گزارش ویژه مدال/ 10 نکته آماری از دربی های اصفهان به بهانه تقابل ذوب آهن-سپاهان

دو تیم اصفهانی ذوب آهن و سپاهان روز جمعه به مصاف یکدیگر می روند. به گزارش خبرنگار سایت مدال، دو تیم ذوب آهن و ......

دو تیم اصفهانی ذوب آهن و سپاهان روز جمعه به مصاف یکدیگر می روند.

به گزارش خبرنگار سایت مدال، دو تیم ذوب آهن و سپاهان روز جمعه از ساعت 20:15 و به میزبانی تیم سبزپوش در ورزشگاه فولادشهر به مصاف هم می روند. 
دو تیم اصفهانی در حالی در هفته چهارم لیگ برتر با هم مواجه می شوند که هردو در ابتدای فصل دستخوش تغییراتی شدند. امید نمازی، دستیار سابق کارلوس کی روش به عنوان سرمربی ذوبی ها انتخاب شد و قلعه نویی از ذوب آهن کوچ کرد و به سپاهان رفت.تقابل روز جمعه امیر قلعه نویی با تیمی که همین فصل قبل هدایت آن را برعهده داشت می تواند بر حساست های دیدار روز جمعه بیفزاید. مدال، نگاهی داشته به 10 نکته جالب از دیدارهای گذشته دو تیم؛


1-تمام تقابل ها؛ ذوب آهن و سپاهان تاکنون ۶۲ بار در دیدارهای رسمی برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند که ۲۲ بار سپاهان و ۱۸ بار ذوب آهن پیروزی را به نام خود زده‌اند، ضمن اینکه ۲۲ دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.
2-تقابل های لیگ برتری؛ دو تیم در ۳۴ رویارویی دو تیم در لیگ برتر سپاهان ۱۵ برد و ذوب آهن ۱۱ برد در کارنامه دارند و هشت بازی با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.
3-از تخت جمشید تا جام آزادگان؛ این دو در مسابقات جام تخت جمشید 8 بار برابر هم صف آرایی کرده اند که 2 پیروزی سهم سپاهان و یک پیروزی سهم ذوب آهن شده است؛ ضمن اینکه 5 مسابقه نیز با تساوی به اتمام رسیده. در لیگ آزادگان 5 پیروزی سهم سپاهان، 3 برد سهم سبزپوشان و 4 مسابقه هم با تساوی خاتمه یافته است.
4-گل های بیشتر طلایی پوشان؛ در داربی‌های رسمی قبلی ۱۲۸ گل به ثمر رسیده است که سپاهان ۷۰ گل و ذوب آهن ۵۸ گل در آن سهم داشته‌اند.
5-پرگل ترین برد ذوب مقابل سپاهان؛ لیگ آزادگان فصل ۱۳۷۸-۷۹/ دور برگشت…ورزشگاه 22 بهمن
فولادمبارکه سپاهان اصفهان صفر- ذوب‌آهن اصفهان 4 
گل‌ها:سامسون پطروسیان، رضا صاحبی(2گل)، رضا استواری
سرمربی فولادمبارکه سپاهان اصفهان: حمید ندیمیان
سرمربی ذوب‌آهن اصفهان: بهرام عاطف
6-پرگل ترین برد های سپاهان مقابل ذوب آهن؛ 
الف)لیگ برتر فصل 82-1381/ دور برگشت…ورزشگاه نقش جهان
فولاد مبارکه سپاهان اصفهان 4- ذوب‌آهن اصفهان صفر
گل‌ها:ادموند بزیک(2گل)، محمود کریمی سیبکی، محرم نویدکیا(پنالتی)
سرمربی فولادمبارکه سپاهان: فرهاد کاظمی
سرمربی ذوب‌آهن اصفهان: ساموئل دارابینیان
ب)لیگ برتر فصل 92-1391/ دور رفت… ورزشگاه فولادشهر
ذوب‌آهن صفر-فولاد مبارکه سپاهان 4
گل‌ها:هادی تامینی، رادومیر جالویچ، محرم نویدکیا، احمد جمشیدیان
سرمربی ذوب‌آهن:رسول کربکندی
سرمربی سپاهان:زلاتکو کرانچار
7-پرگل ترین بازی بین ۲ تیم؛ لیگ برتر فصل 92-1391/ دور برگشت... ورزشگاه فولادشهر
سپاهان 4-ذوب‌آهن 3
گل‌ها: جواهیر سوکای 2 گل، امید ابراهیمی(پنالتی) و محرم نویدکیا(پنالتی) برای سپاهان، مهدی رجب‌زاده دو گل(دومی از روی نقطه پنالتی) احسان پهلوان برای ذوب‌آهن
سرمربی ذوب‌آهن:فرهاد کاظمی
سرمربی سپاهان:زلاتکو کرانچار
8-پنج سال شکست ناپذیری؛ در ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ سپاهان با پیروزی یک بر صفر در شهرآورد نصف جهان به رکورد ۵ سال بدون شکست برابر رقیب همشهری رسید.
9-خداحافظی نوید کیا؛ محرم نویدکیا، بزرگترین اسطوره فوتبال اصفهان در شهرآورد شماره ۵۹ دو تیم در تاریخ ۲۴ مهر سال ۱۳۹۵ رسماً از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. در پایان آن دیدار احسان حاج صفی و حسین پاپی خداحافظی او را نیمه کاره گذاشتند. محرم نویدکیا در حالی از فوتبال خداحافظی کرد که با کسب ۵ قهرمانی لیگ برتر و ۴ قهرمانی جام حذفی به عنوان کاپیتان رکوردی بسیار خوب در فوتبال ایران ثبت کرد.
10-ترین های دربی اصفهان؛ پرگل‌ترین بازی: بازی برگشت دوره دوازدهم لیگ برتر با ۷ گل/ بیشترین برد متوالی: سپاهان با ۴ برد متوالی (بازی‌های رفت و برگشت دوره اول و دوم لیگ برتر) ذوب آهن با ۴ برد متوالی (سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۷۲)/ پرگل‌ترین تساوی: بازی رفت لیگ آزادگان ۱۳۷۶، بازی برگشت دوره هفتم و نیمه نهایی جام حذفی ۹۵–۱۳۹۴ با نتیجه ۲–۲/ پربرخوردترین بازی: بازی رفت دوره چهارم لیگ برتر، بازی برگشت دوره دوازدهم لیگ برتر و بازی برگشت دوره چهاردهم لیگ برتر با ۲ اخراجی و ۳ اخطاری- بازی نیمه نهایی جام حذفی ۹۵–۱۳۹۴ با یک اخراجی و ۶ اخطاری/ پرتکرارترین نتیجه: تساوی بدون گل و نتیجه 2 بر صفر، هر کدام در ۱۰ بازی/ بهترین نتایج دو تیم: سپاهان: برد ۴ بر صفر
و ذوب‌آهن: برد 4 بر صفر

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال