گزارش: کارلوس کی‌روش؛ آخرین مرد ایستاده!

دست‌های رو به آسمان، دریافت کارت‌های زرد و اخراج، چشم‌های خشمگین، مشت‌های گره کرده و خنده‌های از ته دل، روایتی از ۱۲۰ دقیقه شب گذشته کارلوس کی‌روش است....

به گزارش "ورزش سه"، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی دراماتیک مصر در ضربات پنالتی مقابل کامرون میزبان درحالی در ۶۸ سالگی مثل یک نوجوان تازه نفس به سمت زمین دوید که پس از اخراج به صورت تلفنی تیمش را هدایت می‌کرد. کی‌روش در این ماراتن نفسگیر مجموعه‌ای از احساسات مختلف را تجربه کرد و نهایت همه آن حرص و جوش‌ و درگیری‌ها به مشت‌هایی گره کرده از روی خوشی و خنده‌ای به پهنای صورت که کمتر از او دیده‌ایم ختم شد.

کی‌روش که وقت‌های اضافه این دیدار را از روی سکوها دنبال کرد و از طریق تلفن دستوراتش را منتقل می‌کرد در تصمیمی عجیب و جالب یکی از بازیکنان تعویضی‌اش را که فقط ۱۳ دقیقه در زمین حضور داشت مجددا تعویض کرد و محمد شریف که از این تصمیم ناراحت شده بود با غرولند روی نیمکت نشست؛ اما زیزو که در دو دقیقه پایانی جای او را گرفته بود پنالتی حساس اول را گل کرد تا مصری‌ها به این تصمیم جالب کی‌روش ایمان بیاورند. البته کی‌روش پس از بازی به بازیکن تعویضی‌اش دلداری داد تا هیچکس ناراضی نباشد.

اما بد نیست کمی عقب‌تر برویم. تنش‌های کی‌روش با داور مسابقه از اواسط نیمه دوم بالا گرفته بود و به راحتی می‌شد درگیری او با داور را در ادامه بازی پیش‌بینی کرد. داور مسابقه دوبار به سمت کی‌روش رفت و هر بار تنها چندثانیه لب خط ماند و سریعا از سرمربی مصر دور شد و پایان دادن به تنش را به داور چهارم واگذار کرد.

در دقیقه نود مسابقه فشار کامرون میزبان که جو ورزشگاه را نیز در اختیار داشت زیاد شده بود و طی یک درگیری از سمت راست آتش خشم کی‌روش برافروخته شد. در درگیری نوحو تولو با رمضان صبحی، کی‌روش به آرنج زدن‌های بازیکن حریف به شدت معترض بود که در این زمان داور به سمتش رفت و با نشان دادن کارت زرد دوم او را از کنار زمین اخراج کرد.

پس از اخراج داور به سرعت از کنار کی‌روش دور شد و دردسر عجیبی برای داور چهارم درست کرد. درحالی که سرمربی مصر به شدت اعتراض می‌کرد این کمک مربی او بود که اجازه نداد کار به جاهای باریک بکشد و با هر مشقتی که بود کارلوس را به بیرون از محوطه فنی هدایت کرد.

سرمربی مصر که باید در فینال مقابل سنگال نیز روی سکوها بنشیند در این تورنمنت سه کارت زرد و یک کارت قرمز دریافت کرده که این آمار بیش از تمام بازیکنان حاضر در این رقابت‌ها است.

کی‌روش در شرایطی مقابل سرسخت‌ترین تیم این مسابقات و شاید شانس شماره یک قهرمانی یعنی کامرون روی نیمکت نشست که از طرف مردم و کارشناسان فوتبال مصر مورد سخت‌ترین انتقادات قرار گرفته بود ولی از پس همه این انتقادها به خوبی با فینالیست شدن برآمد.

شاگردان کی‌روش برای رسیدن به فینال سه بازی ۱۲۰ دقیقه و نفسگیر مقابل ساحل عاج، مراکش و در نهایت کامرون داشتند و با امید بسیاری برای فینال و مقابله با سنگال آماده می‌شوند. تیم منظم در دفاع و با ضدحملات ترسناک کی‌روش حالا به فینال رسیده و باید نقشه شکست تیمی را بکشد که کمتر از دو ماه بعد در پلی آف انتخابی جام جهانی نیز باید با آنها رو به رو شوند. این دیدارها با دوئل سادیو مانه و محمد صلاح، ستاره‌های خط حمله لیورپول فوق حساس و دیدنی‌تر نیز خواهد شد.

واکنش‌های جالب و زیادی در فضای مجازی به حرکات کارلوس کی‌روش در کنار زمین وجود داشت که جالب‌ترین آنها استوری پل اسکولز اسطوره منچستر بود که از اخراج کارلوس عصبانی شده و به حمایت از او پرداخته بود.

نشست خبری پس از بازی مصر مطابق انتظار خالی از جنجال نبود. دستیار کی‌روش درخواست کرد فینال با یک روز تاخیر برگزار شود تا عدالت رعایت بشود چرا که بازی مصر و کامرون دومین مسابقه نیمه نهایی بود. بعید نیست این درخواست از جانب خود کی‌روش مطرح شده باشد.

در پایان بهتر است بنویسیم بازی فینال از حضور کی‌روش و واکنش‌های جالبش محروم شده اما بدون شک این بار لنز دوربین عکاسان به جای نیمکت به سمت سکوها خواهد بود تا حرکات کی‌روش از فاصله دورتر را از دست ندهند.

*حسین بزرگی

تگ ها


کارلوس کی روش مصر