گل‌محمدی: کار هیأت فوتبال استان تهران غیرقانونی است

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران به تعویق انتخابات هیأت فوتبال استان تهران و حواشی به وجود آمده در این باره واکنش نشان داد....

به گزارش مدال،رضا گل‌محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در خصوص انتخابات هیأت فوتبال تهران که چند ماه به تعویق افتاده ،‌اظهار داشت:‌مهلت ریاست هیأت فوتبال استان تهران در سوم اسفند سال 97 به پایان رسید و موعد انتخابات بود و ما بر اساس وظیفه قانونی خود باید انتخابات را برگزار می‌کردیم اما مشاور حقوقی هیأت فوتبال تهران نامه‌ای داد و در آن نامه عنوان شد که آنها شرکتی ثبت کردند و بر اساس این ثبت شرکت، آنها می‌توانند دو سال دیگر به کار خود در هیأت فوتبال ادامه دهند اما این حرکت کاملا غیرقانونی است. شما تا به حال شرکت هیأت فوتبال شنیده‌اید؟ ما گفتیم این مسئله غیرقانونی است و با فدراسیون فوتبال در این زمینه مکاتبه کردیم. اما نامه نگاری‌ها از اسفند سال 97 انجام شد و تا امروز یکسری مراحل اداری داشت. اصرار ما بر این بود که رئیس هیأت فوتبال نمی‌تواند هم جزو نامزدها باشد و هم مجمع انتخاباتی را برگزار کند و به همین خاطر از فدراسیون فوتبال خواستیم سرپرستی انتخاب شود تا عدالت بین همه گزینه‌ها رعایت گردد. 

وی ادامه داد: استناد به اساسنامه‌ای است که توسط هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال تائید شده اما بر اساس نامه‌ای که سازمان بازرسی به ما ابلاغ کرد و نامه‌ای که دبیرکل فدراسیون فوتبال به ما داده قبول کردند که اساسنامه باید توسط مجمع به تائید برسد و هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال نمی‌تواند این مصوبه را تائید کند. سازمان بازرسی و دبیرکل فدراسیون فوتبال هم این مسئله را قبول کردند و گفتند چون توسط هیأت رئیسه این کار انجام شده پس این مصوبه قانونی نیست و باید مجمع برای آن برگزار شود تا ایرادات آن رفع گردد. ما خواستیم برای به وجود نیامدن شبهه، سرپرست انتخاب شود تا پس از برطرف شدن اشکالات بتوانیم انتخابات را برگزار کنیم. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در باره شرکتی که توسط هیأت فوتبال ثبت شده، تصریح کرد: شرکتی که آنها ثبت کردند یک چیز است و شرکتی که به ما ارائه شده چیز دیگری است.ما به آقای شیرازی نامه زدیم تا انتخابات را برگزار کنیم اما او نامه مشاورش را به نامه ما پیوست زد و این یعنی اینکه فعلا انتخابات را برگزار نمی‌کنیم. بعد از این مسئله به آقایان تاج و شکوری نامه زدم که آن نامه به آقای طالقانی ارجاع شد و این پروسه با پیگیری‌های ما حدود سه ماه طول کشید. 

گل‌محمدی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صحبت می‌کرد افزود: من روی نام هیچ نامزدی اصرار ندارم اما اصرار داشتم که نامزدهای بیشتری برای انتخابات وارد کار شوند و با پیگیر‌ی‌های من و آقای طالقانی تعداد نامزدها از سه نفر به 13 نفر رسید و از آقای تاج خواهش کردم تا اجازه دهد درهای انتخابات باز شود تا افراد بیشتری بتوانند در انتخابات حضور پیدا کنند.

وی درباره محدودیت‌هایی که برای نامزدها در انتخابات مطرح شده،‌گفت: اشکالی بین تعریف مدیریت ورزش بین ما و آقایان وجود داشت و به همین خاطر چندین جلسه برگزار کردیم و بعد با ورود آقایان تاج و طالقانی و جلساتی که داشتیم این تعداد به 13 نفر رسید و خوشبختانه همکاری خوبی هم بین ما به وجود آمد. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران تصریح کرد: نمی‌شود که یک نفر خودش رئیس باشد، خودش انتخابات را برگزار کند و خودش هم حق رای داشته باشد.

بیشتربخوانید:

گل‌محمدی: رویکرد فدراسیون درخصوص هیئت فوتبال تهران یک بام و دو هوا است

تگ ها


رضا گل محمدی انتخاب هیات فوتبال تهران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال