گلزنی پولیسیچ و تاریخ‌سازی در چمپیونزلیگ

کریستین پولیسیچ، ستاره چلسی، با گلزنی برابر رئال مادرید به جمع معدود بازیکنان تیم ملی آمریکا اضافه شد که در چمپیونزلیگ موفق به گلزنی شده اند، هر چند هیچ کدام تاکنون در نیمه نهایی گل نزده بودند....

به گزارش "ورزش سه"، کریستین پولیسیچ با گلزنی در دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی چمپیونزلیگ برابر رئال مادرید نام خود را در تاریخ فوتبال آمریکا ثبت کرد.

ستاره پنسیلوانیایی چلسی تنها ۱۴ دقیقه زمان می خواست تا در استادیوم آلفونسو دی استفانو دروازه تیبو کورتوا را باز کند.

 در دقیقه ۱۴ بازی و روی پاس بلند از آنتونی رودیگر به پشت مدافعان رئال بود که پولیسیچ صاحب توپ شد و بعد از پشت سر گذاشتن کورتوا، با یک شوت محکم کار را تمام کرد.

گل پولیسیچ نخستین گلی بود که یک فوتبالیست ملی پوش آمریکایی در نیمه نهایی چمپیونزلیگ به ثمر می رساند. در واقع تنها سه تن از هم وطنان او تاکنون توانسته اند در این رقابت ها موفق به گلزنی شوند: دامارکوس بیزلی، جرماین جونز و تایلر آدامز که در فصل ۲۰-۲۰۱۹ برای لایپزیش در یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ برابر اتلتیکو مادرید گلزنی کرد.

این گل همچنین به این معنا بود که پولیسیچ اکنون بیشترین تعداد گل در چمپیونزلیگ را بین آمریکایی ها، در طول تاریخ،به ثمر رسانده است؛ این پنجمین گل دوران بازی او در چمپیونزلیگ بود و رکورد قبلی که در دست بیزلی بود را شکست.

ستاره چلسی همچنین تنها بازیکن متولد امریکا است که برابر رئال مادرید در یک مسابقه رسمی موفق به گلزنی می شود.

هر چند خوشحالی چلسی کوتاه بود چرا که کریم بنزما با یک ضربه والی  عالی از درون محوطه جریمه به گل پولیسیچ پاسخ داد تا نتیجه بازی در نیمه اول برابر شود.

هیچ یک از دو تیم نتوانستند در ۴۵ دقیقه دوم به گل برسند و در پایان به تساوی در دیدار رفت رضایت دادند.

البته گل خارج از خانه پولیسیچ برای شاگردان توماس توخل بسیار اهمیت دارد و در بازی برگشت در استمفورد بریج می تواند سرنوشت ساز باشد.

تگ ها


کریستن پولیسیچ فوتبال جهان چلسی لیگ برتر فوتبال