گزینه‌های زمستانی بارسا در خط دفاع

مساله مدافعان جدیدی که در ژانویه به بارسلونا خواهند آمد، داغترین بحث این روزهای فوتبال اسپانیاست ......

مساله مدافعان جدیدی که در ژانویه به بارسلونا خواهند آمد، داغ‌ترین بحث این روزهای فوتبال اسپانیاست. اومتیتی دو سال پیش و در شرایطی که هنوز نام چندان سرشناسی در دنیای فوتبال نبود، از لیون به بارسلونا پیوست. او البته تجربه بازی در یورو 2016 را در کارنامه داشت اما مصدومیتهای گاه و بیگاه او و همچنین فرمالن باعث شده تا بارسلونا به فکر جذب یک مدافع جدید برای زمستان باشد.

موندودپورتیوو امروز گزارش داده است که سوای دی لیخت، مدافع آژاکس که جذب او تابستان صورت خواهد گرفت، در فهرست بارسا نام چهار بازیکن جوان به چشم می‌خورد. اولی دیگو یورنته، مدافع 25 ساله سوسیداد است که  دو سال پیش با رقم 7 میلیون یورو از رئال مادرید به خدمت گرفته شد و بند فسخ 30 میلیون یورویی دارد. او محصول آکادمی رئال است و اخیرا به تیم ملی اسپانیا نیز دعوت شده است.

خورخه مِره و اونای نونیز، مدافعان تیم زیر 21ساله های اسپانیا که به ترتیب برای کلن آلمان و بیلبائو بازی می کنند نیز دیگر گزینه های بارسا هستند. یورنته و مره مدیر برنامه های مشترک دارند و او رابطه بسیار خوبی هم با بارسلونا دارد. اخیرا یکی از نماینده های بارسا از نزدیک شاهد بازی تیم زیر 21 ساله های اسپانیا برابر دانمارک بود و گزارش مثبتی از مره و نونیز ارائه داد. کریستینسن، مدافع 22 ساله دانمارکی چلسی هم گزینه آخر است و البته جذبش دشوارتر از سه بازیکن فوق خواهد بود. چلسی روز گذشته اعلام کرد که کریستیانسن فروشی نیست.