گزارش ویژه مدال/ برانکو پرسپولیس را از «جام» به «جهنم» می‌کشد

بی تدبیری مسئولان باشگاه پرسپولیس کار با سرمربی سابق این تیم را به جهنمی برای سرخپوشان تبدیل خواهد کرد....

به گزارش مدال، برانکو ایوانکوویچ که توانسته بود پرسپولیس را در سه دوره پیاپی به مقام قهرمانی لیگ برتر برساند و در مدت زمان کوتاهی 7 جام را برای این باشگاه به ارمغان بیاورد، نتوانست حق مسلم خود را از این باشگاه دریافت کند. 

مرد کروات که یکسال دیگر از قراردادش باقی مانده بود به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش حاضر نشد در نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر هدایت سرخپوشان را برعهده بگیرد و با وجود اینکه یکسال دیگر قرار داد داشت اما عطای کار در ایران را به لقایش بخشید و رفت. 

هر چند برانکو در تیم عربستانی نمایش خوبی نداشت و خیلی زود برکنار شد، اما ماجرای مطالباتش از باشگاه پرسپولیس دردسرهای زیادی را برای فوتبال ایران ایجاد کرد که قطعا ادامه خواهد داشت و اوضاع را بدتر از این نیز خواهد کرد. 

درحالی که مسئولان فدراسیون فوتبال تلاش زیادی کردند تا برانکو را به عنوان جانشین مارک ویلموتس انتخاب کنند، بدهی پرسپولیس به این مربی مانع از توافق مسئولان فدراسیون فوتبال شد و هیچکس حاضر نشد این بدهی را پرداخت کند. 

برانکو اما برای پرسپولیس دردسرهای بیشتری را به همراه خواهد داشت. این مربی که توانسته بود پرسپولیس را به جام برساند با پیگیری دریافت مطالباتش از سوی فیفا در آینده ای نزدیک سرخپوشان را به یک جهنم مالی جدید خواهد کشاند. 

در شرایطی که پرسپولیس بدهی های زیادی دارد و محمدحسن انصاری‌فرد نمی تواند این بدهی ها را پرداخت کند، با جدی شدن پرونده برانکو در فیفا اوضاع بحرانی خواهد شد و بزودی رای نهایی فیفا صادر می شود و آن وقت پرسپولیس باید 960 هزار دلار جریمه و خسارت ناشی از دیرکرد آن را هم بپردازد که اوضاع پرسپولیس را جهنمی خواهد کرد.

آن طور که از شواهد بر می آید پرونده برانکو بزودی مراحل نهایی خود را سپری خواهد کرد و با حکمی که صادر خواهد شد، مسئولان باشگاه ناچارند چند میلیارد این سرمربی را به صورت نقد پرداخت کنند که با اوضاع مالی فعلی باشگاه کار سختی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

فاز جدید از اختلافات پرسپولیس و برانکو؛ پروفسور ممنوع الخروج است؟

تگ ها


برانکو پرسپولیس لیگ برتر فدراسیون فوتبال فوتبال