گزارش ویژه مدال/ پرسپولیس-تراکتورسازی؛ بیست و یکمین نبرد در لیگ هجدهم

......

 

دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی روز یکشنبه برای بیست و یکمین بار در تاریخ لیگ برتر مقابل هم صف آرایی می کنند.

به گزارش خبرنگار مدال، دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی روز یکشنبه از ساعت 15:00 در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می روند. نگاهی داشته ایم به نکات جالب این دیدار؛

تمام تقابل های لیگ برتری

دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی در تاریخ بازی های لیگ برتر تا به امروز 20 بار به مصاف هم رفته اند که در این بازی ها تراکتورسازی هشت بار و پرسپولیس نه بار به پیروزی دست یافته و سه رویارویی دو تیم نیز با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

میزبانی ها و مهمانی ها

میزبانی ها برای پرسپولیس: پرسپولیسی ها تا کنون 10 بار میزبان تراکتور بوده اند که حاصل آن 6 برد، 3 باخت، یک تساوی، 13 گل زده، 8 گل خورده و 19 امتیاز می باشد.
میهمانی ها برای پرسپولیس: پرسپولیسی ها تا کنون 10 بار میهمان تراکتور بوده اند که حاصل آن 5 باخت، 2 تساوی، 3 برد، 7 گل زده، 12  گل خورده و 11 امتیاز می باشد.
تراکتورسازان تا کنون از 20 تقابل گذشته مقابل پرسپولیس 27 امتیاز کسب کرده اند که 17 امتیاز در بازی هایی که میزبان بوده و 10 امتیاز هم در بازی هایی که میهمان بوده اند به دست آمده است.

غیبت در لیگ برتر

تراکتورسازی به مدت 8 فصل در لیگ برتر حضور نداشت و بعد از صعود در فصل نهم در لیگ برتر ماندنی شد. آنها در فصل جاری یکی از مدعیان قهرمانی هستند و با حضور بازیکنان بزرگی چون دژاگه، شجاعی و حاج صفی در پی کسب جام هستند.

بهترین گلزن

بهترین گلزن بازی های پرسپولیس-تراکتور سید مهدی سید صالحی با سه گل است. این بازیکن یکبار با پیراهن پرسپولیس مقابل تراکتور موفق به گلزنی شده و دوبار با پیراهن تیم تراکتورسازی برابر پرسپولیس گلزنی کرده است.
هادی نوروزی، کاپیتان فقید سرخپوشان یکبار در بازی برگشت مقابل تراکتورسازی در لیگ نهم موفق به گلزنی به این تیم شده بود.

کارنامه بیرانوند و فروزان

علیرضا بیرانوند تا کنون 4 بار با پیراهن تیم پرسپولیس مقابل تراکتورسازی قرار گرفته که حاصل آن 3 کلین شیت و دریافت یک گل بوده است.
محسن فروزان هم تا کنون 8 بار با پیراهن تیم های مختلف مقابل پرسپولیس قرار گرفته که حاصل آن 6 باخت، یک برد و یک تساوی بوده است.

بدترین باخت، بهترین برد و آخرین شکست پرسپولیس

بدترین باخت سرخپوشان مقابل تراکتورسازان با نتیجه 1-4 و در حالیکه پرسپولیس میهمان تراکتورسازی بود در بازی برگشت لیگ یازدهم رقم خورد.
بهترین برد پرسپولیس هم برد دو فصل گذشته در بازی برگشت در ورزشگاه آزادی بود که پرسپولیس موفق شد با نتیجه 0-3 تیم تراکتورسازی را از پیش رو بردارد.
آخرین باخت پرسپولیس مقابل تراکتورسازی به بازی برگشت دو تیم در لیگ چهاردهم بازمی گردد جایی که پرسپولیس در تبریز با تک گل شاهین ثاقبی مغلوب تراکتور شد. این بازی روز 17 اسفند ۱۳۹۳ برگزار شد و از آن روز ۱۳۵۸ روز می گذرد.

برانکو بدون شکست مقابل تراکتورسازی

برانکو در تقابل با تراکتورسازی موفق بوده و شکستی در کارنامه اش دیده نمی شود. چهار پیروزی و دو تساوی حاصل کار برانکو برابر تیم اول شهر تبریز است. دیدار رفت لیگ پانزدهم با یک گل به سود تیم پرسپولیس تمام شد و بازی برگشت هم نتیجه ای بهتر از مساوی یک بر یک در بر نداشت. پرسپولیس در فصل شانزدهم در بازی رفت به تساوی بدون گل رسید و در بازی برگشت با سه گل جدی ترین رقیب خود در راه کسب عنوان قهرمانی را مغلوب کرد و در لیگ هفدهم هم برانکو هم در تبریز و هم در تهران مچ یحیی گل محمدی را خواباند.
پرسپولیسی ها در صورتی که بتوانند تراکتورسازی را در تهران شکست دهند می توانند به چهارمین برد پیاپی مقابل این تیم برسند.

کمال رفت و برگشت

کمال کامیابی نیا که فصل گذشته در دیدار رفت دو تیم پرسپولیس-تراکتورسازی در تبریز گل دوم و پیروزی بخش سرخ ها را وارد دروازه تراکتورسازان کرده بود در دیدار برگشت دو تیم در آزادی هم دومین گل سرخ پوشان را به ثمر رساند تا دو دیدار رفت و برگشت فصل هفدهم موفق به گلزنی مقابل تراکتورسازی شده باشد.

بهترین گلزنان پرسپولیس

در تیم فعلی پرسپولیس کمال کامیابی نیا سابقه دوبار گلزنی و منشا و علیپور هرکدام یکبار گلزنی با پیراهن پرسپولیس مقابل تراکتورسازی را در کارنامه دارند.
 کامیابی نیا در دو دیدار گذشته پرسپولیسی ها در لیگ برتر مقابل تیم های سایپا و پیکان برای این تیم گلزنی کرده است و باید دید می تواند روند خوب خود را مقابل تیم تبریزی ادامه دهد یا خیر.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال