گل‌محمدی: تنها چیزی که از مدیران شنیدم دروغ بود

یحیی گل‌محمدی به دلیل وضعیت باشگاه پرسپولیس از سمت خود استعفا داده است....

به گزارش ورزش سه، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس در حاشیه تمرین امروز تیم پرسپولیس صحبت هایی را انجام داد که باعث تعجب خبرنگاران شد. او در این مصاحبه تصویری با اشاره به مدیران پرسپولیس گفت تنها چیزی که از آن ها شنیده «دروغ» بوده و با این وضعیت نمی‌تواند کار کند.

* ماموریت داشتیم بازیکنان را حفظ کنیم اما...
از هفته گذشته تمرینات خود را شروع کردیم تا برای لیگ قهرمانان آسیا به آمادگی کامل دست پیدا کنیم. درگیر نقل و انتقالات بودیم و دو ماموریت داشتیم تا بازیکنانی که تیم را قهرمان کرده بودند را حفظ کنیم و هم بازیکنان جدید بگیریم. خیلی از بچه ها مثل بیرانوند و استوکس در طول فصل جدا شدند و علیپور هم امروز جدا شد و ترابی هم هفته گذشته. ما چند نفر مصدوم داشتیم اما جای آن ها بازیکن گرفتیم و لیست خروجی هم به آن صورت نداشتیم.

* تمرینات اکثرا با نفرات ناقص بوده
در چند وقت گذشته انرژی زیادی از ما واقعا گرفته شد و اکثر تمرینات ناقص و بدون بازیکنانی بود که باید باشند. امروز فکر کنم بشار رسن کارش درست شده و از امروز قرار شده بیاید تمرین اما بازیکنان خوبی را از دست دادیم مثل ترابی و علیپور. خیلی دوست داشتیم کارمان باشند و فصل جدید و لیگ قهرمانان آسیا را با آن ها آغاز کنیم ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداد و برایشان هم آرزوی موفقیت میکنم. خیلی برای باشگاه زحمت کشیدند و از آن ها تقدیر و تشکر می‌کنم.

* دو ماه پیش گفتم تمدیدها را شروع کنید
نمی‌خواهم ذهن هواداران را ناراحت کنم ولی مشکلاتی داریم که بعضی موقع ها قابل گفتن نیست. هنوز نتوانستیم با بازیکنان کامل خود تمرین کنیم و این اتفاق نیفتاده است. علی رغم نامه هایی که زدم و صحبت هایی که از دو ماه پیش با باشگاه پرسپولیس داشتم، تمدید ها رخ ندادند. آن موقع گفتم از همین امروز به فکر تمدید قرارداد بازیکنان باشند تا بعد از اتمام لیگ و جام حذفی به مشکل نخوریم و تمرکزمان روی تمرینات باشد اما انقدر دیر جنبیدیم که الان باید با تیم ناقص تمرین کنیم.

* تنها چیزی که شنیدم دروغ بود
یک هفته دیگر باید در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنیم اما هنوز یک تمرین کامل نداشته ایم و رقیبانی داریم که با جذب چند بازیکن گرانقیمت برزیلی و اروپایی که به اندازه بودجه چند سال باشگاه پرسپولیس هستند، آماده این رقابت‌ها می‌شوند و باید با این تیم ها رقابت کنیم. تنها چیزی که چند روز شنیدم دروغ بوده.

* فردا نامه قطع همکاری می‌فرستم
فردا نامه قطع همکاری خود را به باشگاه پرسپولیس خواهم داد و بعد از لیگ قهرمانان آسیا از این تیم احتمالا جدا خواهم شد. به خاطر تعهد به هواداران و بازیکنان تا لیگ قهرمانان در این تیم ماندیم، خودم خسته شدم از این همه دروغ. کسی که باید بفهمد خودش می‌فهمد. قرار بود به بازیکنان پرداخت شود اما این اتفاق رخ نداده است. بازیکن جدید پرسپولیس از جیب خود رضایت نامه‌اش را داده است و آنها نگران هستند. اگر نمی‌خواهند تیم‌داری کنند اعلام کنند، من اینطور نمی‌توانم کار کنم.

بازیکن من چک داده و نگران پول خود است!

او در واکنش به این‌که مخاطب او مدیریت پرسپولیس است، گفت: آن کسی که باید بفهمد، خودش خواهد فهمید.

گل محمدی درباره این‌که گلایه‌مندی‌اش از مشکلات مالی است گفت: قرار بود امروز به بازیکنان جدید پرداختی داشته باشند اما این اتفاق نیفتاد؛ بازیکنان‌مان از جیب خود پول رضایت‌نامه‌اش را داده است و اکنون ذهنش درگیر است که آیا چکش پاس می‌شود یا خیر و هر ساعت به من زنگ می‌زند. اگر واقعا نمی‌خواهند تیمداری بگویند چرا که من نمی‌تونم در این شرایط کار کنم.

وعده‌های رسول پناه عملی نشد

سرمربی پرسپولیس در واکنش به عدم همکاری اسپانسر گفت: من بحث اسپانسر و ... را ندارم؛ اسپانسر با باشگاه می‌داند و باشگاه با اسپانسر. در این تیم یکسری افرادی تصمیم‌گیرنده هستند که باید پاسخگو باشند. دیدید که بازیکنان دیر به تمرین آمدند، چون قرار بود به آن‌ها پرداختی داشته باشند اما تسویه حساب کنند اما این اتفاق رخ نداد. آن هفته آقای رسول پناه آمده‌اند و قول دادند و رفتند اما متاسفانه هیچ وعده‌ای عملی نشد و بازیکنان هم از این بابت ناراحت هستند.

در نقل و انتقالات ضعیف کار کردیم

گل محمدی درباره این‌که آیا بازیکنی است که در لیست او بوده و جذب نشده، گفت: در این مباحث ورود نمی‌کنم؛ ما در بحث نقل و انتقالاتی بسیار ضعیف حاضر شدیم، ما الان باید تمرکزمان روی تمرینات باشد اما دغدغه‌مان اکنون درباره حواشی و این‌که بازیکن بگیریم یا نگیریم و مشکلات مالی و ... است. متاسفانه با این وضعیت اوضاع‌مان بسیار خراب‌تر از گذشته خواهد شد.

در این چند وقت فقط دروغ شنیدیم

یحیی گل محمدی در واکنش به اظهارات رسول پناه ادامه داد: کسی که که می‌آید و مسئولیت مدیریت باشگاه را برعهده می‌گیرد، باید به تعهدات مدیران پیشین هم که به بازیکنان داده‌اند، عمل کند؛ وقتی من می‌آیم مدیرعامل یک تیم می‌شوم باید بدانم که در چه کسوتی قرار گرفته‌ام و مشکلات را حل کنم. اما اکنون شخصی به باشگاه آمده، کار کرده است و مشکلات زیادی را درست کرده دلیلی نمی‌شود که ما اکنون هم مشکلی را داشته باشیم. وظیفه مدیر فعلی است که این مشکلات را حل کند و این اختیارات را هم دارد چرا که می‌تواند با تصمیم‌گیری های خود این کار را انجام دهد. باید با اقدامات خود درآمدزایی کند و بحث من در این‌باره است. ما در این چند وقت فقط دروغ شنیدیم و متاسفانه تیم‌مان بسیار اذیت می‌شود و هیچکس در تمرینات تمرکز را ندارد.

دیگر صبر و تحمل من در برابر مشکلات تمام شده است

وی درباره تغییر نظرش با تغییر مدیریت باشگاه افزود: دنبال تغییر و تحولات نیستم و در حیطه وظایف من نیز نیست که بخواهم در اینباره صحبت کنم؛ کسی که ما الان می‌شناسیم مدیریت تیم است که باید بیایند پاسخگو باشند و مشکلات را حل کنند، نمی‌شود که با دست خالی و مشکلات برویم و با تیم‌های غول آسیا که پول دارند و بازیکنان بسیار گران‌قیمتی را دارند رقابت کنیم. فردا اگر نتیجه نگیریم، کسی که زیر سوال می‌رود من هستم و همه می‌گویند سرمربی و کسی نام مدیریت را نمی‌آورد. واقعا هیچکس تمرکز تمرینی را ندارد و این اتفاق افتاده است. الان اگر دارم درباره این مسئله صحبت می‌کنم چرا که دیگر صبر و تحمل در برابر این مشکلات را ندارم.

چرا تیم‌های دیگر که قهرمان نشده‌اند، پشتوانه‌های مالی خوبی دارند؟

یحیی گل محمدی درباره حضور تیمش در رقابت‌های آسیایی گفت: ما که کم نخواهیم گذاشت و همه تلاش‌مان را خواهیم کرد تا بتوانیم نتیجه بگیریم؛ الان به همکارانم گفتم که تازه تیم‌مان قهرمان شده است، درگیر این مشکلات هستیم اگر قهرمان نمی‌شدیم چه اتفاقی برای این تیم رخ می‌داد؟ تیم قهرمان می‌شود باید شرایطش بهتر شود، اما این اتفاق نمی‌افتد. تیم‌های دیگر که قهرمان نمی‌شوند، اوضاع بهتری دارند و هم پول دارند و هم بازیکن می‌گیرند و هم پشتوانه‌های مالی خوب و در کنار هیات مدیره قوی دارند. چرا ما نباید این شرایط را داشته باشیم؟

سرمربی پرسپولیس درباره نقش وزارت ورزش گفت: من گفتم که درباره مسائل مدیریتی صحبتی نمی‌کنم.

صبوری بازیکنان ما هم به پایان رسیده است

او درباره مشکلات مالی و بحث پرونده برانکو افزود: همه مشکلات را ما درک می‌کنیم، مشکلاتی نیست که ما نفهمیم. خیلی تحمل کردیم و خیلی با بازیکنان صحبت کردیم که آرام باشند. با بازیکنان هم صحبت زیادی را انجام دادیم که صبوری کنند اما دیگر کاری از دست من بر نمی‌آید و باید مشکلات حل شوند. هر مدیری سر کار باشد باید این مسئله را حل کند.

 

رادو در کنار پرسپولیس خواهد ماند

گل محمدی درباره شایعات پیرامون لیست خروج تیمش گفت: من لیست خروجی ندارم؛ رادو دروازه‌بان تیم ماست و در حال کار کردن است اما متاسفانه گاهی صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند که صحت ندارد. اگر لیست خروجی باشد هم رسمی اعلام خواهد شد. اوساگونا هم مشکلات مالی داشت و با استناد به بندهای قراردادش از تیم ما جدا شد.

بعید می‌دانم کسی دیگر از جمع جدا شود

سرمربی پرسپولیس خود درباره احتمالی جدایی بازیکن دیگری از تیمش به دلیل مشکلات مالی گفت: فکر نمی‌کنم کسی از بازیکنان‌مان بخواهد در این شرایط از تیم جدا شود؛ همگی هستند به جز علی علیپور و مهدی ترابی. برای جانشینی علیپور، برخی مسائل را نمی‌شود رسانه‌ای کرد اما به هر صورت ما باید در این خط بازیکن بگیریم و هنوز نقل و انتقالات تمام نشده است.

دو ماه قبل شرایط امروز ما قابل پیش‌بینی بود

یحیی گل محمدی درباره جدایی مهدی ترابی هم گفت: از لحاظ قراردادی نمی‌دانم چه بندهایی در قرارداد او بوده است؛ من از دو ماه پیش به باشگاه نامه زدم که نامه آن وجود دارد اما نمی‌توانم نشان بدهم و به باشگاه گفتم بازیکنانی که بندی در قراردادشان است و توانسته‌اند تیم را قهرمان کنند، زود مشخص کنید. اگر این اتفاق دو ماه قبل رخ می‌داد ما اکنون این شرایط را نمی‌بینم اما از قبل این روزهای سخت و پر استرس قابل پیش بینی بود. در کنار نامه ده‌ها بار شفاهی گفتم و اعلام کردم که باید همه پتانسیل‌مان را حفظ کنیم چرا که می‌خواهیم در لیگ قهرمانان شرکت کنیم.

از قطری‌ها بابت پذیرش میزبان دیدارهای آسیایی ممنونم

او در بخش پایانی صحبت‌های خود درباره تجدیدنظرش برای ادامه همکاری با پرسپولیس افزود: من با بحث دروغ مشکل دارم و دوست ندارم کسی به من دروغ بگوید؛ در این چند وقت بسیار دروغ شنیدم و ادامه دادن در این شرایط بسیار سخت است. با توجه به بیماری کرونا، شرایط ایجاب می‌کند که به قطر سفر کنیم و ممنونم که قطری‌ها میزبانی از این مسابقات را پذیرفتند و با توجه به امکانات خوبی دارند، از آن‌ها تشکر می‌کنم چرا که اگر قطر نبود، کشور دیگری نمی‌توانست این مسئولیت را بپذیرد.

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی