‌ای از فصل را به دلیل مصدومیت از دست داده و از 55 بازی فصل جاری کاشیما تنها در 21 بازی باری این تیم به میدان رفته است. وی به دلیل مصدومیت همسترینگ از حدود یک ماه پیش شرایط بازی برای کاشیما را نداشته است. دیگر بازیکن مصدوم این تیم، لئندروی برزیلی است. مهاجم 25 ساله‌ای اوایل فروردین ماه سال جاری به دلیل مصدومیت از ناحیه ربطا صلیبی از میادین دور بوده و کاشیما برای جایگزینی وی سرجینیویی را خریداری کرده که در 6 بازی مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا برای این تیم 5 گل زد و 3 گل ساخت. آتسوتاکا ناکامورا هافبک خلاق کاشیما دیگر بازیکن مصدوم این تیم در این دیدار بود یک ماه پیش به دلیل پارگی رباط صلیبی زیر تیغ جراحی رفته با این حال وی نیز در فصل جاری یار اصلی این تیم نبوده چرا که به جز 7 بازی اخیر، وی در 48 بازی دیگر فصل جاری کاشیما تنها 15 بار به میدان رفته بود. یوکیتوشی ایتو مدافع راست کاشیمایی‌ها، دیگر مصدوم این تیم است که اواخر تابستان زیر تیغ جراحی رفته و طی هفته‌های اخیر در ترکیب این تیم حضور نداشته است.
به جز نفرات مذکور، کاشیما در تابستان نائومیچی اوئدا مدافع میانی ثابت و ملی‌پوش خود را به یک باشگاه بلژیکی واگذار کرد و به جای وی جونگ سیئونگ هیون ملی‌پوش کره‌ای را جذب کرد.

غایبان پرسپولیس؛
از 24 بازیکنی که پرسپولیس برای ادامه بازی‌های لیگ قهرمانان در تابستان ثبت کرده بود 3 بازیکن به دلیل مصدومیت و محرومیت در بازی برگشت فینال حضور نداشتند. سیامک نعمتی به دلیل اخراج در بازی رفت و حسین ماهینی به دلیل مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی و امید عالیشاه به دلیل مصدومیت از ناحیه مچ در هفته گذشته در فینال حضور نداشتند و این در حالی بود که هر سه بازیکن، بازیکنان اصلی پرسپولیس محسوب می‌شدند. پرسپولیس در جریان فینال نیز محمد انصاری را از دست داد تا عملا با 9 بازیکن اصلی خود در 25 دقیقه آخر بازی به میدان رفته باشد. 
پرسپولیسی‌ها همچنین طی دو پنجره قبلی نقل و انتقالاتی از جذب بازیکن جدید محروم بوده‌اند تا پس از جدایی مهدی طارمی در زمستان سال گذشته و جدایی صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، وحید امیری و محسن مسلمان در تابستان سال جاری، گزینه‌ای برای جانشینی نفرات مذکور نداشته باشند.

مقایسه؛
قیاس شرایط پرسپولیس و کاشیما، قیاسی مع‌الفارغ است. کاشیما 4 بازیکن خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت که به جای یکی از این بازیکنان، بازیکنی با کیفیت‌تر خریداری شده بود و دو بازیکن دیگر جز بازیکنان اصلی این تیم نبودند تا کاشیما تنها تا حدودی غیاب آتسوتو اوچیدا را در ترکیب خود احساس کند. این تیم ژاپنی همچنین به جای یکی از مدافعان ثابت و جدا شده خود در تابستان، بازیکن باکیفیتی را جذب کرد که در بازی رفت و برگشت جز بهترین بازیکنان این تیم بوده.
پرسپولیس اما در شرایطی وارد ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان شد که در لیست 24 نفره خود 9 بازیکن جوان با حداقل تجربه را داشت و یک بازیکن دیگر نیز (محسن ربیع‌خواه) نیز سه بازی ابتدایی پرسپولیس مقابل الدحیل و السد را از دست داده بود. جدایی 5 بازیکن شاخص پرسپولیس در زمستان سال گذشته و تابستان امسال نیز به این تیم ضربه زد و عدم حضور دو بازیکن مصدوم و یک بازیکن محروم در فینال و مصدومیت یک بازیکن دیگر در جریان فینال ضربه نهایی را به این تیم وارد کرد.

تگ ها


پرسپولیس فوتبال