گزارش ویژه مدال از کارنامه برانکو در پرسپولیس؛ 1318 روز، 145 بازی، 81 برد و کسب 4 جام

3 سال و 7 ماه از زمانی که برانکو ایوانکوویج کروات هدایت پرسپولیس را پذیرفت می گذرد ......

3 سال و 7 ماه از زمانی که برانکو ایوانکوویج کروات هدایت پرسپولیس را پذیرفت می گذرد.

به گزارش خبرنگار مدال، تیم پرسپولیس علی رغم تمام مشکلات و وضعیت نه چندان مطلوبی که این روزها با آن دست به گریبان است توانست در رده دوم لیگ قهرمانان آسیا 2018 قرار بگیرد؛ به همین بهانه نگاهی داشته ایم به کارنامه 1318 روز حضور برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس.

لیگ چهاردهم

برانکو از هفته 25 لیگ چهاردهم هدایت تیم پرسپولیس را پذیرفت؛ در اولین بازی مقابل استقلال خوزستان دستیارش روی نیمکت نشست، هفته 26 و بازی مقابل سپاهان در ورزشگاه آزادی مرد کروات برای نخستین بار روی نیمکت سرخ ها نشست. پرسپولیسی که در این فصل کار را با علی دایی آغاز کرده بود و با درخشان ادامه داده بود با برانکو به اتمام رساند تا ایوانکوویچ سومین سرمربی فصل سرخ پوشان باشد؛ در 6 هفته انتهایی این فصل پرسپولیس با هدایت برانکو 2 برد، 2 تساوی و 2 باخت کسب کرد و با 36 امتیاز و جایگاه هشتمی لیگ را به پایان رساند.
پرسپولیس در این فصل در آسیا هم موفقیتی نداشت؛ آنها از زمان حضور برانکو در 4 دیدار آسیایی به میدان رفتند که حاصل آن 2 برد و 2 باخت و در نهایت هم حذف در همان یک هشتم نهایی بود.

لیگ پانزدهم

این بار برانکو فصل را با پرسپولیسی آغاز کرد که خودش آن را بسته بود اما نتایجی که آنها در هفته های ابتدایی کسب کردندمایوس کننده بود؛ سرخ ها رفته رفته اما به تیمی تبدیل شدند که بوی شکست ناپذیری می داد تا پرسپولیسی که فصل را بد آغاز کرده بود در نهایت قهرمانی را تنها به دلیل تفاضل گل از دست بدهد. 16 برد، 9 تساوی و 5 باخت حاصل کار شاگردان برانکو در این فصل بود. 
سرخ پوشان که به دلیل رده هشتمی فصل گذشته این بار در لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشتند در جام حذفی با قبول شکست مقابل ذوب آهن در مرحله یک چهارم نهایی از این تورنمنت حذف شدند.برد مقابل تیم های ملوان و پیکان و شکست مقابل ذوب آهن حاصل کار پرسپولیسی ها در جام حذفی بود.

لیگ شانزدهم

در این فصل پرسپولیسی که قهرمانی لیگ پانزدهم را بسیار ساده از دست داده بود قصد کوتاه آمدن نداشت؛ شاگردان برانکو این بار پیش از اتمام فصل قهرمانی زود هنگام شان را جشن گرفتند تا تلخی های آخرین بازی فصل گذشته مقابل راه آهن را در تبریز و با برپایی جشن قهرمانی در هفته بیست و هفتم مقابل ماشین سازی به خاطرات سپرده باشند.
پرسپولیس فصل را با 20 برد، 6 تساوی، 4 باخت و کسب 66 امتیاز به پایان رساند اما در جام حذفی و روزی که ملی پوشانش را در اختیار نداشت در همان گام نخست مقابل تیم قشقایی شیراز بازی را واگذار کرد. 
سرخ ها در آسیا اما تا نیمه نهایی پیش رفتند و در جایگاه چهارم ایستادند؛ 6 تساوی، 4 برد و 2 باخت حاصل کار شاگردان برانکو تا مرحله نیمه نهایی بود، جایی که پرسپولیس با خیریت طارمی و محرومیت او در مسقط باخت و به خانه بازگشت.

لیگ هفدهم

پرسپولیس فصل را با جام آغاز کرد و با جام هم به پایان رساند؛ آنها با برد مقابل نفت تهران در ابتدای فصل سوپرجام را بالای سر بردند و برای دومین فصل متوالی ، این بار بعد از برد مقابل پدیده در مشهد قهرمانی زود هنگام شان را جشن گرفتند. 19 برد، 7 تساوی، 4 باخت و کسب 64 امتیاز نتیجه تلاش سرخ ها در این فصل بود.
عادت بد پرسپولیس برانکو در جام حذفی در این فصل هم ترک نشد؛ آنها بعد از برد مقابل تیم های نفت تهران و بادران با قبول شکست مقابل صنعت نفت آبادان بار دیگر با جام حذفی وداع کردند.
در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا که بازی های آن تا همین چند روز قبل ادامه داشت؛ پرسپولیس با وجود یکسال محرومیت از نقل و انتقالات تا فینال این مسابقات پیش رفت و موفق به کسب عنوان دومی آسیا شد. 7 برد، 4 باخت و 3 تساوی شاگردان برانکو را روی سکوی دومی آسیا برد تا او و بازیکنانش نشان دهند که با دست های بسته هم می شود روی سکو ایستاد.

لیگ هجدهم

در این فصل و تا کنون علی رغم آنکه بازی های آسیایی فصل قبل با توجه به صعود سرخ ها به فینال ادامه داشت و پرسپولیس هم عملا فصل را با 13 بازیکن آغاز کرده بود آنها توانسته اند از 9 دیدار گذشته شان 5 برد و 4 تساوی کسب کنند.
یک برد در جام حذفی مقابل تیم نود ارومیه و قهرمانی در سوپرجام حاصل کار شاگردان برانکو در فصل جاری بوده و آنها حالا منتظر قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا 2019 هستند؛ سرخ پوشان باید در غیاب محمد انصاری و حسین ماهینی مصدوم 6 بازی آتی لیگ و همچنین جام حذفی را ادامه دهند تا در نقل و انتقالات زمستانی نفرات جدید به پرسپولیس اضافه شوند. با این حساب روزهایی سخت تر از پیش در انتظار سرخ هاست...

مجموع کار برانکو در پرسپولیس

در مجموع برانکو ایوانکوویچ از زمان حضور در پرسپولیس در 145 بازی که رسما سرمربی بوده 81 برد، 34 تساوی و 26 باخت کسب کرده است. دو بار قهرمانی یک نایب قهرمانی در لیگ برتر، دو بار قهرمانی در سوپرجام، یکبار حضور در نیمه نهایی و یکبار نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا حاصل 3 سال و 7 ماه حضور برانکو در پرسپولیس بوده است.

پیش از مرد کروات

آخرین قهرمانی پرسپولیس پیش از حضور برانکو ایوانکوویچ در این تیم به 3 سال و 9 ماه پیش از حضور او روی نیمکت سرخ پوشان بازمی گشت که سرخ ها موفق شده بودند با هدایت علی دایی قهرمان جام حذفی شوند. پرسپولیس در حالی این روزها با برانکو موفق است که در لیگ یازدهم در رده دوزادهم، لیگ دوازدهم در رده هفتم و لیگ سیزدهم در رده دوم ایستاده بود.

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال