گفتگوی اشمایکل و داور پیش از پنالتی جنجالی

کاسپر اشمایکل، دروازه‌بان دانمارک، فاش ساخته که در طول بازی نیمه نهایی برابر انگلیس به داور بازی درباره لیزری که تماشاگران انگلیسی به چشم او می انداختند، اطلاع داده است....

به گزارش "ورزش سه"، تماشاگران انگلیسی در لحظاتی که کاسپر اشمایکل در وقت اضافی دیدار نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ مقابل ضربه پنالتی هری کین ایستاده بود، با تاباندن نور لیزر به چشمان  دروازه بان دانمارک، برای او ایجاد مزاحمت کردند.

اشمایکل با این وجود موفق شد پنالتی کین را دفع کند هر چند که در ریباند مهاجم انگلیسی توپ را به تور دروازه دوخت و در نهایت انگلیس به لطف همین گل ۲-۱ پیروز شد و به فینال یورو صعود کرد.

دروازه‌بان ۳۴ ساله دانمارک در این باره گفت: "من روی ضربه پنالتی متوجه این موضوع نشدم چرا که پشت سر من و در سمت راست بود، اما در نیمه دوم آن را تجربه کردم.

من به داور گفتم و او هم رفت و به یکی از دیگر مقامات بازی چیزی در این باره گفت."

روز پنجشنبه تایید شد که انگلیس قرار است به دلیل این حادثه ناخوشایند متهم و احتمالا جریمه شود و این تنها لکه نامطلوب بر یک تابستان باورنکردنی برای فوتبال این کشور است.

سه شیرها همچنین به دلیل ایجاد "مزاحمت" در هنگام سرود ملی دانمارک و آتش بازی روی سکوها متهم شده اند.

در بیانیه یوفا آمده است: "مراحل انضباطی پس از بازی یورو ۲۰۲۰ در مرحله نیمه نهایی بین انگلیس و دانمارک که در ۷ ژوئیه در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شد، آغاز شده است.

اتهامات علیه انگلیس عبارتند از: استفاده از نشانگر لیزر توسط طرفداران این تیم. ایجاد مزاحمت طرفداران این تیم هنگام پخش سرود ملی. آتش بازی توسط طرفداران این تیم.

به این پرونده توسط مرجع کنترل، اخلاق و انضباط یوفا (CEDB)  رسیدگی خواهد شد."

پلیس متروپولیتن شامگاه پنجشنبه گفت که یوفا همچنان در حال رسیدگی به این حادثه است و رسیدگی به این موضوع هنوز مربوط به پلیس نیست.

این در حالی است که وزیر پیشین وزارت کشور انگلیس گفته است که مطلع شده که پلیس در حال بررسی حوادث ان بازی است و این اتفاق را "وحشتناک" توصیف کرده است.

بارونس ویلیامز از ترافورد که در مجلس اعیان انگلیس صحبت می کرد گفت: "لرد توماس از گرسفورد در مورد حادثه قلم لیزری صحبت کرد. این یک حادثه وحشتناک بود و من قبلاً در این باره سوال کرده ام. به من گفته شد که پلیس در حال تحقیق درباره آن است."

در بازی چهارشنبه شب گذشته دانمارک موفق شد با گل بسیار زیبای میکل دامسگارد روی یک ضربه ایستگاهی از انگلیس جلو بیافتد اما گل به خودی سیمون کیائر کار را برای دو تیم به تساوی کشاند.

پس از پایان بازی با نتیجه ۱-۱ در ۹۰ دقیقه، هری کین موفق شد در وقت های اضافی برای انگلیس گلزنی کند و به این ترتیب سه شیرها راهی فینال یورو شدند. هری کین پشت ضربه پنالتی که رحیم استرلینگ گرفته بود ایستاد و با وجودی که کاسپر اشمایکل ابتدا موفق شد ضربه کاپیتان انگلیس را دفع کند، اما کین در ریباند توپ را به تور دروازه دانمارک دوخت.

گل هری کین برای نخستین بار از سال ۱۹۶۶ به بعد انگلیس را به فینال یک تورنمنت بزرگ فرستاد و این تیم یکشنبه شب از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران باید در فینال یورو ۲۰۲۰ مقابل ایتالیا به میدان برود.

تگ ها


تیم ملی دانمارک کسپر اشمایکل یورو ۲۰۲۰