گفت‌وگو با محمدی‌نامی که علی دایی می‌گفت

من در تیم علی دایی بودم اما اسمم محمدی نامی نبود؛ یک نفر اشتباهی اسم من را به جای عباس بوعذار گفت و علی آقا هم حسابی عصبانی شد!...

به گزارش "ورزش سه"، اگر اینستاگرام را باز کنید، بعید است که در بین همان چند پست و استوری اول، یک ویدیوی ادیت شده «بوعذار نه میم داره، نه ح داره، نه دال داره...» را ندیده باشید و احتمالا با جمله «تیم من اصلا محمدی نامی نداره!» خندیده‌اید!

حالا ما به سراغ همان «محمدی نام» رفته‌ایم که البته فرید محمدی زاده نام دارد. بازیکن سابق تیم‌های پارس‌جنوبی و اکسین که در دوره حضور علی دایی پیراهن نفت تهران را بر تن داشت.

* ماجرای آن نشست‌خبری معروف چیست؟
قضیه برمی‌گردد به نیمه نهایی جام حذفی سال ۱۳۹۵ که تیم ما نفت تهران مقابل سپاهان قرار گرفت. من در زمین بودم و بعد تعویض شدم و عباس بوعذار به جای من وارد زمین شد. در دقیقه ۹۰ او با شجاع خلیل‌زاده درگیر شد و هر دو از زمین بیرون رفتند تا ما ۹ نفره شویم و سپاهان ۱۰ نفره. بعد یکی از خبرنگاران از آقای دایی پرسید که بازیکن شما محمدی با خلیل زاده درگیر شده! علی آقا هم عصبانی شدند و آنطور گفتند.

* ما فکر می‌کردیم مربوط به بازی پرسپولیس - نفت تهران باشد.
نه بازی با سپاهان بود که اتفاقا من یک پنالتی دادم و احسان حاج صفی زد بیرون.

* پس شما در تیم آقای دایی بودید؟
بله خب دقت کنید من محمدی‌زاده هستم و محمدی نیستم. مثل این است که طرف عباس زاده باشد و ما بگوییم عباسی. آن بازی آقای دایی هم از کنار زمین اخراج شدند و بعد خیلی عصبانی بودند.

* یعنی داور اشتباه نکرد و خبرنگار اشتباه گفته بود؟
بله دقیقا. گفتم که من اصلا از زمین بیرون رفته بودم و عباس درگیر شد.

* برای خودتان جالب نیست این پست های اینستاگرامی؟
به نظرم جالب است و عباس هم دوست من است و در اینستاگرام برایش فرستادم و گفتم حسابی معروف شدی! این کار قشنگ است اما شاید بیش از حدش جالب نباشد چون علی آقا اسطوره فوتبال ماست و چیزهای دیگری برای برجسته کردن دارند. همیشه با او شوخی می‌شود اما جنبه بالایی دارد.

* نکته جالب فیلم این بود که علی دایی جدی می‌گفت ولی یک طنز خاصی در صحبت هایش بود.
علی آقا همیشه اینطور است. من کمتر دیدم شوخی کند و حتی وقتی چیزی را به شوخی می‌خواهد بگوید انقدر جدی حرف می‌زند و خودش نمی‌خندد که آدم بیشتر خنده اش می‌گیرد.

* آن موقع در تمرین و این‌ها شما شوخی نمی‌کردید؟
چرا یک روز در تمرین درباره اش صحبت کردیم و شوخی کردیم اما نه، اینطوری وایرال نشد. آن موقع اینستاگرام هم نبود و فقط یک نفر در اینستاگرام کلیپی را درست کرد.

* برای خودت چه داستانی پیش آمده؟
این شوخی بین مربیان من هم هست. آقای هومن افاضلی هم به من می‌گفت «محمدی نامی، بیا اینجا.» در فامیل و دوستان هم همینطور است و فیلم هایش را برایم می‌فرستند و اینطور می‌گویند.

* فکر کنم الان معروف ترین «محمدی نام» فوتبال ایران باشی.
بله البته من اسمم محمد نیست و محمدی خالی هم نیستم ولی حسابی این کلیپ وایرال شده و در خیابان هم چند بار دیدم که مردم ویدیوی «تیم من محمدی نامی نداره» را دیده اند.

تگ ها


علی دایی عباس بوعذار نفت مسجد سلیمان