گل شماره ۹۰۰ استقلال را چه کسی می زند؟

استقلال در حالی فردا به مصاف نفت مسجدسلیمان می رود که تاکنون ۸۹۹ بار در رقابت های لیگ برتر موفق به گلزنی شده است....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال در دیداری از هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر به مصاف نفت مسجدسلیمان می رود. شاگردان فرهاد مجیدی رتبه سوم خود در جدول رده بندی را قطعی کرده اند و سه امتیاز این بازی تأثیر خاصی در جایگاه این تیم ندارد مگر اینکه سپاهان در سه بازی پایانی خود حداکثر ۳ امتیاز بگیرد و آبی پوشان بتوانند رتبه دوم جدول را از آن خود کنند که اتفاق بعیدی به نظر می رسد.


شاید تنها انگیزه آبی پوشان در بازی فردا، ثبت نهصدمین گل استقلال در لیگ برتر است. آبی پوشان در طول ۱۹ دوره گذشته این رقابت ها و همچنین بازی های امسال، موفق شده اند تا ۸۹۹ بار دروازه رقیبان را باز کنند و بازیکنی که فردا برای تیم مجیدی موفق به گلزنی شود، گل شماره ۹۰۰ آبی ها در لیگ برتر را به نام خود ثبت می کند.


اما بد نیست نگاهی بیندازیم به گل های رند استقلال در رقابت های لیگ برتر:

* گل شماره یک:
علی موسوی زننده اولین گل استقلال در لیگ برتر در دیدار برابر برق شیراز در حافظیه است. آبی پوشان در اولین بازی تاریخ خود در این رقابت ها در شیراز برابر برقی ها به تساوی یک – یک رسیدند که موسوی زننده تک گل آبی ها بود.

* گل شماره ۱۰۰:
یکصدمین گل آبی ها در سومین دوره لیگ برتر به ثمر رسید. رضا عنایتی در جریان پیروزی ۳ بر صفر برابر سایپا دروازه این تیم را باز کرد و گل شماره ۱۰۰ استقلال را به ثمر رساند.

* گل شماره ۲۰۰:
عنایتی باز هم موفق شد یکی از گل های رند استقلال را به ثمر برساند. آبی ها باز هم با نتیجه ۳ بر صفر برنده شدند. آنها این بار از سد فجرسپاسی عبور کردند و عنایتی گل شماره ۲۰۰ استقلال در تاریخ لیگ برتر را وارد دروازه حریف کرد.

* گل شماره ۳۰۰:
پیروز قربانی، مدافع آبی پوشان در لیگ هشتم برابر استقلال اهواز در دیداری که آبی پوشان ۶ مرتبه دروازه حریف خود را باز کردند، گل شماره ۳۰۰ آبی ها را وارد دروازه حریف خوزستانی خود کرد.

* گل شماره ۴۰۰:
اما گل شماره ۴۰۰ آبی ها متفاوت از دیگر گل های این باشگاه در ادوار لیگ برتر است. عبدالجبار مومنی بازیکن ابومسلم در ورزشگاه آزادی تهران در لیگ نهم این گل را وارد دروازه تیم خود کرد تا نام او به این شکل در تاریخ استقلال نوشته شود.

* گل شماره ۵۰۰:
گوران یرکوویچ مهاجم آبی ها در دیداری خارج از خانه برابر داماش گیلان گل شماره ۵۰۰ استقلال را در لیگ یازدهم به ثمر رساند تا در این لیست، نام یک بازیکن خارجی نیز وجود داشته باشد.

* گل شماره ۶۰۰:
حنیف عمران زاده دومین مدافعی است که در این لیست قرار می گیرد. مدافع سابق آبی ها برابر ملوان انزلی در لیگ سیزدهم یکی از دو گل آبی ها را به ثمر رساند تا گل شماره ۶۰۰ استقلال به نام او ثبت شود.

* گل شماره ۷۰۰:
استقلال در لیگ شانزدهم راهی قم شد تا به مصاف صباباتری برود. در این بازی آبی پوشان برنده از زمین خارج شدند که علی قربانی موفق شد گل شماره ۷۰۰ آبی ها در لیگ برتر را به نام خودش ثبت کند.

* گل شماره ۸۰۰:
استقلال در لیگ هجدهم به مصاف ذوب آهن رفت. شاگردان شفر با ۳ گل از سد حریف خود عبور کردند. محمد دانشگر در این بازی یکی از گل های آبی پوشان را وارد دروازه حریف کرد و گل شماره ۸۰۰ را به نام خودش ثبت کرد

* گل شماره ۹۰۰؟
حالا و پس از سپری شدن ۲۰ دوره از رقابت های لیگ برتر، استقلال نخستین تیمی خواهد بود که به تعداد ۹۰۰ گل زده در این رقابت ها می رسد. باید دید فردا کدام یک از آبی پوشان موفق می شود این عدد رند را به نام خود ثبت کند.

تگ ها


نفت مسجد سلیمان استقلال تهران