گزارش ویژه مدال از لیست ذوب‌آهن/تلاش برای فراموشی بحران پاییزی

ذوبآهن در شرایطی وارد نقل و انتقالات زمستانی خواهد شد که نیمفصل اول بسیار بدی را پشت سرگذاشته است ......

ذوبآهن در شرایطی وارد نقل و انتقالات زمستانی خواهد شد که نیمفصل اول بسیار بدی را پشت سرگذاشته است ...


ذوب‌آهن در شرایطی وارد نقل و انتقالات زمستانی خواهد شد که نیم‌فصل اول بسیار بدی را پشت سرگذاشته است.
به گزارش خبرنگار مدال، ذوب‌آهن نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر نیم‌فصل اول را در شرایطی به پایان رساند که از 15 بازی خود تنها 13 امتیاز کسب کرده بود تا در جدول لیگ برتر تنها بالاتر از تیم‌هایی چون سپیدرود و استقلال خوزستان قرار بگیرد. منصوریان سه هفته مانده به پایان نیم‌فصل اول هدایت ذوب‌آهن را پذیرفت و قابل انتظار است طی هفته‌های آتی شاهد تغییراتی در لیست بازیکنان این تیم باشیم. به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به لیست ذوبی‌ها و اقدامات احتمالات این باشگاه در نقل و انتقالات زمستانی؛


لیست بزرگسال/ 2+1 جای خالی

محمدباقر صادقی، محمد نژاد‌مهدي، وحيد محمدزاده، هادی محمدی، حمید بوحمدان، محمدرضا حسینی، قاسم حدادی‌فر، محسن مسلمان، محمدرشید مظاهری، محمدزبیر نیک‌نفس، مسعود ابراهیم‌زاده، میلاد فخرالدینی، ابوذر صفرزاده، ماریون سیلوا، ارسلان مطهری و رحیم زهیوی 16 بازیکن حاضر در لیست بزرگسال ذوب‌آهن هستند. با جدایی گابریل هرناندز مهاجم هندوراسی، در حال حاضر دو جای خالی در لیست بزرگسال ذوب‌آهن مشاهده می‌شود و با توجه به مصدمیت شدید زهیوی که احتمالا منجر به خروج نام این بازیکن از لیست ذوب‌آهن خواهد شد منصوریان 3 جای خالی در لیست بزرگسال خود خواهد شد.


لیست سهمیه‌های سنی/شلوغی 15 نفره

عارف غلامی، محمدرضا عباسی، رضا حبیب‌زاده، مجتبی مقتدایی، نوید حیدری، حمید ملکی، پویا اسدی و نیما طاهری 8 بازیکن زیر 23 سال ذوب‌آهن هستند و علی خدادادی، مهران درخشان مهر، حمیدرضا سپاهی، محمدرضا خدری، معراج اسماعیلی، علیرضا قادری و مهدی رضایی نیز 7 بازیکن زیر 21 سال این تیم به شمار می‌روند. ذوب‌آهن در لیست زیر 23 سال خود یک جای خالی و لیست زیر 21 سال این تیم 8 جای خالی دارد و ذوبی‌ها در نیم‌فصل نخست از سهمیه زیر 25 سال خود بهره‌ای نبرده‌اند.


نیازها

ذوب‌آهن در دروازه و خط دفاع خود از نظر کمی کمبودی ندارد با این حال تزریق بازیکن جدید در این بخش شاید منجر به بهبود عملکرد چهارمین خط دفاع ضعیف نیم‌فصل نخست شود. در خط میانی جذب یک هافبک دفاعی باکیفیت در ترکیب ذوب‌آهن می‌تواند منجر به بهبود عملکرد این تیم در میانه شود و جذب یک وینگر باکیفیت نیز در دستور کار این تیم قرار دارد. اما شاید مهم‌ترین نیاز چهارمین خط حمله ضعیف لیگ، جذب مهاجم جدید و باکیفیت باشد. با خروج هرناندز و مصدومیت شدید زهیوی، منصوریان تنها مطهری را در خط حمله در اختیار دارد و به نظر می‌رسد جذب دو مهاجم جدید در دستور کار ذوبی‌ها باشد.


احتمالات جدایی

بعید است ذوب‌آهن بحران زده راضی به جدایی بازیکنان شاخص فعلی خود شود با این حال در روزهای پایانی نیم‌فصل اول صحبت‌هایی مبنی بر جدایی احتمالی محمدرشید مظاهری و محمدرضا حسینی شنیده می‌شد، صحبت‌هایی که با تکذیب مدیرعامل این تیم همراه شد. با این حال چند باشگاه لیگ برتری به دنبال جذب این دو هستند و به جز این دو، احتمال جدایی قرضی چند بازیکن جوان نیز که در نیم‌فصل نخست شانس چندانی برای بازی نداشته‌اند وجود خواهد داشت. ذوب‌آهن همچنین 3 جای خالی در شرایط فعلی در لیست بزرگسال خود دارد و جذب بازیکن جدید بیش از این تعداد در صورتی میسر خواهد بود که این تیم نام برخی از بازیکنان بزرگسال خود را از لیست حذف کند.


گزینه‌ها

ذوب‌آهن پیمان سلمانی دروازه‌بان جوانی را که برای پشت سرگذاشتن خدمت سربازی راهی فجرسپاسی شده بود را در اختیار خواهد داشت و ممکن است این دروازه‌بان که شرایط حضور در لیست زیر 25 سال را دارد جایگزین محمدباقر صادقی بزرگسال شود تا یک سهمیه بزرگسال دیگر در اختیار منصوریان باشد. محمدرضا خلعتبری نیز یکی دیگر از گزینه‌های این تیم است و گفته می‌شود مسئولین ذوب‌آهن به دنبال بازگرداندن وی به اصفهان هستند.در خط حمله نیز از علی قربانی شاگرد سابق منصوریان در نفت و استقلال به عنوان گزینه اصلی این تیم یاد شده است. ذوب‌آهن که برای حضور در لیگ قهرمانان آماده می‌شود احتمالا چند گزینه خارجی را هم مدنظر خواهد داشت.