گل‌آرا: مدال شه‌بخش ارزشمند است

کاپیتان سابق تیم ملی بوکس ایران گفت: مدال شه‌بخش خیلی ارزشمند است، اما باید بدانیم که با یک گل بهار نمی‌شود و مشکلات مدیریتی زیادی در فدراسیون وجود دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، فروتن گل‌آرا درباره عملکرد تیم ملی بوکس ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۱ صربستان، توضیح داد: این تیم اعزامی به مسابقات حدودا سه سال است که در اردوها و سفرهای متعدد حضور دارد، اتفاقی که برای تیم ملی خوب بود. نتیجه کسب شده نیز مطلوب است و کسی نمی‌تواند منکر این موضوع شود. شخصا به عنوان یکی از اهالی بوکس برای مدالی که کسب شد بسیار خوشحالم چون حق بوکس ایران بیش از این‌ها است. 

او ادامه داد: اتفاقی که در صربستان افتاد باید خیلی وقت پیش رخ می‌داد که بنا بر دلایل مختلف رخ نداد و به سهم خودم بسیار خوشحالم، اما باز هم معتقدم که این برنز برای بوکس ایران کافی نیست و با یک مدیریت قوی می‌توانیم موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم. به دانیال شه‌بخش صمیمانه تبریک می‌گویم و سایر نفرات تیم هم زحمت خود را کشیدند، نباید به آن‌ها خرده گرفت. من همه مسابقات را دیدم، حقیقت این بود که هیچ یک از بوکسورهای ما کم فروشی نکرده و مفت نباختند.

کاپیتان سابق تیم ملی بوکس ایران، درباره سطح این دوره از مسابقات جهانی نیز گفت: اگر کسی در صحبت‌های خود از سطح پایین رقابت‌ها حرف می‌زند، به معنای نقد نیست و تنها بیان واقعیت است. اگر می‌گوییم سطح رقابت‌ها بالا بود، باز هم بیان واقعیت است. من فکر نمی‌کنم کسی از خانواده بوکس بخاطر کسب این مدال ناراحت باشد و بخواهد مغرضانه نقد کند. برای اینکه درباره سطح مبارزات صحبت کنیم باید بررسی آماری کنیم و نظرات کارشناسان را بشنویم. از دید من نظرات اهالی بوکس را نباید به عنوان نقد مغرضانه در نظر بگیریم. 

او افزود: من نه حامی کسی هستم و نه کسی را تخریب می‌کنم، اما همیشه همه سعی‌ام بر این بوده تا در راستای موفقیت بوکس صحبت کنم. اگر نظری می‌دهم برگرفته از تجربه دو دهه کار در بوکس است، اشتباه یا درست بودن صحبت‌هایم را هم بر عهده قضاوت کارشناسان می‌گذارم. 

دارنده مدال برنز آسیا، درباره سطح فنی بوکسورهای ایران در رینگ مسابقات جهانی نیز توضیح داد: اگر بخواهم نظر کلی درباره عملکرد بوکسورهای ایران بدهم، در مجموع شاهد نمایش خوبی از آن‌ها بودیم. اگر محمدپور در گام نخست باخت، واقعا حریف قدرتمندی را پیش رو داشت. اگر اشکان رضایی در مبارزه دوم شکست خورد، به دلیل نداشتن آرامش ذهنی بود. اما ضعیف‌ترین عملکرد را علی جمالی داشت که اصلا شخصا متوجه نشدم روی رینگ چه کار کرد! طوفان شریفی با "لاکروز" کوبایی بهترین بوکسور آماتور جهان مبارزه کرد و برای باختن مقصر نیست، این بوکسور بسیار قدرتمند است. امیری نیز عملکرد بدی نداشت، اما جای بسیار زیادی برای کار دارد.

او افزود: مقصودی در مبارزه نخست خوب بود، اما در مسابقه دوم نمره قبولی نگرفت. فرهاد مرادی بوکسور جوانی بود که به تازگی از جوانان وارد بزرگسالان شده است و نباید به او خرده گرفت. در مورد موسوی که یکی از باتجربه‌های ما بود، به نظرم او می‌توانست بوکسور آلمانی را هم شکست دهد، اما از نظر ذهنی آماده مبارزه نبود و مشت‌های خوبی نزد. قشلاقی هم که یکی از استعدادهای ناب بوکس است. او بوکسور نترس، پر قدرت و جلو رونده‌ای است که با جرات مبارزه می‌کند، اما اینکه بگوییم با ناداوری باخت خیلی درست نیست. او مقابل بوکسور بلاروس زیاد مشت زد، اما مشت‌هایش مانند حملات بی نتیجه یک تیم فوتبال بود که به هدف نمی‌خورد. متقابلا اما مشت‌های حریف بلاروس مانند تک حملات یک تیم فوتبال بود که به گل می‌نشست. 

ملی پوش سابق بوکس ایران تصریح کرد: من همواره برای همه تیم‌های ملی ایران آرزوی موفقیت داشته‌ام، اما در رابطه با بوکس امیدوارم که در آینده نزدیک شاهد یک مدیریت خوب در حد و اندازه بوکس باشیم تا کم کم به جایگاه واقعی خود برسیم. قابلیت بوکس ایران خیلی بیشتر از یک برنز است. مبارزان ما زحمات خود را می‌کشند و اصلا نباید به آن‌ها نقدی وارد کرد، تنها مشکل بحث مدیریتی است که امیدوارم در آینده برطرف شود. واقعیت این است که با یک گل بهار نمی‌شود و نباید با برنز شه‌بخش همه چیز را گل و بلبل بدانیم. ارزش کار شه‌بخش بسیار زیاد است، اما مشکلات مدیریتی زیادی در فدراسیون هست که باید حل شود.

تگ ها


بوکس بوکس