گل‌محمدی: بگویید فقط پرسپولیس بازیکن نخرد و تمام!

سرمربی تیم پرسپولیس می‌گوید منع قانونی برای خرید بازیکن خارجی فقط برای تیم او وجود دارد....

به گزارش "ورزش سه"، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس در فاصله چهار روز تا بازی با استقلال تاجیکستان در گفتگویی تلفنی با برنامه ورزش و مردم، به سوالات پیمان یوسفی مجری این برنامه پاسخ داد و در ابتدا با اشاره به تغییرات مدیریتی در این باشگاه گفت: این اتفاقاتی که افتاد یک مقدار غیر قابل پیش بینی بود و در شرایطی که باید عازم تاجیکستان می‌شدیم متاسفانه دوباره یک شوک مدیریتی به تیم وارد شد و خیلی دوست داشتیم که آقای سمیعی حضور داشته باشند اما در هر صورت معذوراتی داشتند و این اتفاق نیفتاد. برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم و برای تلاش هایی که در چند ماه اخیر داشتند از او تشکر می‌کنم. بعد از این اتفاقات آقای صدری به عنوان سرپرست باشگاه منصوب شدند و کار را پیش می‌بریم و مشکل خاصی از این بابت نیست و انشالله که در مجموع تاثیر منفی روی روند تیم نداشته باشد.

او با اشاره به ناکامی باشگاه در خرید بازیکن خارجی به خاطر منع قانونی توضیح داد: ما خیلی تلاش کردیم برای اینکه بتوانیم یک بازیکن خارجی بگیریم. نمی‌خواهم اسم بیاورم ولی متاسفانه این مجوز از طرف فدراسیون برای ما صادر نشد و با توجه به اینکه مسابقات خیلی حساس و سختی هم در پیش داریم انتظار داشتیم که حداقل به باشگاه‌های بدهکار اجازه می‌دادند یک بازیکن بگیریم. نمی‌گویم چهار یا سه یا دو بازیکن. ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداد و باید با همین شرایطی‌ که داریم ادامه بدهیم.

وی با انتقاد از مصوبه فدراسیون فوتبال عنوان کرد: این قانونی که وضع شده من حساب کردم فقط برای پرسپولیس است. از همان اول می‌گفتند پرسپولیس بازیکن خارجی نگیرد و بقیه بگیرند خیلی راحت‌تر می‌شد با این قضیه کنار آمد تا اینکه یک سری قوانین بگذارند که فقط پرسپولیس نتواند بازیکن بگیرد. ضمن اینکه آن چیزی که ما می‌دانیم بعضی از باشگاه‌ها رای دارند و در آستانه محرومیت هستند ولی به آنها گفتند می‌توانند بازیکن بگیرند. یک مقدار عجیب است. چند نفر از خود مسئولان فدراسیون مصاحبه کردند و تناقض‌گویی در صحبت‌هایشان بوده. یک جا گفتند می‌توانند بگیرند و یک جا‌ گفتند نمی‌توانند.

گل محمدی در ادامه اضافه کرد: این قانونی که وضع شده شفاف نیست و باشگاه‌ها را سردرگم کرده ولی خروجی این قوانینی که گذاشتند این است که پرسپولیس نمی‌تواند بازیکن بگیرد و بقیه باشگاه‌ها می‌توانند بازیکن بگیرند و این واقعا به نظر من یک مقدار بی انصافی است در حق باشگاهی مثل پرسپولیس که در این چند سال اخیر آبروی فوتبال ایران را خریده و دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و اعتبار فوتبال ایران بوده و این سهمیه‌های ۳+۱ یا ۲+۲ که ما هر سال می‌گیریم بخاطر حضور موفق پرسپولیس در باشگاه‌های آسیا بوده و امیدوارم این مساله در نظر گرفته شود ضمن اینکه تیم ملی هم انصافا نگاه کنید بیشترین بازیکن را پرسپولیس به تیم ملی داده، حتی مربی‌هایش آقای باقری و آقای خانبان. من بحث دارم که چرا با مربی‌هایی که با باشگاهش قرارداد دارد برای تیم ملی قرارداد امضا می‌شود اما در شرایطی که خودمان شرایط حساسی داریم و احتیاج داشتیم به این مربیان و بازیکنان اما خیلی راحت اجازه دادیم که این اتفاق بیفتد چون در نهایت وقتی تیم ملی موفق باشد افتخار برای باشگاه ماست.

سرمربی پرسپولیس راجع به حضور بازیکنانش در تیم ملی و در پاسخ به این سوال که آیا برای حضور در اردو رضایت داشت؟ گفت: رضایت داشتیم [که در تیم ملی حضور داشته باشند]. اما همه چیز یک طرفه است. باشگاه ما به فدراسیون سرویس می‌دهد و ما از آن طرف گفتیم یک بازیکن اجازه بدهید ما بگیریم متاسفانه این اجازه را به ما ندادند.

او در مورد جدایی سه بازیکن تیمش اظهار داشت: بازیکنانی که جدا شدند، دو تا فیکس تیم ملی ملی بودند، آقای مغانلو هم شرایطش خیلی خوب شده بود و به تیم ملی هم دعوت شده بود. خیلی خوب در تیم ما جا افتاده بودند و بالاخره چند سال هم بازی کرده بودند. رسیدن به این مرحله با توجه به بازیکنان فعلی یک مقدار زمان‌بر است و احتیاج به بازی‌های بیشتری داریم، احتیاج به این داریم که بتوانیم کنار هم بازی کنیم ولی این فرصت را متاسفانه نداشتیم و برای بازی تاجیکستان ما فقط سه بازی تدارکاتی داشتیم. یکی از آنها با گل‌گهر بود خیلی خوب بود ولی با امیدها و تیم ملی دانشجوها بازی کردیم که فشاری باید روی تیم بیاید را نمی‌شد ارزیابی کنیم و بازی یک طرفه بود ولی در هر صورت همه بازیکنانی که جذب شدند اولا که خیلی عاشقانه این تیم را دوست داشتند و اول عاشق پرسپولیس بودند و با مبلغ کم و حتی پول رضایتنامه هم خودشان دادند و حاضر شدند از قراردادشان کم‌ کنند تا به این تیم بیایند یا بعضی از بازیکنانی که تمدید کردند پیشنهادهای خیلی خوبی داشتد اما ماندند.

یحیی گل‌محمدی با اشاره به حضور تیمش در بازار نقل و انتقالات و خرید ۵ بازیکن گفت: خوشبختانه پرسپولیس آنقدر تیم بزرگی است که خیلی از بازیکنان آرزو دارند به این تیم بیایند و من از همه آنها تشکر می‌کنم. می‌توانستند خیلی شرایط بهتر مالی داشته باشند ولی بخاطر نام پرسپولیس و این افتخار پوشیدن پیراهن پرسپولیس این تیم را انتخاب کردند. از همه بازیکنانی که الان در این تیم حضور دارند تشکر می‌کنم. هر کدامشان می‌توانستند واقعا به باشگاه‌های خوب از لحاظ مالی بروند و شرایط مالی بهتری داشته باشند ولی ماندند و یک تیم خوبی را تشکیل دادیم اما با توجه به نقل و انتقالاتی که انجام شده یک مقدار ناهماهنگی طبیعی است وجود داشته باشد و انشالله تلاش می‌کنیم برای بازی آینده‌مان هم یک شرایط خوبی به وجود بیاید.

بخش پایانی صحبت های سرمربی پرسپولیس درباره بازی با استقلال تاجیکستان بود که به این شکل نظر داد: قطعا بازی آسانی نیست‌. به عنوان تیم اول گروه راهی این مرحله شده و شرایطی هم که آنجا وجود دارد یک مقدار متفاوت است. انگیزه دارند و خیلی فضای رسانه‌ای تیم‌شان را بستند حتی ما نتوانستیم یک بازی از تیم‌شان پیدا کنیم. پخش مستقیم همه بازی‌ها را بسته بودند و فقط هم این تیم این کار را کردند. خیلی حمایت می‌شود. بعد از لیگ قهرمانان با توجه به تغییراتی که داشتند ما دیگر نتوانستیم فیلمی از آنها به دست بیاوریم. آنجا هم چمن مصنوعی‌ و یک سری مشکلات این چنینی هم وجود دارد ولی ما پرسپولیس هستیم و همیشه بازیکنان در شرایط سخت کار کردند. امیدواریم بتوانیم بازی خوبی انجام بدهیم. بچه‌های ما نشان دادند مرد روزهای سخت هستند و با توجه به حمایت هوادارها و امیدواری‌شان برای صعود حتما با تمام وجود می‌رویم و انشالله یک نتیجه خوب می‌گیریم.

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال