گزینه های جانشینی ویلموتس؛ از برانکو تا گل‌محمدی و محمد تقوی

هنوز هیچکس به قطعیت در مورد برکناری ویلموتس حرفی نزده است اما نمی‌توان منکر این شد که همه گزینه های مختلفی را برای جانشینی ویلموتسی که بی انگیزه نشان داده بررسی می‌کنند....

احتمالا منهای محمد مایلی کهن و معدودی مربیانی که خودشان را آلترناتیو نیمکت تیم ملی می‌دانند، حالا خیلی ها به این نتیجه رسیده‌اند که ویلموتس نباید جانشین کی روش می‌شد. 
البته به نظر می رسد کیروش هم بعد از جام جهانی باید میرفت چون رفتارش موجب نفاق و دعوا و اعتراض های زیادی شده بود اما اینکه کی روش را از سطح کلاس جهانی برداریم و ویلموتس بی تفاوت را جانشین او کنیم شاید چندان درست نبود چون میزان جاه طلبی کی روش با ویلموتس قابل مقایسه نبود و تیم ملی عادت به این‌ همه بی توجهی نداشت.   
با تساوی بحرین و عراق و هدیه ای که به ایران دادند حالا شاید شک و تردید هایی برای فسخ قرارداد با ویلموتسی که با عراق و بحرین در تهران بازی دارد به وجود آمده باشد اما واقعیت اینست که خیلی ها روی این گزینه فکر میکنند. 
یکی مثل فراز کمالوند حتی پیشنهاد مربیان ایرانی را به اسم مطرح میکند، مربیانی مثل دایی، قلعه نویی و گل محمدی پیشنهاد کمالوند هستند. پیشنهادهایی که بد هم به نظر نمیرسند . قلعه نوعی دیسیپلین بالایی دارد، گل محمدی نشان داده که توان فنی بسیار بالایی دارد و دایی چیزی بین هر دوی اینهاست. اما شاید بهترین گزینه برانکو ایوانکویچ باشد که این روزها بیکار است و البته کلی پول از پرسپولیس طلبکار است که در صورت پیشنهاد دادن به او باید منتظر شرط تسویه حساب پرسپولیس با وی هم باشیم. 
برانکو ایران و بازیکنان و فضا و توقع ها را می شناسد و البته کارنامه ای بهتر از همه مربیان ایرانی در ایران از خود به جا گذاشته و طبیعتا مثل همه ما در فدراسیون فوتبال هم به او فکر می کنند چون مطمئن ترین گزینه است و ریسکش بسیار پایین است. 
با همه این احوال فدراسیون یک راه دیگر هم دارد و آن مشورت کردن با محمد تقوی است کسی که هم فوتبال ایران را می شناسد، کارنامه خوبی دارد و با مربیان روز دنیا در ارتباط است و می تواند مربی خارجی ارزان تر اما مطابق تر با فوتبال ایران به تیم ملی بیاورد. 
همه این گزینه ها روی میز است البته نگه داشتن ویلموتس هم روی میز است چون برداشتن او هزینه بالایی دارد. باید دید کمیته فنی فدراسیون فوتبال در نهایت چه تصمیمی میگیرد و آیا با ویلموتس ریسک بالایی را میپذیرد یا با انتخاب مربی ایرانی هزینه ها را کم میکند یا اینکه با برانکو و یا تقوی مذاکره میکند؟ هر کاری که بخواهیم انجام دهیم باید خیلی زود باشد. تنها چهار ماه فرصت داریم تا شروع مجدد مسابقات!

بیشتر بخوانید:

پرداخت پول رولز رویس و پیکان سواری؛ هدیه بحرین و عراق برای صعود ایران!

 

تگ ها


تیم ملی ایران مارک ویلموتس نیمکت تیم ملی محمد تقوی فوتبال