گزارش ویژه مدال/ گل شماره 750 پرسپولیس در ادوار لیگ برتر

پرسپولیس در دیدار امشب خود مقابل سایپا یک گل به ثمر رساند تا تعداد گلهای این تیم در ادوار لیگ برتر به 750 برسد ......

پرسپولیس در دیدار امشب خود مقابل سایپا یک گل به ثمر رساند تا تعداد گل‌های این تیم در ادوار لیگ برتر به 750 برسد.
به گزارش خبرنگار مدال، پرسپولیس در دیدار امشب خود مقابل سایپا با تساوی یک بر یک متوقف شد تا دو امتیاز حساس در لیگ را از دست بدهد و با تساوی در لیگ به مصاف کاشیما آنتلرز در فینال لیگ قهرمانان آسیا برود. با این حال در دیدار امشب پرسپولیسی‌ها که با جنجال‌های فراوان به پایان رسید یک رکورد جالب برای سرخ‌ها ثبت شد و گل زیبایی که کمال کامیابی‌نیا در دقیقه 14 بازی به ثمر رساند هفتصد و پنجاهمین گل پرسپولیسی‌ها در ادوار لیگ برتر بود.
پرسپولیسی‌ها در 17 دوره قبلی لیگ برتر در مجموع 741 بار موفق به گلزنی شده بودند و گل امشب کامیابی‌نیا که روی یک ضربه از راه دور به ثمر رسید تعداد گل‌های زده این تیم را در فصل جاری لیگ برتر به 9 رساند تا در مجموع عدد 750 در ستون گل‌های زده پرسپولیس در جدول عملکرد کلی این تیم در لیگ برتر به ثبت رسیده باشد.
55 گل زده در لیگ هفتم بیشترین تعداد گلی است که پرسپولیسی‌ها در بک فصل لیگ برتر به ثمر رسانده‌اند، هر چند میانگین 1.67 گل زده در هر بازی (50 گل در 30 بازی) که در لیگ پانزدهم رسیده (با توجه به تعداد بازی کمتر در لیگ‌های شانزده تیمی نسبت به لیگ‌های هجده تیمی) بهترین عملکرد هجومی سرخ‌ها در یک فصل لیگ برتر به شمار می‌رود.
کمترین تعداد گل‌زده سرخ‌ها در لیگ برتر نیز به دور دوم لیگ حرفه‌ای باز می‌گردد که سرخ‌ها در 26 بازی لیگ 14 تیمی، 30 گل به ثمر رسانده بودند و کمترین میانگین گلزنی سرخ‌ها نیز به لیگ چهاردهم بازی می‌گردد، جایی که سرخ‌ها در 30 بازی، 31 گل به ثمر رساندند و میانگین 1.03 گل زده برای‌شان به ثبت رسید.

تگ ها


پرسپولیس فوتبال