گفت‌وگو با جانشین رونالدو در تیم‌ملی: بازی مقابل مسی لحظه خاصی بود!

آندره سیلوا، مهاجم سابق تیم میلان در جدیدترین مصاحبه خود راجع به لالیگا و لحظات حضورش در سویا صحبت کرده است....

آندره سیلوا، مهاجم سابق تیم میلان در جدیدترین مصاحبه خود راجع به لالیگا و لحظات حضورش در سویا صحبت کرده است.

چگونه با  لالیگا کنار آمدی؟
من خیلی سریع خود را با سویا هماهنگ کردم. روز اولی که اینجا آمدم، سرمربی به من کمک زیادی کرد و کسانی که اینجا هستند به من حس خوبی دادند. من فوتبال بازی کردن در لالیگا را دوست دارم. تمام بازیکنان تیم دوست دارند توپ را در اختیار داشته باشند و چون من با این قضیه موافق هستم پس شما فوتبال خوبی را شاهد خواهید بود. فقط سویا این گونه نیست و تیم‌های پایین جدول نیز می‌خواهند توپ را در اختیار داشته باشند. در لیگ‌های دیگر این‌گونه نیست و تیم‌های ضعیف‌تر به دنیال ارائه فوتبال جذاب نیستند. در نیم فصل اول تنها ۱ یا ۲ بازی آسان داشتیم و برای تک تک بردهایمان جنگیدیم.
چه احساسی داشتی وقتی در اولین بازی‌ات توانستی هتریک کنی؟
خیلی لحظه خاصی بود. من توپ بازی را به خانه بردم زیرا لحظه خاصی در دوران حرفه‌ای من بود. انتظار نداشتم ۳ گل بزنم اما این واققه رخ داد و من خیلی خوشحال بودم. به خاطر می‌آورم که می‌خواستم در اولین حضورم گل بزنم تا به دستور سرمربی عمل کرده باشم و اعتماد هم‌تیمی‌هایم را کسب کنم. حس می‌کردم در این بازی گل می‌زنم و البته ۳ باز این کار را انجام دادم.
بازی مقابل رئال مادرید برای تو روز خاصی بود؟
بله روز خاصی بود. خوشحال بودم چون توانستیم آن‌ها را شکست دهیم. طرفداران زیادی در ورزشگاه داشتند من را می‌دیدند. من دو گل زدم و بسیار خوشحال بودم. روز تولد مادرم بود و خانواده‌ام در ورزشگاه حضور داشتند. می‌دانستم گلزنی مقابل رئال، بارسا یا اتلتیکو کار مهمی است.
اولین بار که به سانچس پیسخوان قدم گذاشتی چه حسی داشتی؟
لحظه بسیار خاصی بود. عادت به چنین موقعیت‌هایی نداشتم. وقتی برق‌ها قطع شد و همه شروع به خواندن سرود کردند واقعا زیبا بود! از انرژی هوادارن لذت بردم. هواداران تاثیر مثبتی روی من گذاشتند و از این بابت خوشحالم. ما تیمی داریم که صاحب سبک خاصی از فوتبال و حملات است. فکر می‌کنیم تیم کاملی هستیم و  تنها یک تخصص نداریم. اگر شما ترکیب ما را مشاهده کنید تعداد زیادی مهاجم می‌بینید اما هم‌زمان دفاع خوبی هم داریم. زمانی که می‌بنیم یکی از ما نمی‌تواند پرس کند همگی عقب می‌نشینیم.
پابلو ماشین چه شخصیتی دارد؟ او را چگونه تعریف می‌کنی؟
شجاع! زمانی که به اینجا فرا خوانده شدم واقعا احساس می‌کردم باشگاه به من نیاز دارد. او به جزئیات توجه زیادی دارد.

 

گفت‌وگو با جانشین رونالدو در تیم‌ملی: بازی مقابل مسی لحظه خاصی بود!

رابطه‌ات با بن‌یدر چگونه است؟
ما سریعا با هم کنار آمدیم. هدف ما گلزنی و موفیت سویا است. من یک کار انجام می‌دهم و او نیز یک کار دیگر. همیشه سعی داریم بهم کمک کنیم تا سویا پیشرفت کند و به مقام برسیم. محدودیتی برای گلزنی‌ام متصور نیستم. مهم‌ترین مسئله برای من کمک به سویاست و اگر تنها به گلزنی خودم فکر کنم به تیم کمکی نخواهم کرد.
بازی کردن جلوی مسی چگونه است؟
بسیار خاص است. ما همه مسی را می‌شناسیم و می‌دانیم چه کسی است. تا امروز ۲ بار فرصت داشتیم رو به روی او بازی کنم و لحظه خاصی برای من بود.
به تو لقب جانشین رونالدو داده‌اند . این مسئله به تو کمک می‌کند یا فشار را بر روی دوش تو می‌اندازد؟
رونالدو، رونالدو است و من تنها امیدوارم بتوانم به افتخارات او برسم. او یک بازیکن خاص است و من آندره سیلوا هستم. می‌دانم چه هدفی دارم اما راه زیادی تا رسیدن به هدفم باقی مانده است. هر زمان در اردوی تیم ملی هستیم باهم صحبت می‌کنیم. کریستیانو همیشه با صحبت‌هایش به من کمک می‌کند.
هدف شما در سویا چیست؟
در حال حاضر هدف بلند مدتی نداریم و می‌خواهیم در هر بازی برنده باشیم. همه بازیکنان دوست دارند تا سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنیم. ما کیفیت لازیم برای این مسئله را داریم و فکر می‌کنم در انتهای فصل خوشحال باشیم!
کدام بازیکن در سویا تو را سورپرایز کرد؟
خسوس ناواس! روز اولی که اینجا آمدم انتظار نداشتم او سرعت مناسبی داشته باشد و در بازی بدود اما الان نمی‌توانم باور کنم که چگونه او در هر بازی این‌قدر دوندگی دارد!
بازی کدام شماره ۹ را در لالیگا می‌پسندی؟
در لالیگا.. آندره سیلوا!
کدام باشگاه اسپانیایی تو را شگفت زده کرد؟
بارسلونا. آن‌ها توانستند ما را شکست دهند و بازی مقابل آن‌ها بسیار دشوار است.
رویای تو برای این فصل چیست؟
رویا؟ اینکه در انتهای فصل خوشحال باشم!

 

گفت‌وگو با جانشین رونالدو در تیم‌ملی: بازی مقابل مسی لحظه خاصی بود!