گل محمدی - پرسپولیس و یک مجهول بزرگ

پرسپولیس دچار یک داستان روتین و عجیب شده. سرمربی، مدیر باشگاه را متهم به دروغگویی و کم‌کاری در حوزه فعالیت‌هایش می‌کند اما فردای همان روز با برگزاری جلسه‌ای و دادن وعده‌هایی تازه به صورت موقت همه چیز گل و بلبل می‌شود و طرفین به کارشان ادامه می‌دهند....

به گزارش ورزش سه و به نقل از ایران ورزشی ، مصاحبه تند و آتشین گل‌محمدی در حاشیه تمرین یکشنبه همراه بود با خبر استعفای او. یحیی اعلام کرد فردا (یعنی دیروز) برای دادن نامه پایان همکاری‌اش به باشگاه خواهد رفت اما وقتی او در باشگاه حاضر شد خبری از نامه استعفا یا قطع همکاری نبود.یحیی مثل دفعات قبل داشت مدیران باشگاهش را تهدید می‌کرد و رسول‌پناه هم مثل دفعات قبل، انگار که بخواهد یک سیب را از داخل سبد بردارد در واکنش به این تهدید جدی که آینده تیم پرسپولیس به همین مسأله بسته است فقط گفت: «با آقا یحیی حرف می‌زنم»!


یحیی از رسول‌پناه شاکی است چون مهدی ترابی و علی علیپور دو ستاره تأثیرگذار و مهم تیمش رفته‌اند و بازیکنانی مثل دانیال اسماعیلی‌فر، رضا اسدی و شهریار مغانلو که در سرلیست خریدهای او بوده‌اند جذب نشده‌اند. هر چند دیروز به نظر می‌رسید همچنان روزنه‌های کوچکی برای جذب رضا اسدی و شهریار مغانلو وجود دارد اما کادر فنی پرسپولیس نگران است چرا که فقط تا امروز برای رد کردن لیست آسیایی و اضافه کردن نفرات جدید فرصت دارند، ضمن اینکه نشانه‌های رسیده از توانمندی مدیران باشگاه حاکی از آن است که بعید به نظر می‌رسد باشگاه پرسپولیس بتواند جای ترابی و علیپور را به شکل مد نظر کادر فنی پر کند.


باشگاه پرسپولیس موفق شد بشار رسن را برگرداند و با هر ترفندی که بود با این هافبک کارساز تمدید کرد اما کادر فنی پرسپولیس می‌گوید بشاری که نزدیک به یک هفته از تمرینات را از دست داده و در شمال مشغول استراحت بوده در فاصله یک هفته مانده به دیدار با التعاون حتماً شرایط ایده‌آلی برای بازی و درخشیدن نخواهد داشت.


پرسپولیس در حالی سه شنبه آینده نخستین بازی خود در دوحه را برگزار خواهد کرد که هنوز تکلیف محمد نادری روشن نیست و این بازیکن هنوز بازیکن یحیی به حساب نمی‌آید.


همچنین یحیی می‌گوید او از باشگاه خواسته بوده تا ضمن حفظ علی علیپور، مهاجمانی مثل شهریار مغانلو و عیسی آل‌کثیر هم جذب شوند اما نه توانستند علیپور را نگه دارند نه موفق به جذب مغانلو شدند. یحیی می‌گوید تمام بازیکنانی که به عنوان خریدهای تازه به پرسپولیس آمده‌اند به خاطر شخص او قرارداد بسته‌اند و همین که با رقم‌های معقول قرارداد بسته‌اند یا خودشان پول رضایتنامه‌شان را داده‌اند همه به خاطر شخص سرمربی بوده و ربطی به مذاکرات و رایزنی‌های مدیریت باشگاه نداشته است. یحیی می‌گوید در حالی حرف از جدایی می‌زند که خوشبختانه سپاهان و گل‌گهر دو تیمی که به او پیشنهادهای مالی دندانگیری داده بودند سرمربیان‌شان را انتخاب کرده‌اند و تهدید به استعفای اخیر نه برای ترساندن باشگاه یا فرار از مشکلات بوده بلکه به خاطر خود تیم مطرح می‌شود.


یحیی و کادرش شرایط فعلی تیم پرسپولیس را با رقبای آسیایی‌شان مقایسه می‌کنند و نگرانند که با نتایج ضعیف در لیگ قهرمانان زیر آوار انتقادات قرار بگیرند بخصوص اینکه اخیراً دیده‌اند با وجود قهرمانی مقتدرانه در لیگ، با باخت در دربی آن هم در ضربات پنالتی با چه هجمه شدیدی از انتقادات مواجه شده‌اند.


مربیان پرسپولیس می‌گویند در شرایطی که آنها سه ستاره خود (بیرانوند، ترابی و علیپور) را از دست داده‌اند حریفان‌شان برای بازی‌های دوحه به شدت تجهیز شده‌اند. نمونه‌اش تیم شارجه حریف و همگروهی اماراتی‌شان که سه چهار بازیکن خارجی مؤثر داشت و یک مهاجم اسپانیایی هم به خدمت گرفت اما بعد از مصدومیت این مهاجم و مشخص شدن اینکه سه ماه نمی‌تواند بازی کند در فاصله دو تا سه روز مهاجم برزیلی الوصل را در اختیار گرفت تا برای لیگ قهرمانان با توپ پر وارد شود.


یحیی برای ناراحتی از باشگاه و مدیرانش هزار دلیل دیگر هم دارد. او توقع داشت باشگاه بخشی از مطالبات بازیکنان جدید را پرداخت می‌کرد که این اتفاق نیفتاد. از سوی دیگر بازیکنان قبلی دنبال مطالبات قبلی‌شان بودند و به همین خاطر سیدجلال را به عنوان نماینده خودشان به ملاقات رسول‌پناه فرستادند اما وقتی به نتیجه نرسیدند شرایط در تیم پرسپولیس بحرانی‌تر هم شد تا جایی که الان دوباره جبهه قدرتمندی از بازیکنان و کادر فنی علیه مدیریت باشگاه شکل گر فته که این در آستانه مسابقات آسیایی اصلاً اتفاق خوبی نیست.

بعد از مصاحبه تند گل‌محمدی و اینکه او دوباره تهدید به استعفا کرده دو موضع در قبال رفتار او وجود دارد. برخی یحیی را با برانکو مقایسه می‌کنند و معتقدند برعکس ایوانکوویچ شخصیت ضعیفی دارد که مقابل ناملایمتی‌ها و ناهنجاری‌ها وا می‌دهد و برای به منزل رساندن کشتی پرسپولیس در دریاهای متلاطم گزینه مناسبی نیست اما برخی هم معتقدند کم‌کاری‌های واضح باشگاه و مدیریت ضعیفش باعث شده تا گل‌محمدی چنین مواضعی بگیرد و برای چندمین بار حرف از استعفا بزند.


واقعیت البته یک نکته ساده است؛ یحیی امسال باید تیم خودش را به موفقیت برساند و طبیعتاً اگر این تیم خوب بسته نشود رسیدن به قهرمانی بسیار دشوارتر از فصول گذشته خواهد بود. به همین خاطر است که او تمایل دارد تیمش با بهترین نفرات و بالاترین قدرت وارد مسابقات شود و برای دفاع از عنوان قهرمانی‌اش بجنگد.


گل‌محمدی توقع داشت وقتی صحبت‌های جدی‌اش درباره قطع همکاری و نارضایتی‌اش از شرایط موجود را علنی کند بلافاصله از سوی رسول پناه دعوت شده و مشکلاتش را باز گو می‌کند؛ اتفاقی که دیروز رخ داد اما ظاهراً نتیجه خوبی نداشت.


یحیی که در زمان ورود به باشگاه خودش را مشغول صحبت کردن با تلفن نشان می‌داد در زمان بیرون رفتن از باشگاه عصبانی به نظر می‌رسید و همین نشان می‌داد جلسه او با رسول‌پناه اصلاً خوب پیش نرفته است. مسأله تشدید عصبانیت او از رسول‌پناه وقتی عیان شد که در پاسخ به سؤال‌های خبرنگاران گفت: «بروید از آن مدیرانی که بالا نشسته‌اند بپرسید.»


چالش بین کادر فنی و باشگاه البته چیز تازه‌ای در پرسپولیس نیست. یحیی حتی در روزهای نخست کارش در پرسپولیس هم با انصاری‌فرد و وعده‌های پوشالی‌اش به مشکل برخورده بود و حالا این داستان با رسول‌پناه ادامه دارد.

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی