۶۵ گل در ۲۷ بازی؛ چه خط حمله ای دارد زنیت

زنیت با ۶ گلی که در هفته بیست و هفتم لیگ برتر روسیه به تیم ولگا گراد زد شمار گل های خود را در این فصل از بازی ها به عدد ۶۵ رساند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، زننده هیچ یک از این گل ها سردار آزمون نبود به این خاطر که او به دلیل محرومیت حق همراهی زنیت را نداشت. جدی ترین رقیب او برای کسب عنوان آقای گلی بازی ها که همبازی اش است یعنی آرتم زیوبا تنها زننده یکی از گل های تیم زنیت در این مسابقه بود. او با این گل شمار گل های خود را به عدد ۱۴ رساند و برای اینکه در تعداد گل ها با سردار آزمون برابر باشد باید دو گل دیگر به ثمر برساند. پرونده این فصل بازی های لیگ برتر روسیه سه هفته دیگر بسته می شود  و در پایان هفته بیست و هفتم زنیت با ۵۸ امتیاز صدرنشین است و تیم دوم یعنی لوموکوتیو ۵۲ امتیازی است و به نوعی باید هم قهرمانی این فصل زنیت را قطعی بدانیم و هم آقای گلی سردار را به خصوص که آزمون در سه هفته پایانی برای زنیت بازی خواهد کرد. 

اما نکته جالب توجه تعداد گل های زنیت در این فصل از بازی ها تا پایان هفته بیست و هفتم بازی ها است. این تیم در بازی های سپری شده ۶۵ بار به گل رسیده که آمار جالب توجهی است. میانگین گل زده زنیت در هر بازی ۲.۴ است که آمار فوق العاده ای به حساب می آید. این نشان از بازی سراسر تهاجمی زنیت در بازی های این فصل داشته و نشان می دهد تیم شایسته ای برای قهرمانی است. نزدیک به نیمی از این گل ها هم توسط دو مهاجم زنیت زده شده است. سردار آزمون و آرتم زیوبا. این دو به اتفاق ۳۰ گل از ۶۵ گل زنیت را در فصل جاری به ثمر رسانده اند که سهم سردار آزمون ۱۶ گل است و به لطف این تعداد گل مدعی اول کسب عنوان آقای گلی بازی ها است. هم چنین این زوج قوی ترین زوج خط حمله ی فوتبال روسیه به حساب می آیند. 

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران یک فصل دیگر با زنیت قرارداد دارد و پیش بینی ها بر این است او در تعطیلات تابستانی راهی یک تیم جدید خواهد شد تا زنیت از فروش او به سود قابل توجهی دست پیدا کند. زنیت سردار آزمون را با ۱۲ میلیون یورو از تیم روبین خریداری کرد و طبق قرارداد در این فصل از بازی ها در صورت قهرمانی یک میلیون یورو باید به روبین بدهد.

بیشتر بخوانید:

محرومیت مانع از ادامه درخشش آزمون

زنیت بدون آزمون هم برنده شد

 

 

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ فو.تبال جهان سردار آزمون فوتبال