گل محمدی: پسرفت تراکتور؟ قبول ندارم!

یحیی گل محمدی سرمربی تراکتورسازی با حضور در نشست درباره این دیدار صحبت های زیادی انجام داد که مشروح ان در ادامه می آید: صحبت های اولیه؟ به خاطر حضور نداشتن در نشست خبری قبل از بازی عذر میخواهم ......

 یحیی گل محمدی سرمربی تراکتورسازی با حضور در نشست درباره این دیدار صحبت های زیادی انجام داد که مشروح ان در ادامه می آید:
صحبت های اولیه؟
به خاطر حضور نداشتن در نشست خبری قبل از بازی عذر می‌خواهم. به خاطر اتفاقاتی که افتاده بود نخواستم در نشست خبری قبل از بازی حاضر شوم تا تمرکز تیم بهم نخورد. بازی پرفشاری داشتیم. موقعیت هایی که ما به دست آوردیم، درصد بالاتری برای گل شدن داشت و می توانستیم بازی را به نفع خودمان تمام کنیم و بد شانس بودیم که برنده نشدیم. از تلاش بازیکنان و حضور هواداران در ورزشگاه که ما را جانانه تشویق کردند، تشکر می کنیم. امروز روز خوبی را در ورزشگاه شاهد بودیم که یادآور خاطرات گذشته تراکتورسازی بود. دست تک تک هواداران را می بوسم و امیدوارم این حمایت ها ادامه داشته باشد.
پسرفت تراکتور نسبت به گذشته؟
صحبت‌های شما را قبول ندارم. در سه بازی اخیر توانستیم چهار امتیاز کسب کنیم که نسبت به نیم فصل اول که تا این مقطع بدون امتیاز بودیم، پیشرفت داشتیم. شرایطی که در نیم فصل اول داشتیم خاص بود. هواداران هم آن شرایط را درک کرده بود و می‌دانستند در چه شرایط سختی کار می کنیم. در نقل و انتقالات نیم فصل گرفتن بازیکن سخت است و ویترینی وجود ندارد که بازیکنان دلخواه‌مان را جذب کنیم. هر بازیکنی که مدنظر ما است، پول زیادی می‌خواهد یا با تیمش قرارداد دارد. قبول دارم که در جذب بازیکن تاخیراتی وجود داشت اما می‌خواهیم که بهترین‌ها را به تیم اضافه کنیم. شانس آوردیم که پنج، شش بازیکن سرباز شدند و به تیم ما پیوستند. ما از نظر فنی پیشرفت داشتیم. ضمن اینکه می‌گوییم ضعف فنی داریم، قبول ندارم که بدتر شدیم. این نظر شخصی شما است.
بی انگیزگی بازیکنان؟
خودتان می‌دانید که شرایط باشگاه‌ها چطور بود. وقتی فصل نقل و انتقالات رسید، همه انتظار داشتند باشگاه یازده بازیکن بگیرد و تراکتورسازی در کورس قهرمانی باشد. این انتظار درستی نبود. بعد از جذب بازیکن به یک باره به استقلال خوزستان، پرسپولیس و استقلال خوردیم. زمانی برای بازسازی تیم نداشتیم. در بازی با استقلال خوزستان موقعیت‌های زیادی داشتیم و دقایق زیادی را ده نفره بودیم. در دقیقه ۱۱۷ پنالتی را از دست دادیم. خودم نمی‌توانم وارد زمین شوم و گل بزنم. اگر ده بازیکن خوب هم می‌گرفتیم، فرصتی باری انجام کارهای تاکتیکی وجود نداشت. از شانس ما اولین سالی بود که تعطیلات نیم فصل ۱۳ روز بود و ما فقط یک روز استراحت کردیم. خدا به ما رحم کرد که این پنج، شش بازیکن سرباز شدند وگرنه آنها را جذب نمی‌کردیم. راه سختی پیش رو داریم. در ابتدای فصل هفت، هشت بازیکنی که سال گذشته با ما بودند، از تیم رفتند و فقط ایران پوریان تاکنون مصدوم یا محروم نشده است. تمام بازیکنان بزرگ سال ما محروم و مصدوم شدند. ما مجبور شدیم، بازیکنی را که در رده جوانان و امید بازی نکرده بود را به میدان بفرستیم. انتظار دارم گذشته را به یاد داشته باشید و انتظارات را از تیم تراکتورسازی کمتر کنید. انتظارات بر مبنای پتانسیل و توانایی تیم باشد. ما راهی را شروع کردیم و باید تا آخر راه با هم باشیم. نباید انتظارات زیادی داشته باشیم چرا که انتظارات فشار روحی و روانی زیادی به بازیکنان و کادرفنی وارد کند. باید کم کم بازیکن به تیم اضافه شود تا تیم رفته رفته شرایط خوبی پیدا کند. این انتظار درستی نیست که به دنبال این باشیم تراکتورسازی به یک باره همه جام‌ها را کسب کند. ما صبح تا شب زندگی خودمان را وقف باشگاه کردیم و کم کاری نکردیم. اگر عکسی از من در نیم فصل داشتید و با وضعیت الان مقایسه کنید، می بینید که هفت، هشت کیلو لاغر شدم. با فشار زیادی کار می کنیم و هدف ما این است که تراکتورسازی را درست کنیم.

توهین به شعور خبرنگاران؟
ما هم بازیکنان را دیدیم و به تیم آوردیم. تمرین تیم‌های پایه را زیر نظر داشتیم. ماهی نبودند که با تور ماهیگیری صید کنیم!

 

تگ ها


اخبار روز Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال