گزینه‌های جایگزین برای انتخاب کشتی‌گیران اعزامی به جهانی

شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان و عدم کاهش موج فزاینده این بیماری مرگبار، تمامی برنامه‌های متولیان کشتی کشورمان را مثل هر امور دیگری دستخوش تغییر کرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، در حالیکه اتحادیه جهانی کشتی همچنان در ابهام و سردرگمی برگزاری یا لغو رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ صربستان به سر می برد، متولیان کشتی کشورهای صاحب نام از جمله ایران در حال تجهیز و تدارک برای حضور احتمالی در این رقابتها هستند.

هر چند هنوز تاریخ برگزاری رقابتهای جهانی یعنی اواخر آذرماه امسال هنوز از سوی اتحادیه جهانی کشتی قطعی و نهایی نشده، اما فدراسیون کشتی کشورمان همچنان در حال برنامه ریزی برای حضور در این آوردگاه بین المللی است. میدانی که پس از مدتها تعطیلی رقابتهای رسمی کشتی در سراسر دنیا می تواند به رکود و افت مقطعی این رشته المپیکی پایان دهد و مسیر رویدادهای بعدی را هموار سازد.

به هر حال تا به امروز هنوز خبری از نشست اتحادیه جهانی کشتی و اعلام قطعی برگزاری رقابتهای جهانی نشده، اما متولیان کشتی کشورمان با برگزاری لیگ برتر توانستند بخشی از برنامه های خود در بحث محک زدن توان جسمی و روحی آزاد و فرنگی کاران را اجرایی کنند. کشتی گیرانی که ماهها به دلیل شیوع ویروس کرونا، بصورت انفرادی تمرین می کنند و از حضور در اردوها و تمرینات گروهی تیم های ملی محروم شده اند.

البته شیوع ویروس کرونا نه تنها اردوهای تیم ملی را تعطیل کرد، بلکه باعث شد رقابتهای انتخابی تیم های ملی برای مسابقات جهانی ۲۰۲۰ صربستان هم با توجه به شرایط موجود، منتفی شود. مسابقاتی که سال گذشته از سوی فدراسیون کشتی، تاکید فراوانی بر اجرای آن شد و قرار بود امسال با حال و هوای متفاوتی نسبت به دوره های قبلی برگزار شود.

به همین دلیل متولیان کشتی کشورمان به فکر جایگزینی برای رقابتهای انتخابی به منظور گزینش کشتی گیران اعزامی به مسابقات جهانی هستند و در نظر دارند در صورت قطعیت برگزاری این مسابقات، در چیدمان ترکیب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی با مشکلی روبرو نشوند.

بر این اساس با منتفی شدن رقابتهای انتخابی و محدودیت زمان باقی مانده تا مسابقات جهانی، کشتی‌گیران ملی پوش با توجه به نتایج و عملکردشان در جام تختی و همچنین رقابتهای قهرمانی کشور انتخاب خواهند شد. البته عملکرد کشتی‌گیران در لیگ برتر هم نقش بسیار مهمی در رسیدن آنها به ترکیب تیم ملی دارد و کادر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نیز از همان روز آغاز لیگ با حضور در سالن مسابقات، مهر تاییدی بر این موضوع زدند.

ضمن اینکه طی روزهای اخیر بارها بر ایجاد تعامل و همفکری اعضای کادر فنی تیم های ملی و مسئولان فدراسیون کشتی تاکید شده و این جماعت گوش‌شکسته با جدیت در حال برنامه ریزی برای گزینش و انتخاب بهترین نفرات جهت اعزام به رقابتهای جهانی هستند. مسابقاتی که هنوز مشخص نیست در سالجاری میلادی برگزار خواهد شد یا خیر.

بیشتر بخوانید:

نفرات ما مشتاق جنگیدن و پیروزی در رقابتهای جهانی هستند

معصومی: پسرم جای من مدال المپیک می‌گیرد

 

 

تگ ها


اتحادیه جهانی کشتی فدراسیون کشتی انتخابی تیم ملی مسابقات قهرمانی جهان کشتی