گلیج، دو ثانیه برای فینالیست کم آورد!

آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی ایران در مقابل حریف آمریکایی خود شکست خورد تا به جدول بازنده‌ها برای کسب مدال برنز برود....

به گزارش "ورزش سه" در تنها مصاف امشب تیم ملی کشتی آزاد ایران در مرحله نیمه‌نهایی با توجه به حذف عرفان الهی در مرحله یک چهارم نهایی، مجتبی گلیج آزادکار ۲۵ ساله وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد ایران پس از پشت سر گذاشتن رقبای نامدار خود به مرحله نیمه نهایی رسیده بود و می‌خواست با شکست رقیب به‌نام و باتجربه آمریکایی خود، جواز صعود به فینال را امشب به دست آورد.

گلیج به مانند کشتی‌های خود در مراحل قبلی، بازهم شروع خوبی داشت و در شروع مسابقه، میدان به کایل اسنایدر نداد و به خوبی گارد خود را در مقابل حملات حریف آمریکایی بست؛ نتیجه نبرد این دو کشتی‌گیر تا ثانیه‌های پایانی به سود گلیج بود و کشتی آزاد ایران در آستانه سومین پیروزی متوالی خود مقابل حریفان آمریکایی بود.

اما تجربه بالای اسنایدر در ۳ ثانیه پایانی ورق را به سود کشتی‌گیر آمریکایی بازگرداند و در نهایت اسکوربورد سالن محل برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ، نتیجه ۳-۲ به سود کایل اسنایدر را نشان داد تا مجتبی گلیج به جدول شانس مجدد برود و در آنجا برای کسب مدال برنز تلاش کند.

در این مسابقه ابتدا این گلیج بود که توانست با توجه به اخطاری که اسنایدر گرفت از حریف قدرتمند خود پیش بیفتد، اما در وقت دوم اخطار فنی اینبار به کشتی گیر ایرانی داده شد تا اسنایدر حساب کار را یک بر یک کند. پس از ثبت نتیجه یک بر یک، گلیج که با این نتیجه بازی را واگذار می کرد، تمام تلاش خود را برای کسب امتیاز به کار گرفت و درنهایت در فاصله یک دقیقه مانده به پایان داوران را متقاعد کرد که یک اخطار کم کاری به اسنایدر بدهند. در ثانیه های پایانی اسنایدر که فینال و مبارزه با حریف روسی اش را از دست رفته می دید، تمام توان خود را به کار گرفت ولی  موفق با توجه به گارد بسته گلیج موفق به کسب امتیاز نشد. اتفاق سرنوشت ساز این نبرد سه ثانیه مانده به پایان بازی رخ داد؛ جایی که اسنایدر برای بیرون انداختن گلیج از تشک و کسب امتیاز تلاش کرد ولی خودش در آستانه خروج قرار گرفت و کشتی گیر جوان ایرانی برای اینکه پیش از پایان زمان کار را تمام کند، اسنایدر را به بیرون هل داد ولی جای خالی کشتی گیر قوی هیکل آمریکایی سبب خاک شدن او و تغییر نتیجه ۲ بر ۱ با پیروزی ۳ بر ۲ آمریکایی شد تا دیگر فرصتی هم برای تغییر نتیجه وجود نداشته باشد.

تگ ها


آزاد کشتی مصطفی گلیج