گلساز اصلی تیم ملی در عصر جدید کیست؟

علی قلی‌زاده را می‌توان یکی از بهترین مهره های تیم ملی در دوره جدید دانست، او حالا عصای دست اسکوچیچ و تیم ملی در راه رسیدن به جام جهانی است....

به گزارش "ورزش سه"، اگر کارلوس کی روش  با خط زدن هافبک وقت سایپا در آخرین اردوی تیم ملی نتوانست از او در جام جهانی و یا به دلیل مصدومیت در جام ملت ها استفاده کند دراگان اسکوچیچ این روزها قدر علی قلی زاده را خوب می‌داند و او را به عنوان مهندس میانه میدان تیم خود در ترکیب قرار می دهد و البته جواب این اعتماد خود را هم گرفت چرا که هافبک تیم شارلوا بلژیک اکنون گلساز ترین بازیکن تیم ملی محسوب می شود.

نکته ضروری درباره این مطلب اینکه آمار مربوط به دوره جدید تیم ملی یعنی از زمان خروج ویلموتس و سرمربیگری اسکوچیچ تنظیم شده است(پنج دیدار برابر ازبکستان، بوسنی، سوریه، هنگ کنگ و بحرین)

علی قلی زاده - ۳ پاس گل

در ۵ دیدار اخیر تیم ملی که با سرمربی جدید به میدان رفت علی قلی زاده موفق شد سه‌بار با پاس های خود مقدمات گلزنی تیم ایران را فراهم کند. او اولین بار در دیدار تدارکاتی تیم ملی مقابل ازبکستان (یک پاس گل) و پس از آن در دیدار تدارکاتی تیم ملی مقابل سوریه(دو پاس گل) موفق شد با گلسازی خود برد تیم ملی را در دو دیدار ضمانت کند. البته ناگفته نماند که قلی زاده در دیدار تیم ملی ایران برابر هنگ کنگ موفق شد یک گل دیدنی از روی خط عرضی زمین و کمی جلوتر از نقطه کرنر به ثمر برساند.

مهدی طارمی - ۲ پاس گل

مهاجم همه کاره تیم ملی فوتبال ایران با دو پاس گل که در دیدار روز گذشته برابر تیم ملی بحرین از خود به جا گذاشت حالا دومین گلساز تیم ملی به حساب می‌آید. مهدی طارمی در نیمه دوم دیدار برابر بحرین دو بار با پاس های دیدنی خود سردار آزمون را در موقعیت گلزنی قرار داد و باعث پیش افتادن تیم ملی شد، البته طارمی تاکنون دو گل زده هم در دوره سرمربی کروات تیم ملی در حساب خود دارد.

وحید امیری، سعید عزت اللهی، مهدی ترابی و احمد نوراللهی - ۱ پاس گل

چهار بازیکن تیم ملی نیز در پنج دیدار اخیر این تیم موفق به ثبت پاس گل شدند، سعید عزت اللهی و وحید امیری در جریان پیروزی برابر تیم ملی بوسنی، مهدی ترابی در دیدار برابر هنگ کنگ و احمد نوراللهی در بازی ایران مقابل بحرین موفق به گلسازی شدند.

تگ ها


پرسپولیس تهران سعید عزت اللهی تیم ملی ایران فوتبال ایران وحید امیری مهدی طارمی مهدی ترابی علی قلی زاده لیگ برتر خلیج فارس فوتبال