گل‌محمدی: باید لیگ قهرمانان آسیا را فراموش کنیم

یحیی گل‌محمدی می‌گوید پرسپولیس شایسته قهرمانی در آسیا بوده ولی پس از صعود این تیم، حواشی زیادی برای آنها ایجاد کرده اند و معتقد است این حواشی هنوز هم ادامه دارد....

 به گزارش "ورزش سه"، یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی معوقه با نساجی مازندران که روز آینده در چارچوب هفته پنجم رقابت ها برگزار خواهد شد، گفت: من هم در ابتدا به خانواده داغدار هوادار یاسوجی عزیزمان تسلیت می‌گویم که اتفاق بدی برای وی افتاد و همه ما را ناراحت کرد. به خانواده محترم ایشان تسلیت می گویم و برای هواداران عزیزمان آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.


او سپس با اشاره به بازی تیمش در لیگ قهرمانان آسیا اضافه کرد: پس از اتفاقی که در لیگ قهرمانان برای ما افتاد و نتوانستیم قهرمان شویم. هنوز حسرت بازی با اولسان را می‌خورم و فراموش کردن آن بازی برای من هم سخت است ولی در هر صورت این اتفاق افتاد و نتوانستیم برنده شویم و  به هر صورت شرمنده هواداران شدیم.

گل‌محمدی در ادامه با اشاره به کارهایی که برای ریکاوری تیمش کرده، توضیح داد: از آن روز سعی کردم با بازیکنان مثبت صحبت کنم تا تمرینات بانشاطی داشته باشیم؛ اما فراموشی فینال لیگ قهرمانان برای همه اعضای تیم سخت است. فکر می‌کنم می‌توانستیم قهرمان شویم اما متاسفانه اتفاقات زیادی افتاد و تصمیم‌های زیادی علیه ما گرفته شد این اتفاقات سبب شد تا تمرکز و شادابی را داشته باشیم. در نهایت نتوانستیم این مقام را به دست آوریم و شرمنده هواداران شدیم. حیف شد این دوره می توانستیم قهرمان شویم ولی نشد.

یحیی در مورد تمرینات تیمش پیش از بازی با نساجی مازندران گفت: تمرینات خوبی داشتیم و سعی کردیم تمرینات لازم برای دیدار با نساجی را انجام بدهیم. مقابل تیم خوبی بازی داریم که خیلی خوب لیگ را شروع کرد اما متاسفانه این اواخر نتایج خوبی کسب نکرد. هرچند هواداران نساجی در ورزشگاه نیستند اما خوشحالم در جمع مردم خوب قائمشهر هستیم، زیرا همیشه اینجا خاطرات خوبی داشتم و نسبت به مردم این شهر حس خوب و محترمانه‌ای دارم.


بخش بعدی حرف های گل‌محمدی در مورد کیفیت چمن ورزشگاه وطنی بود و در این مورد بیان کرد: فکر می‌کنم کیفیت زمین و ورزشگاه به اندازه‌ای نیست که دو تیم بتوانند از لحاظ فنی توانایی های خود را به نمایش بگذارند و مقداری بازی روی اتفاق‌ها می‌رود و سخت می شود. انگیزه خوبی برای پرقدرت شروع کردن لیگ و ادامه دادن آن داریم. شروع بدی نداشتیم و امیدوارم فردا با کسب سه امتیاز آن را به خوبی ادامه بدهیم. هرچند می‌دانم دیدار دشواری است و بازیکنانم تحت فشار هستند، اما باید آن را مدیریت کرده و لیگ قهرمانان را فراموش کنیم تا استارت خوبی برای لیگ برتر داشته باشیم.

گل‌محمدی در مورد جدایی بشار رسن پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: وی یک بازیکن مهم و ارزنده برای تیم ما بود که خیلی راحت از دستش دادیم. هنوز این موضوع برای من غیرقابل هضم است و نمی‌توانم درک کنم چرا بازیکن خوب‌مان را راحت از دست دادیم. می توانستیم با مدیریت بهتر تمام نفرات جدا شده را حفظ کنیم اما اتفاق هایی که پس از صعود پرسپولیس به فینال رخ داد عجیب و غریب بود.

از همان روزی که پای خود را به تهران گذاشتیم اتفاق های بدی رخ داد و هنوز هم ادامه دارد. در هر صورت باید بدون بشار لیگ را شروع کنیم. نفرات جایگزین هم می توانند توانایی خود را به اجرا بگذارند و باید سعی کنیم تمرینات بهتر و بیشتری داشته باشیم و تمرکز خود را روی لیگ بگذاریم. امیدوارم در ادامه اتفاق های بدی مانند رفتن بشار برای ما نیفتد. متاسفانه پس از این موضوع اتفاق بدتری رخ داد و آن هم حمایت از جدایی رسن بود. جای تأسف دارد آدم‌های بزرگی که در باشگاه حضور دارند از این موضوع حمایت می‌کنند و این امر برای من جای سوال بزرگی دارد.


سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد فشارهایی که روی تیم در ماه‌های اخیر و پس از شکست در فینال ایجاد شده، توضیح داد: تاثیر این موضوع را در بازی فینال دیدیم. جدایی شجاع و نادری دست ما را در لیگ قهرمانان خالی کرده بود و ۵-۴ نفر بیشتر روی نیمکت نداشتیم. با وجود این شرایطی که برای ما درست کردند در بازی با اولسان شایسته قهرمانی بودیم و باز هم می‌توانستیم حریف را ببریم اما این اتفاق‌های عجیب و غریب در ادامه کار هم برای ما تبعات دارد.


سرمربی تیم پرسپولیس توضیح داد: امیدوارم با صبر، تحمل، تمرین بیشتر، نگاه به آینده و جبران ضعف‌های خود بتوانیم قوی تر و محکم تر گام برداریم.

گل محمدی درباره دلخوری‌اش از هیات مدیره به دلیل جدایی بشار عنوان کرد: یک بار درباره این موضوع توضیح دادم و باید اکنون نگاه مان به آینده باشد. هواداران انتظار دارند بازی‌های خوبی از تیم ببینند و ما هم تلاش می کنیم نتایج خوبی بگیریم.


وی درباره اینکه برخی اعتقاد دارند شرایط نساجی در زمان لغو این دیدار بهتر بود، اینطور واکنش نشان داد: ما واقعا دوست داشتیم این بازی در همان تاریخ برگزار شود و اگر مصاحبه حدود یک ماه قبل مرا دیده باشید گفتم می‌توانستیم راحت درخواست کنیم سه هفته قبل از فینال  بازی‌های‌‌مان لغو شود؛ راحت می توانستیم این کار را بکنیم، چون تیم های دیگر هم این کار را انجام داده بودند. ولی با توجه به شرای کرونا در قائمشهر و سخت گیری زیاد در کشور قطر اینکه با پرواز به قائمشهر بیاییم با توجه به محدودیت‌های زیادی که در بین بازیکنان داشتیم ریسک بزرگی بود.

مشکل بزرگ دیگر کیفیت زمین ورزشگاه وطنی است و نمی‌دانم تا چه زمانی مسئولان ورزش مازندران می خواهند این مشکلات را برطرف کنند. مازندران شهری فوتبال خیز است که استعدادهای ناب زیادی دارد، اما متاسفانه از کمترین امکانات ورزشی نسبت به استان‌های دیگر برخوردار است.

نساجی بهترین تیم استان است اما امکانات فقیرانه‌ای دارد. حتی پیشنهاد دادیم این بازی در تهران برگزار شود و اگر این تیم چنین موضوعی را قبول می کرد به سود هر دو تیم بود اما نمی‌توانم به قبول نکردن این موضوع خرده بگیرم اما نساجی می‌توانست به تهران بیاید.  در آن وضعیت نساجی هم شرایط بازی را حفظ می کرد. تیم ما هم از نبودن در شرایط مسابقه ضربه خورد و هنوز هم دلیل مشخصی برای لغو دیدارمان با ذوب آهن اعلام نشده است. برای هر دو تیم آرزوی موفقیت در ادامه لیگ را دارم.

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی