گل‌محمدی: توقعات بیشتری از برخی بازیکنان دارم

یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال شهر خودرو اعتقاد دارد برخی بازیکنان تیمش که قرارداد خوبی هم با باشگاه امضا کرده‌اند، در حد انتظارات نیستند....

به گزارش مدال، یحیی گل‌محمدی درباره شرایط تیم فوتبال شهر خودرو اظهار داشت: ما از 9 بازی، 20 امتیاز گرفتیم و عملکرد خوبی داشتیم. کسب دو امتیاز از هر بازی به طور میانگین، بالاتر از یک تیم خوب است و ما هم دو امتیاز بالاتر از آن نُرم بودیم. روز گذشته (جمعه) بازی خوبی مقابل پارس جنوبی ارائه کردیم و با گل زیبایی که زدیم، پیروز شدیم. اکنون به یکقدمی صدر جدول رسیدیم و با شکست گل‌گهر، به صدر صعود می‌کنیم.
وی با اشاره به سیستم دفاعی شاگردان کمالوند خاطرنشان کرد: هدف پارس کسب یک امتیاز بود و سیستم کاملاً دفاعی چیده بود. حریف با یک سوم دفاعی خود دفاع می‌کرد و سخت است وقتی مقابل تیمی که 10 نفره دفاع می‌کند، فرصت زیادی برای گلزنی داشته باشید. کنترل بازی دست ما بود و یکی دو فرصت گلزنی در نیمه نخست داشتیم که تبدیل به گل نشد. نیمه دوم به فشار خود به پارس جنوبی ادامه دادیم و حسین مهربان پس از یک کار زیبای تیمی، گل زیبایی زد. این یکی از بهترین بازی‌های مهربان برای ما بود.

سرمربی شهر خودرو با اشاره به نقاط ضعف تیمش گفت: باید روی نقاط ضعف خود کار کنیم و توقعات بیشتری از برخی بازیکنان دارم. به خصوص بازیکنانی که امسال به جمع ما اضافه شده‌اند، باید تلاش بیشتری کنند. هواداران و مجموعه باشگاه شهر خودرو از این بازیکنان توقع دارند و با توجه به اینکه قرارداد خوبی با آنها بسته شده است، انتظار می‌رود حداقل به اندازه قرارداد خود برای ما بازی کنند.

وی درباره مصاحبه نکردن بازیکنان شهر خودرو با رسانه‌ها تصریح کرد: باید از خود بازیکنان بپرسید چرا مصاحبه نمی‌کنند، اما مطمئنم مدیران باشگاه چنین دستوری به بچه‌ها نداده‌اند. پس از بازی بازیکن خسته است و شاید حرف‌هایی بزند که بعداً نتواند آن را جمع کند.

سرمربی شهر خودرو در پاسخ به این پرسش که چرا معتقد است تیمش به سطح مورد انتظارش نرسیده است، خاطرنشان کرد: هر تیم، ظرفیت مشخصی دارد و نمی‌توان بیش از ظرفیت آن به بازیکنان فشار وارد کرد. بازیکنان ما از لحاظ ذهنی شرایط خوبی دارند و وضعیت فنی آنها هم مشخص است. آنها را براساس توانایی‌هایی که دارند، در یک تیم قرار دادیم و نقطه قوت ما، برتری گروهی بر حریف است.

«اعتقاد دارم چند بازیکنان ما می‌توانند در سطح تیم ملی باشند.»، گل‌محمدی که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، ضمن بیان این جمله گفت: ما اگر گل‌گهر را ببریم،‌ به صدر جدول صعود می‌کنیم، اما یک بازیکن شهر خودرو هم به تیم ملی دعوت نشده است. امیدوارم نگاه بهتری به تیم ما باشد و ما هم باید نقاط ضعف خود را با دوندگی بیشتر و نیز پیاده کردن وظایف محوله در زمین برطرف کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با وحید هاشمیان برای دعوت بازیکنان شهر خودرو به تیم ملی صحبت کرده است یا خیر، بیان کرد: حدود 20 روز پیش با او صحبت کردیم که هاشمیان گفت حداقل یک بازیکن شهر خودرو می‌تواند به تیم ملی اضافه شود. او نظر خیلی مثبتی داشت، اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که بازیکنی از ما به تیم ملی دعوت نشد. بازیکنان نباید ناامید شوند و باید بیشتر تلاش کنند تا با عملکرد خوب خود، به تیم ملی دعوت شوند.

 

سرمربی شهر خودرو درباره شرایط مالی باشگاه‌های فوتبال کشور اظهار داشت: ساختار ما مشکل دارد. اکثر باشگاه‌های ما دولتی هستند که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، این شرایط مالی در باشگاه‌ها نیز دیده می‌شود. اگر باشگاه‌ها به بخش خصوصی واگذار نشوند، بسیاری از مشکلات پابرجا می‌ماند. مشکل عدم پرداخت حقوق بازیکنان و سایر مشکلات، از عدم خصوصی‌سازی نشأت می‌گیرد. نظام اداری مشخصی برای باشگاه‌ها تعیین نشده و اراده واگذاری باشگاه‌ها به بخش خصوصی، خیلی خیلی ضعیف است.

گل‌محمدی در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت واگذاری باشگاه‌ها به بخش خصوصی، این بخش ساختار مناسبی برای باشگاهداری دارد یا خیر، گفت: بخش خصوصی به دنبال تأمین منابع شخصی خود  است و باید از جیبش خرج کند. به همین خاطر دیگر نمی‌تواند سرسام‌آور هزینه کند. می‌بینیم یک بازیکن در لیگ ما که کیفیت خوبی هم ندارد، 550 هزار دلار قرارداد بسته است. پول این قرارداد از جیب مردم و دولت می‌آید و دل کسی برای این پول نمی‌سوزد.

وی با اشاره به عدم پرداخت حق پخش تلویزیونی تصریح کرد: بخش خصوصی برای یافتن بازیکن مورد نیازش، تحقیق می‌کند و براساس بودجه خود بازیکن می‌خرد. AFC هم به دنبال این است که باشگاه‌ها با طلبکاران خود، تسویه‌حساب کنند و هر سال با این موضوع مواجه هستیم. فدراسیون فوتبال باید به این موضوع ورود کند، به خصوص در حق پخش تلویزیونی که می‌تواند اصلی‌ترین درآمد باشگاه‌ها باشد. در این موضوع کم‌کاری می‌شود و نبود حق پخش تلویزیونی، باشگاه‌ها را خیلی اذیت می‌کند و این بار روی دوش دولت می‌افتد.

سرمربی شهر خودرو در پایان بیان کرد: اکثر تیم‌ها دولتی هستند و مشکلات آنها روزبه‌روز بیشتر می‌شود. می‌دانیم منشأ مشکلات کجاست و به خاطر خصوصی نبودن باشگاه‌هاست. درآمدهای باشگاه‌ها از بلیت‌فروشی و تبلیغات محیطی، ساختار خوبی ندارد و حق پخش تلویزیونی که اصلی‌ترین منبع درآمد محسوب می‌شود، پرداخت نمی‌شود. با این حال اراده‌ای برای برطرف شدن مشکلات نیست.

بیشتر بخوانید:

گل‌محمدی: مزد صبرمان را گرفتیم

 

تگ ها


یحیی گل محمدی شهر خودرو لیگ برتر خلیج فارس فوتبال