گزارش ویژه مدال/ ماهینی به باشگاه 150 تایی‌های پرسپولیس اضافه شد

حسین ماهینی با حضور در دیدار مقابل استقلال خوزستان به 150 بازی با پیراهن پرسپولیس رسید ......

حسین ماهینی با حضور در دیدار مقابل استقلال خوزستان به 150 بازی با پیراهن پرسپولیس رسید.

به گزارش خبرنگار سایت مدال، حسین ماهینی مدافع بوشهری تیم پرسپولیس متولد 25 شهریور 1365 است و حدود یکماه مانده به زادروز 32 سالگی اش به رکورد 150 بازی با پیراهن پرسپولیس رسید. به همین بهانه نگاهی داشته ایم به کارنامه فوتبالی شماره 13 سرخپوشان در مدت حضور در پرسپولیس؛

از ذوب آهن به پرسپولیس

حسین ماهینی در حالی پیش از آغاز لیگ دوازدهم (سال 1391) به پرسپولیس پیوست که پیش از آن دو سال در ذوب آهن حضور داشت و قبل تر هم بازیکن استقلال اهواز بود، ایران جوان بوشهر، نخستین تیم فوتبالی وی بوده است. ماهینی در فصلی به پرسپولیس آمد که سرخ ها آن را با مانوئل ژوزه پرتغالی آغاز کردند و با گل محمدی به پایان رساندند. این بازیکن در هر 30 بازی این فصل برای پرسپولیس به میدان رفت یکبار هم موفق به گلزنی شد.

لیگ سیزدهم

ماهینی در این فصل در پرسپولیس شاگرد علی دایی بود و انها در نهایت فصل را با 49 امتیاز و بعد از فولاد 51 امتیازی با مقام دومی به پایان رساندند. مدافع بوشهری سرخپوشان در این فصل در 25 بازی به میدان رفت.

لیگ چهاردهم و پانزدهم

شماره 13 تیم فوتبال پرسپولیس تا میانه های لیگ چهاردهم (7 بازی لیگ برتری) در پرسپولیس بود اما در ادامه، کارت پایان خدمت وی در جریان جنجال کارت معافیت بازیکنان فوتبال باطل و ماهینی به تیم نظامی ملوان بندرانزلی منتقل شد. او پس از طی دوره آموزشی در پادگان آموزشی نیروی دریایی انزلی وارد تیم فوتبال ملوان شد و تا انتهای لیگ پانزدهم برای سپری کردن دوران سربازی در این تیم ماند.
طی یک فصل و اندی که ماهینی از پرسپولیس دور بود حوادث زیادی گریبان گیر سرخ ها شد، دایی از پرسپولیس رفت، درخشان آمد و دوام نیاورد و بعد از آن هم برانکو ایوانکوویچ کروات آمد و ماندنی شد.
حسین ماهینی در لیگ پانزدهم در 28 بازی برای این تیم که آن زمان، لیگ برتری بود به میدان رفت و یکبار گلزنی کرد و بعد از آن هم به پرسپولیس بازگشت.

لیگ شانزدهم و هفدهم

ماهینی بعد از بازگشت به پرسپولیس دوران بسیار خوبی را با این تیم سپری می کند و در دو فصل گذشته دو قهرمانی در لیگ برتر با این تیم کسب کرده است. شماره 13 پرسپولیس همواره یکی از مهره های مورد اعتماد برانکو ایوانکوویچ بوده و هست و همین مسئله سبب شده تا سرمربی کروات سرخ ها از او در پست هایی چون دفاع راست، دفاع چپ، دفاع وسط و هافبک دفاعی استفاده کند.
این بازیکن در لیگ های 16 و 17 که با قهرمانی سرخ ها همراه بود در 56 بازی برای این تیم به میدان رفت و یکبار، موفق به گلزنی شد.

لیگ هجدهم

ماهینی به تازگی قرارداد خود را دو فصل با سرخپوشان تمدید کرده تا بدین ترتیب تا پایان لیگ نوزدهم در پرسپولیس ماندنی شود. بازیکن مورد علاقه برانکو در فصل جاری با توجه به جدایی محرمی و محرومیت نقل و انتقالای پرسپولیس، فعلا در سمت راست خط دفاعی سرخ ها توپ می زند اما در نیم فصل و با اضافه شدن مهدی شیری باید منتظر ماند و دید که برانکو ایوانکوویچ او را به کدام نقطه از زمین منتقل می کند. ماهینی در هر سه بازی پرسپولیس در لیگ هجدهم به میدان رفته و در دیدار روز جمعه مقابل نفت مسجد سلیمان هم به احتمال قریب به یقین یکی از 11 مرد پرسپولیس در میدان خواهد بود.

ماهینی به باشگاه 150 تایی ها پیوست

حسین ماهینی در مدت حضور در پرسپولیس در 121 دیدار لیگ برتری، 18 دیدار آسیایی، 10 بازی جام حذفی و یک دیدار سوپرجام به میدان رفته و با 150 دیداری که با پیراهن سرخ در کارنامه دارد. ماهینی در این مدت دو بار موفق به گلزنی شده، دو جام قهرمانی لیگ برتر کسب کرده و یکبار هم جام قهرمانی سوپرجام را بالای سر برده، او حالا بعد از سیدجلال حسینی، کاپیتان دوم سرخپوشان است.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال