گزینه‌های جانشینی الگری؛ تا تورین با عشق

سه کاندیدای اصلی جانشینی الگری مشخص شدند...

طی چندروز گذشته مکس الگری و مدیران بیانکونری سه‌جلسه سنگین برای توافق برای همکاری در فصل بعد برگزار شد. در آخرین جلسه اصرار الگری برای تغییر حداقل 5بازیکن اصلی تیم و ورود ستاره‌های جدید با مخالفت مدیران یووه روبه‌رو شد تا این سرمربی موفق یوونتوس در 5فصل گذشته باشد که از باشگاه جدا شود. مهمترین اتفاق دیروز، حالا بیانکونری را با چالش انتخاب سرمربی جدید روبه‌رو کرده است. سه کاندیدای مهم  نشستن روی نیمکت تورینی‌ها این سه نفر خواهند بود.

دیدیه دشان

روزی که یوونتوس را قهرمانی سری بی کرد، از مدیران باشگاه خواست برای بازگشت بیانکونری به جمع مدعیان چندخرید بزرگ انجام دهند. اتفاقی که آن سال به خاطر شرایط مالی تیم رخ نداد و دشان از باشگاه جدا شد. 12سال بعد از آن روزها سرمربی فرانسوی دوباره کاندیدای هدایت یوونتوس شده است. این بار با عنوان مربی‌ای که توانسته فاتح جام‌جهانی شود. شاید حسن بزرگ دشان نسبت به باقی کاندیداها داشتن ژن یووه باشد. کسی که به خاطر سالها بازی در لباس این تیم، خیلی خوب اولویتهای باشگاه را می‌شناسد.

مائوریسیو پوچتینو

خیلی‌ها منتظر 11خرداد هستند. روزی که تاتنهام پوچتینو باید در فینال لیگ قهرمانان به مصاف لیورپول برود. پوچتینو در محافل خصوصی اعلام کرده در صورتی که تاتنهام قهرمان اروپا شود، از این باشگاه خداحافظی خواهد کرد. پس پوچتینو می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای بیانکونری به حساب بیاید. از یک سمت پوچتینو می‌تواند به باشگاهی برود که بازیکنان و ستاره‌های لازم را در اختیار داشته باشد و مانند تاتنهام در مضیقه نباشد، از سمت دیگر یووه صاحب مربی‌ای خواهد شد که در اروپا نمایش درخشانی داشته است.

سیمونه اینزاگی

یکی از بهترین مربیان جوان ایتالیایی در سال‌های اخیر بدون شک اینزاگی است. کسی که همین هفته پیش جام حذفی ایتالیا را برد تا بدون جام هم نباشد. اما داستان بی‌تجربگی اینزاگی در برخورد با ستاره‌های بزرگ و کنترل رختکن تیم بزرگی مانند یوونتوس هنوز هم برای استخدام او توسط مدیران تورینی شک و تردید ایجاد کرده است. آن هم در حالی که اینزاگی باید روی نیمکتی بنشیند که الگری و کونته در 9سال اخیر تمام جام‌های داخلی را درو کرده‌اند.

 

تگ ها


یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی مائوریتسیو پوچتینو دیدیه دشان سیمونه اینزاگی مکس الگری یوونتوس سری آ فوتبال